KAMU OYUNA BAŞKANIMIZDAN DUYURULUR

by Gökhan Telatar
104 okuma

 Değerli Pazarspor Taraftarları, sporseverler ve Genel Kurul Üyeleri

İçinde bulunduğumuz sezon Spor Toto 2.lig beyaz gurupta mücadele eden Futbol Takımımızın ligdeki durumu, aldığı neticeler sizlerle birlikte bizleri de fazlası ile üzmektedir. Bulunduğumuz durumun sorumlusu olarak en başta Yönetim Kurulu Başkanı olarak kendimi görmekle birlikte Haziran ayında yaptığımız Genel Kuruldaki konuşmalarımda şu anki durumumuzun bazı şartların gerçekleşmemesi durumunda olası olabileceğini üzerine basa, basa belirtmiştim. Konu şartların gerçekleşmemesi halinde borçları ödenmiş, gecikmiş borcu olmayan bir kulüp vaat ederken kalan bütçe ile kuracağımız takımın bize sıkıntı çektireceğini ve de gözyaşı döktüreceğini konuya herkesin ciddiyetle yaklaşmasını sağlamak için belirtmiştim. Ancak Bunu söylerken öncesinde söylediklerimin yani resmin tamamını hatırlatmakta gözyaşı kavramı üzerinden eleştiri yapan yazılı, görsel ve sosyal medyanın işini eksiksiz yapmasının gereğidir.

Bunun dışında bazı sosyal medya hesaplarında Kulübümüz sporcularına, yöneticilerine ve şahsıma yapılan hakaret içerikli sözler ve yazılarda gerekli mecralarda karşılığını bulacaktır.
Bu konuda yapılacak ilk Divan Kurulu toplantısında çok daha geniş ve derin açıklamalarım olacağını hatırlatmak isterken tarihi bu siteden ilan edilecek konu toplantıya Kulübümüzün Genel Kurul üyeleri ile birlikte ilgi gösteren ve katkı yapmak isteyen taraftarlarımızda davetlidir.

Diğer ve önemli bir konu ise, dün oynanan Pazarspor-Nazilli BLD. Spor maçı ile ilgili. Maçı karşı Kapalı Tribünden izledim. Gerçekten Pazarsporu seven, durumuna üzülen, öne geçtiğinde çocuklar gibi sevinen, yenilen gollerde kahreden taraftarımızla beraber sevindik, beraber üzüldük.
Ancak bazı seyircilerimizin münferit olarak takımımızın sporcularına küfür derecesine varan sözle sarf ettiklerine üzülerek şahit oldum ve müdahale etmek gereğini duydum. Unutmayın Pazarspor Kulübü 25 yıldır bu liglerde küfür den dolayı herhangi bir ceza almamıştır. Her Teşebbüste başta şahsım olmak üzere, yöneticilerimiz tarafından engellenmiş olup bu günlere bu anlamda temiz gelen sayılı ve saygın kulüplerden biriyiz. Ancak münferit dahi olsa tribünden sporcularımıza, rakip sporculara ve hakemlere küfür edilmesi kabul edilemez. Pazarspor kulübünün duruşu buna izin vermez. Unutmayın bu sporcular sizin çocuklarınız, arkadaşlarınız, komşularınız, hemşerileriniz velhasıl vatandaşlarınız, velhasıl gelecek nesillerimiz. Onlara gerektiğinde elbette tepki göstereceksiniz ancak bu tepki kötü söz, küfür ve taciz asla olamamalıdır, olmayacaktır. Başarısızlıklarını, yetersizliklerini söylemenin ve tepki vermenin başka yolları vardır. Dahası Kulüp Başkanı olarak bana ve yöneticilere de tepki gösterebilir, bizleri protesto edebilir, hatta istifaya da davet edebilirsiniz ancak bunları yaparken  hakaret edemez, Pazarspor Kulübünün kurumsal kimliğine zarar veremezsiniz. Taraftar olmak, seyirci olmak bu hakkı size vermez.

Bu sözleri yazmak zorunda kalmak beni üzse de bundan sonra bu tutum ve davranışta olan taraftarlarımızın küfür ve kötü sözden uzak durmasını özellikle istirham ediyorum ve bekliyorum. Netice olarak, Futbol takımımızın ayağa kalkması için bizler yapılması gerekenden fazlasını yapacağız, direneceğiz, çalışacağız ve sonunda mutlaka başaracağız. Sizlerden beklentimiz yılmadan, küsmeden, darılmadan, alınmadan bu takıma ve Kulübümüze sonuna kadar destek olmanız.
İlk yarı itibarı ile kalan maçlarımızdaki tüm puanlara talibiz. Bugüne kadar sadece 4 puan alabildi isek biraz daha gayret, arzu ve istek ile bu takım kalan 4 maçta farklı bir kimlik ve performans sergileyebilir. Buna engel bir durum yok, aksine zorunluluk ve ihtiyaç vardır. Sonrasında devre arasında ihtiyaç duyulan takviyeleri ve gereğini mutlaka yapacağız. Buna gücümüz ve karalılığımız vardır. Yeter ki o noktada bizim yapacaklarımız için gerekli olan puanlara ulaşabilelim.

Sözlerimiz sonunda Profesyonel Futbol Takımımızın  bu sezonunun Spor Toto 3. ve 2. liglerdeki 25.yılı olduğunu ve ”ÇEYREK ASIRDIR BURADAYIZ” etkinliği altında bir enler programı düzenleyeceğimizi hatırlatır, Aralık Ayının son haftasında yapacağımız bu etkinliğimize herkesi bekleriz.

Unutmayın başka PAZARSPOR yok ve birlikte olursak altından kalkamayacağımız zorlukta yoktur.

Hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım.

Hüseyin Yangın

BAŞKAN

You may also like

Leave a Comment