İZ VURDUK, YOL BULDUK GİDİYORUZ

by Gökhan Telatar
118 okuma

İz vurduk!
Yol bulduk!
Gidiyoruz!…
Son haftalarda aldığımız farklı galibiyet morali ile geldiğimiz Serik deplasmanından çok önemli 3 puan ile dönüyoruz.
Bu galibiyet takım üzerine sihirli bir şekilde eli değen Cafer Aydın hocamız ve teknik ekibin başarısıdır. Tebrik ederim???
Bu başarı ilk on birde sahaya çıkan, sonradan süre alan, süre almayı bekleyen pozitif enerjisini arkadaşlarına yansıtan,
Aslanlar gibi mücadele eden futbolcularımızın başarısıdır. Kutluyorum???
Tribünde yerini alan başkan ve yöneticiler, tesislerde hizmet eden çalışanlar, yüreğiyle,kalbiyle,
Pazarsporu takip eden destek, verenlere selam olsun. ??
Pazarspor iyi yolda ve daha iyi olacak. “Unutmayın Başarı Bitmeyen Bir Yolculuktur.”
Mütevazı tavrımızı koruyacağız, havalara girmeyeceğiz.
Her haftanın iklimi farklıdır, her maç kendi içinde önemlidir. Çalışacağız çok çalışacağız, inanarak yolumuza devam edeceğiz.
Kazanacağız!…
Bir insan önce kendi kahramanı olmalıdır. Güçlü ve zayıf yönlerini bilmeli, davranışı ona göre düzenlemelidir. Sezgi gücünü geliştirmeli iç sesini dinlemeli.
İç sesini dinlemek futbolda önemli bir davranış biçimidir.
Farklı olmak, fark yaratmak için;
Motivasyon,
oyun içinde sürdürülebilir dikkat,
ve konsantrasyon!
Serik mücadelesinde gördüklerim, unutmadan yazmak istedim.

Kovitle bölünen yeni bir yaşam biçimi içindeyiz(!)
Virüs tehdidi karşısında takımla birlikte olamadığımız deplasmanlar iç burkan sosyal bir davranışa dönüştü(?) Kısa sürede normal hayata dönmeyi ümit ederek…??
6. ve 12 . dakika 2-0 şok bir durum!
Hakemin başlama işaretiyle hızlı tempolu başlayan Serik Belediye Spor Koridor verdiğimiz sol taraftan geliştirdirdikleri ataklarla çok çabuk ve hızlı bir şekilde kalemize inmeye başladılar. Maçın 6. dakika içinde rakip kalede atak yapmadan ne olduğunu anlayamadığımız şok bir gol ile skor 1-0
Rakibin ısrarla sol kandı kullanarak geliştirdiği seri, çabuk ataklar tehlike sinyali vermeye başladı.
Önlem almaya fırsat bulamadan
12.dakikada aynı kanattan geliştirdikleri atakta 2-0 mağlup duruma düştük.
Futbol takım oyunudur. Kendi içinde matematiksel, fiziksel, müzikal (ritimsel) kuralları vardır. Bu kurallar oyun şablonu, takım disiplinini içinde barındıran alt ögeler (disiplinler)ile desteklenir.
Böyle durumlar da pratiği olanlar, oyunu iyi okuyanlar planlama ve müdahale yapabiliyor.
Bu disiplin içinde mücadelesine devam eden Pazarspor, rakibin tempolu, baskılı, hızlı başladığı maçta önce oyun kontrolünü sağlamaya çalışıp 20. dakikadan sonra tepki vermeye,kendi futbolunu oynamaya başladı.

