KAPTAN HÜSEYİN YANGIN KONAKLAMA VE EĞİTİM MERKEZİ FEDERASYON NEZNİN DE AÇILDI

by Gökhan Telatar
94 okuma

Pazarspor Kaptan Hüseyin Yangın Konaklama ve Eğitim Merkezi Federasyon yetkililerinin de katılımı ile açıldı. Bu gün gerçekleşen açılışa İstanbul Millet Vekili ve Ak Parti Rize Millet Vekili Adayı Osman Aşkın Bak, Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Servet Yardımcı ve Arif Koşar, Federasyon Yönetim Kurulu Üyeleri ve yetkilileri, İlçe Kaymakamı Selçuk Aslan, Parti ve Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, MHP Rize Millet Vekili Adayı Ömer Ökten, Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Metin Kalkavan ve yönetim kurulu üyeleri, Başkan Hüseyin Yangın Yönetim Kurulu Üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Başkan Hüseyin Yangın,” Hizmete açılan tesisin 2 milyon 500 bin liraya mal oldu ve 600 bin lira daha borcumuz bulunmaktadır. Konaklama ve Eğitim Merkezi’nin içerisinde yer alan Deniz Konak Otelimiz 32 Oda 64 Yatak kapasitelidir. Isıtma Soğutma VRF sistemlidir ve Sıcak su sistemi ısı pompalıdır. İçersinde Toplantı salonu ve Restoran bulunan Konaklama tesisimizin odalarında Mini Bar, TV ve kasa bulunmaktadır. Futbol camiasına kazandırdığımız bu eserdeki katkılarından dolayı Başta Türkiye Futbol Federasyonu Yöneticilerine ve Federasyonumuzun kurumsal kimliğine çok teşekkür ediyorum. Onların destekleri olmasa biz bu eseri bu noktaya getiremezdik. Sadece sportif olarak değil sosyal anlamda da önemli bir eser. Bu tesislerimizden kalan Borcumuz için federasyonumuzdan destek bekliyoruz

TFF Başkan Yardımcısı Servet Yardımcı,” Bizler Federasyon olarak tesisleşmeye çok önem veriyoruz. Yönetim olarak da kulüplerimizi teşvik ediyoruz. Pazar nüfus olarak küçük bir ilçe olsa da İkinci ligde 36 altı takım arasında kalmayı başarması hem tesisleşmeyi yerine getirmesi gerçekten gurur kaynağı. Bu nedenle Başta Başkan Hüseyin Yangın’a yönetim kuruluna ve emeği geçen herkesi kutluyorum ve hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

İstanbul Millet Vekili ve Ak Parti Rize Millet Vekili Adayı Osman Aşkın Bak,” Bizde uzun zamandır Pazarspor’un peşindeyiz. Pazarspor’a yapılan her yatırım karşılığını almaktadır. Pazarspor Yönetimi ile İlçesi ile bütünleşmiş alt yapısına önemli yatırımlar yapan bir kulüp ve dolayısıyla da Pazarspor la gurur duyuyorum. Pazarspor sistem kuran, sistemini yöneten bir kulüp olduğunu Türkiye Büyük Millet Meclisin dede ifade ettim. Bu tesisin yapılmasında Emeği geçen büyüklerimiz var. Sayın hayati Yazıcı ve Rize Milletvekillerinin de Futbol Federasyonundan sonra bu tesisin yapılmasında büyük emekleri var onlara dada çok teşekkür ediyoruz. Yine Federasyonumuza da teşekkür ediyoruz Çünkü tesisleşme olmadan, ortaya eserler çıkarmadan Türk Futbolunun gelişmesi mümkün değil. Bu açıdan bu tesis de önemli bir örnek, Hem Pazarspor hem de buraya gelecek kulüplerin konaklaması açısından pek çok konuyu gidermekte. Yine Pazarspor’un yapılmasını planladığı Başkanımızın da ifade ettiği Orman Bakanlığından Kiralanan yerde idman sahası ve kamp Eğitim merkezi içinde Federasyonumuzun desteklerini bekliyoruz. Bu tesisi içinde beraber çalışacağız, Pazarspor dinamikleri, yönetimi ve iş adamları ile beraber bunları başaracağımıza inanıyorum. Tesisimizin Pazarspor’a hayırlı Uğurlu olmasını dilerken önümüzdeki sezonlar dada başarılar diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından konuklara Plaket ve Formalar verilip tesisin açılışı gerçekleştirildi.

Törende Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkan Vekili Servet Yardımcıya, tesisin yapımında önemli katkıları bulunan Merhum Yüksek Mimar Mustafa Babalık’ a plaket verildi.

Ayrıca Başkan Vekilleri Servet Yardımcı ve Arif Koşar’a, Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Beyazlı ile Alpaslan Kavas’a Pazarspor forması hediye edildi.

Yine Her zaman destekçimiz olan Sayın Kaymakamımız Selçuk Aslan’ Gölbaşı maçının ardından yaşadığı sevinci yansıtan Anadolu Ajansı Pazar Muhabiri Naci Güven’in çektiği resim hediye edildi.

FOTO-GALERİ44b2

 

You may also like

Leave a Comment