KARACABEY DEN BİR PUAN.

by Gökhan Telatar
134 okuma

Karacabey’den 1 puan

Sezonun ilk maçı,
Haziran’da yapılan genel kurulda iş başına gelen yeni yönetim kurulu üyeleri, efsane başkan Hüseyin Yangın, önceki dönem futbol şube sorumlusu İbrahim Karabekir, İstanbul, Ankara ,Bandırma çevre il ve ilçelerden gelen, taraftar ve dostlarımızla birlikte yaklaşık 60-70 kişilik bir grup tribündeyiz….
Pazarspor sevdası bu olsa gerek diyorum.!
Rakibin cezası nedeniyle müsabaka seyircisiz oynanacak.
Zemin çim, saha bakımlı, futbol oynamaya müsait bir ortam var. Maç
Öncesi sulama yapılıyor, CUZEL!

İyi bir hazırlık ve kamp dönemi geçirdiğimizi biliyorum. Yeni yönetimle birlikte, yeni bir takım, yeni bir teknik heyet, yeni heyecan…
sahaya ne yansıyacak! mücadeleyi merakla bekliyoruz!!!
Kendi aramızda yaptığımız sohbette skor tahmini yapamıyoruz. Ortak fikir ‘çok iyi mücadele edeceğimiz yönünde.
Genç teknik heyet, genç kadro. Takım olarak enerji yüksek, bir heyecan var ve bunu görüyorsunuz.Motivasyon, dış uyaranlar iyi.
Erzurum kampında Kadir hocamızla yaptığım telefon görüşmemizde: “Hocam Erzurum’un yüksek rakımın da takıma yalnızca kondisyon yükleme, beraberinde İnanç kondisyonu da yükle.” diye hayatın her alanında geçerliliğine inandığım bir cümleyi espirili bir dille kullanmıştım.
Bunu neden yazıyorum? Kadir hoca ve yardımcısı Mikail’i tanıyorum Pazarspor’da oynadığı yıllarda ki futbolcu karakterlerini biliyorum.
İnancı yüksek, hırslı, mücadeleci, başarısızlığı kabul etmeyen bir karakter olduklarını satır arasında belirtmek istedim.
Dün böyle bir Pazarspor vardı sahada.
(kaleci hocamızı bu yönüyle çok tanımadığım için yazamadım,anlayışla karşılayacaktır.)

Kontrollü, dengeli başladığımız müsabakada, sahayı enlemesine kullanan, ayağa pas yapan, çok iyi kapanan bir görüntümüz vardı.
Seyircisiz oynamanın avantaj mı dezavantaj mı olduğunu anlayamadım.? Oyundan düşmeden 90+5 kadar mücadele eden, rakibe boş alan bırakayan, yardımlaşan, koşan, basan bir Pazarspor vardı sahada.
Rakibin üzerimizde net bir üstünlüğü yoktu, ilk 45 dakika içinde kalecimizin bir -iki pozisyonda yerinde müdahalesiyle tehlikeyi önledi. Başka önemli pozisyon da olmadı.
Şablon olarak sahaya yansıttığınız oyun karakterimizi rakibe kabul ettirdik. Bu nedenle de üstünlük kuramadılar. Aynı durum ikinci yarı için de geçerliydi.
İlk dakikalarda bir gol bulup rahatlamak isteyen Karacabey takımı hakem işaretiyle saldırmaya başaladı. Akıllı bir savunmayla direnen bir Pazarspor rakibin gol yollarını iyi savunmayla kapatıyordu. Oyunda serinkanlı ve sakin kalarak top rakipteyken boşta adam bırakmadan pozisyon alıyorduk. İkinci yarıda kalecimizin üç tehlikeli pozisyonda yaptığı güzel kurtarışlarla maça damgasını vurdu.
Bugün verdiğimiz mücadele aldığımız 1 puan da takım olarak çok iyi mücadele verdik. Teknik heyet ve tüm futbolcu kardeşlerimi kutluyorum ancak; kalecimiz ve defansımız için özel bir iki cümle yazmak isterim: Çok çok iyi mücadele ettiler. Ofans ve defans anlamda çok katkı sundular. İnançlı, yürekli, hatasız oynadılar.Tebrikler???
Mutlak galibiyet için sahaya çıkan rakibimiz 2 puanı evinde bıraktı. Pazarspor’da bileğinin hakkıyla 1 puan alarak evine dönüyor.
İlk maç ve deplasman da 1 puan alarak eve dönmek güzel.
Tebrikler çocuklar, teşekkürler emeği geçenler.
Bu maç için tribünde yerini alan taraftarımıza maç sonunda tribüne gelerek sevgi gösterisinde bulunan seyirciye “Ayağınıza sağlık, hoş geldiniz, bizi mutlu ettiniz diyen.” Pazarspor’ lu futbolcularımı yürekten kutluyorum.
Sezonun ilk maçı deplasmanda güçlü bir rakip karşısında 1 puan alarak dönmenin ‘dayanılmaz hafifliği’ buradan bir cümle: mütevazı bütçeyle, genç mütezazı bir takım oluşturuldu, güçlü bir gruptayız canla başla mücadele edeceğiz, şehrin dinamikleri Pazarspor’a bu anlamda destek vermelidir.
Sezonumuz hayırlı olsun
Saygılarımla….
Talat Günday
Yönetim Kurulu Üyesi
Kurumsal İletişim ve İnteraktif Medya As Bşk.

You may also like

Leave a Comment