KAMU OYUNUN DİKKATİNE

by Gökhan Telatar
152 okuma

Son günler de ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu hakkında çıkan çarpıtılmış haberlerin ardından, bu gün bölgemiz kulüpleri Rize de Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda bir araya gelerek Basın açıklaması yapmıştır. Kulübümüz adına da Genel Sekreterimiz Doğan İnce basın toplantısına katılmış ve Başkan’ımızın kamu oyuna yaptığı açıklamasını iletmiştir. Başkan’ımız Hüseyin Yangın’ın konuya istinaden açıklaması aşağıda sunulmuştur.

KAMU OYUNUN DİKKATİNE

Son günlerde bölgemizin en büyük ve en önemli kuruluşu ÇAYKUR Genel Müdürü Sayın İmdat SÜTLÜOĞLU hakkında asılsız, mesnetsiz ve amacı çarpıtılmış haber üzerine RİZE’deki spor kulüplerinin açıklama yapması ve kurumsal destek vermesinin gereği doğmuştur.

Yıllardır ÇAYKUR bölgemizdeki spor kulüplerine Kadın, Erkek sporu ayır etmeksizin bulundukları lig ve statülere paralel olarak en büyüğünden en küçüğüne kadar her türlü spora bütçesi doğrultusunda sosyal sorumluluk kapsamında yasal çerçevede destek verilmiştir. Ve vermeye de devam etmektedir.

Bu destekler özellikle sayın Genel Müdür SÜTLÜOĞLU dönemi de önemli ivme kazanmış destek yelpazesi ve sayısı genişlemiş, hakkaniyet unsuru da bu desteklere eklenmiştir.

Hal böyle iken maksadı ve hedefi belli olan asılsız, mesnetsiz, iddia ve söylemlerin kuruma ve sayın Genel Müdürüne zarar verme amacı taşıdığı da net olarak gözükmektedir.

Biz Rize’deki Spor Kulüpleri olarak bu zararlı ve maksatlı söylemlerin karşısında olduğumuzu bildirerek yapılanları şiddetle kınıyoruz.

Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da spora ayrım yapmaksızın destek olan ve olmaya artarak devam edeceğine inandığımız ÇAYKUR genel Müdürümüz Sayın İmdat SÜTLÜOĞLU’nun yanında olduğumuzu Spor Kamuoyunun dikkatine sunarız.

Hüseyin YANGIN

Pazarspor Kulüp Başkan’ı

 

You may also like

Leave a Comment