KAMU OYUNA DUYURULUR

by Gökhan Telatar
143 okuma

Bildiğiniz gibi Kulübümüz önceki hafta K.Maraşspor maçını kaybederek Spor Toto 3.Ligine düşmüştür. Son üç yıldır  oynadığımız bu ligde önceki dönemki dört yılla birlikte toplamda yedi yıl mücadele ettik. Pazarsporumuzun bu süreçte yaptıkları, başarıları, başarısızlıkları doğaldır ki tartışılır, eleştirilir ve doğru yolu bulmada öneriler verilebilir. Tüm bunlar saygıyla karşılanır  ve değerlendirilir. Bu konularda ebetteki kulübümüzü Başkan ve yetkililerinin siz kamuoyunu bilgilendirme ve aydınlatma konularında önümüzdeki süreçte değerlendirme ve açıklamaları olacaktır.

Ancak takımımızın bir alt lige düşmesi ile birlikte özellikle sosyal medyada yerli yersiz, haklı haksız, bezende mesnetsiz sığ ve çiğ yorumları hayret ve ibretle izliyoruz. Ancak bunlardan bir gurup tarafından servis edilen ve Başkanımız tarafından yeni öğrenilen bir sporcumuz üzerinden yapılan maksadını aşan iftira boyutlu yorumlar üzerine bu açıklamayı yapmak durumunda kaldık.

Konu sporcumuz Kaptanımız Ozan SOLAK. Pazarsporumuzun alt yapısından yetişip genç yaşta Adanaspora transfer olup uzun yıllar 2.ligde istikrarlı futbol oynayan bir sporcumuz. Futbol bilgisi, karakteri ve duruşu ile örnek bir sporcu olduğu tüm futbol kamuoyunun bildiği ve takdir ettiği bir gerçek. Kendisi 25.yıl etkinliğimizde Pazarspor alt yapısından yetişip Kulübümüze en yüksek Bonservis bedeli kazandıran sporcu ödülünün de sahibidir. Bu yıl Şampiyon olan Ümraniyespordaki sözleşmesini sonlandırarak Pazarspor un hatırını kıramayacağı yöneticilerinin ısrarı ile aramıza katıldı. Oynadığımız 36 resmi müsabakanı 35 inde tam zamanlı oynadı, bir istikrar abidesi. Bu yılki kadromuzda bu ligin seviyesindeki önemli sporcularımızdandır. Taraflı tarafsız ama önyargısız sporseverlerin takdir ettiği bir sporcu. Hal böyle iken Kulüp Başkanımızın yeğeni kimliği üzerinden bu değerli sporcumuzun haksız ve mesnetsiz eleştirilmesini kınıyoruz. Aynı şekilde Yöneticimiz Doğan İnce nin yeğeni sıfatı ile eleştirilmeye çalışılan genç sporcumuzun Mert Öztürkün süre almadığı sezon da hedef gösterilmesini de reddediyoruz. Amaç ve hedefleri farklı olan bu kişilerin Pazarspor kulübüne zarar verme amaçlı yorumlarını kendilerine iade ediyor ve kimlikleri üzerinde araştırma yapacağımızı hatırlatıyoruz.

Şu noktanın da en iyi şekilde bilinmesini isteriz ki, tüm sporcularımız iyi niyetli ve kendi kapasitelerini sahaya en iyi şekilde yansıtmaya çalışmışlar ancak istedikleri sonuçları alamayarak sportif anlamdaki başarısızlığın sahadaki aktörleri olsalar da , bu konuda en son suçlanacak kesimdir. Onlardan önce başta Başkanımız olmak üzere biz yöneticilerin, sonrasında seçtiğimiz teknik ekibin ve bizim dışımızdaki bazı unsurları hataları ve başarısızlıkları vardır ve bunlar günü geldiğinde değerlendirilir.

Ancak unutulmaması gereken en önemli nokta Pazarsporun geleceğini ve politikalarını Pazarspor Kulübünün kendi dinamikleri belirler. Yani en üst organı olan Genel Kurul Üyeleri, Yüksek Divan Kurulu üyeleri ve Yönetim Kurulu üyeleri. Bunların dışındaki unsurların ancak samimi ve ön yargısız eleştirileri dikkate alınır.

Bu ve başka konularda daha kapsamlı açıklama ve kararlar Mayıs ayı içerisinde Divan Kurulu ile birlikte yapacağımız Mali Genel Kurulda kamuoyu ile paylaşılacaktır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Musa Tafralı

Pazarspor Kulübü Basın Sözcüsü

You may also like

Leave a Comment