Sonrasında Cafer Aydın hocanın, önde basarak mücadele etmelerini istediği taktiksel disiplin içinde rakip yarı sahada gol aramaya başladık. Bu dokunuş ile 13. dakika da önemli bir atağımızı kaleci müdahale ederek güçlükle kornere gönderdi. 32. dakika ceza sahası içini dağıtan Eren Karadağ bulduğu pozisyonunda top direkten döndü.
Şok gollerin etkisini üzerinden attığımız 20. dakikadan sonra Pazarspor karakteri sahaya yansımaya başladı.
İlk yarı
en az 1 gol bularak soyunma odasına girmek istiyoruz. 45. dakikada kazandığımız köşe vuruşu ceza sahası içinde dokunan Ömercen Öndaş golü atarak skoru 2-1 taşıdı. İlk yarı bu skorla soyunma odasına girildi.
Devre arası soyunma odaları futbol takımları için çok önemli dakikaların yaşandığı bir alandır.
Detaya girmeden;
Sihirli bir dokunuş.
İşte öyle oldu!!!
İkinci yarı hakemin başla işaretiyle karakterini sahaya yansıtan Pazarspor izlemeye başladık.
48 dakika da ceza sahası içinde rakibin eline çarpan top ile kazandığımız penaltı atışını kullanan Eren Karadağ meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu 2-2 İkinci yarının hemen başında yakaladığımız skor ile telaş yapmaya başlayan rakip hata yapmaya da başladı.Bu durumu iyi tahlil eden kenar yönetim, oyun kontrolünü eline alan bir Pazarspor, istediği ritimde oynamaya başladı. 68.dakika da kullandığımız köşe vuruşunda Emre Akgün’ün attığı kafa golüyle skor 2-3
Bu dakikadan sonra,
Oyun alanının her bölgesinde etkili olan, iyi kapanan, rakibe pozisyon vermeyen bir Pazarspor vardı.
slalom çubuklarına değmeden sıyırlan kayak sporcusu estetiği içinde rakiplerinden sıyrılan oyunu çirkinleştirmeden oynayarak kazandığımız bir maç izledik.
‘Destan yazıldı bu gün Serik’te.’ desem abartmış olmam!

İyi gidiyoruz!
gelmeyelim nazara. ?
El ele, gönül gönüle!
……………………………………………………
Son haftalarda kullandığımız köşe vuruşları ile gol atmaya başladık. Bugün de öyle oldu.
Defans göbeğinde yer alan Ömercan Öndeş ve Emre Akgün ile 2 gol attık. Harika ???
Her maç kendi içinde ayrı bir hikaye ile anlatılabilir ! ancak, bugün ikinci yarı ortaya koyduğumuz mücadele başlı başına özgün bir hikaye! Kale direklerine takılan iki şut, bulduğumuz net pozisyonlar var.
Karşılaşmanın 12.dakikadında 2-0 mağlup duruma düşen bir takım, oyun disiplinini bozmadan mücadelesine devam ediyor.
Rakibin tempolu, baskılı, hızlı başladığı maçta önce oyun kontrolünü sağlamaya çalıştık 20. dakikadan sonra kendi futbolunu oynayarak, tepki vermeye başladık.
Futbol oynama iştahı, oyun disiplini, agresif tavrı, bitmek bilmeyen enerjisi ile takım ritmi yüksek, senkronize bir Pazarspor izledik.
Eren Karadağ-Muhammet Çelik-Onur Civelek- Hüseyin Eray Karataş-Savaş Çakır-Taha Gür – Aykut Civelek ile Slalom yaparak harmanladığımız kanat atakları ile bulduğumuz pozisyonları değerlendiremedik.
Baskı ile bunalttığımız Serik defansı güçlükle önledikleri ataklarımız karşında zorlanınca orta sahada faul yaparak durdurmayı denemeye başladılar.
Üst düzey mücadeleye yansıyan takımdaşlık duygusu, oyun disiplininden kopmadan ortaya koyduğumuz tavır karşısında dağılan Serik takımı hata yapmaya başladı, dağıldı. Pazarspor zor bir deplasmandan 3 puanla ayrılan taraf oldu. Her iki takım da futbol kuralları içinde, oyunu çirkinleşmeden rakibe saygı, hakemlere yardımcı olan bir tavır sergilediler. Tebrik ederim.
Serik Belediye Spor Kulübü bizim gibi bir ilçe takımı, genç bir takım, iyi yönetiliyor.
Farkımız bizim “BELEDİYE” ekimizin olmayışı (?)
Cafer Aydın hocama özel bir selam
“Siz iyi takımsınız!”hocam??
Tebrikler, kutluyorum.
Saygılarımla…
Talat Günday
Yönetim Kurulu Üyesi As Başkan
Kurumsal İletişim ve İnteraktif Medya

You may also like

Leave a Comment