KAMUOYUNUN DİKKATİNE

by Gökhan Telatar
120 okuma

Başkanımız Hüseyin Yangın kamuoyuna yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer vermiştir,”Geçtiğimiz günlerde bölge basınına yaptığımız ziyaretler kapsamında, Karadeniz gazetesi ile görüşmelerim neticesinde geniş kapsamlı bir röportajım yayınlanmıştır. Verdiğim çok geniş kapsamlı röportajın bazı bölümlerinde yaptığım açıklamadan yorum çıkartılarak haber yapılıp başlık atılması ile açıklamamdan farklı anlamlar,  ve algılar oluşulmasına neden olunmuştur. Geçen yıl yaşadığımız başarısızlığı tamamen kendi üzerime almış olmama rağmen, bunda bazı kurumların payı olduğu ifadelerine yer verilmiştir bu kesinlikle doğru değildir. Açıklamamda kullandığım ifadeler de “Pazar’ın dinamikleri; belediye, siyasetçi, kaymakam, iş adamları, sivil toplum örgütleri destek versin. Böyle bir kulübün değerini kaybedince anlarsın. Varken, nasıl olsa var denir. Herhalde onlar da artık kıymetini anladılar, biz daha çok anladık…”  demiş olmama karşı haberin ana başlığı altındaki alt başlıkta yukarıdaki sözlerime yorum getirilerek “Pazarspor Başkanı Hüseyin Yangın; Pazar’ın dinamikleri belediye, siyasetçi, Kaymakam, İş adamları, sivil toplum örgütleri destek vermeyince kaçınılmaz son bu oldu” dedi. İfadeleri kullanılarak farklı bir algıya sebep olunmuş ve çarpıtılma yapılmıştır. Bu yazı şahsımı ve kulübümüzü kurumlarla karşı, karşıya getirme anlamı taşımaktadır. Gerekli düzeltilmenin yapılması için gazeteye Tekzip yapılması istenmiştir.

Bununla beraber yerel anlamda bazı medya mensupları asılsız haberi kullanarak, doğruluğunu araştırmadan teyidini almadan, mal bulmuş mağribi misalı kamuoyuna servis ederek ilgili kurumlar ile bizi karşı, karşıya getirme çabasında olmalarını esefle karşılıyorum. Devamında bu asılsız haberi kullanarak bahsi geçen kişi ve kurumları tahrik etme cüretini gösteren malum şahısların bu çirkin davranışlarını kınıyorum. Aynı zamanda kulübümüzün çatısı altında bulunan, bu ve buna benzer şer mihraplarının da, bu kulüp den uzak durmalarını tavsiye ediyorum.

Değerli Pazarspor gönüldaşlarımız; yetkili organlarımız önümüzdeki yıl için canla, başla çalışıyorlar, başarılı bir sezon geçirmek için elimizden geleni yapıyoruz. İç transferi bitirdik, dış transfer dede ihtiyacımız olan pozisyonlara önemli sporcular takviye etme çabasındayız. Kamp dönemine kadar ve kamp süresincede çok önemli transferleri kadromuza katacağız. İki dönem olarak yapacağımız kamp çalışmalarının başarılı geçeceğine inancımız tamdır. Bu yılki kamp çalışmalarımıza geçen yıl son hafta alt yapıdan takıma dahil ettiğimiz iki oyuncumuz ile beraber U-19 ve U-17 takımlarımızdan beş oyuncu ile toplamda yedi oyuncumuzu da kampa götürüyoruz. Yine Hakan hocamızın isteği ile takımın çalışmalarının içersinde yer almaları, alt yapıdan üst yapıya komple bir sistemin oturtulması için Akademi ligi hocalarımızıda kamp kadromuza dahil ettik. Camiamızın hiç şüphesi olmasın bu yıl Pazarspor’un yılı olacaktır.

Son günlerde ülkemizde yaşadığımız üzücü olaylar kapsamında şer odaklarının yapmaya çalıştığı kalkışmayı şiddetle ve esefle kınıyor, birliğimize, bütünlüğümüze ve demokrasimize karşı yapılan askeri kalkışmayı asla kabul etmiyor, Birlik beraberlik içersinde Halkımızın gücü ile bu kötü günleri de geride bırakacağımıza ülke olarak Cumhuriyetimize her zaman sahip çıkacağımıza inancımın tam olduğunu belirtirken, bu uğurda mücadele veren tüm kurumlarımıza görevlerinde üstün başarılar diliyorum. Ayrıca bu uğurda şehit düşen Pazarlı hemşerimiz Murat Naiboğlu ve Erhan Dural,  Rizeli hemşerilerimiz 3’üncü sınıf Emniyet Müdürü Fikret Metin Öztürk, Şuayip Seferoğlu, Murat Demir, Onur Kılıç, Farih Satır, Muhammet Ambar ve Kemal Ekşi ile tüm şehitlerimize yüce Allah dan Rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

You may also like

Leave a Comment