İTİRAZIMIZ KABUL EDİLDİ, GALİBİYETİMİZ TESCİLLENDİ

by Gökhan Telatar
125 okuma

Hentbol da 4 Subat da Ardeşende oynamış olduğumuz beraberlik ile sona eren Elazığ Sosyal yardımlaşma maçı için yapmış olduğumuz itiraz kabul edildi ve galip sayıldık.

4 Subatda oynamış olduğumuz Pazarspor Elazığ Sosyal Yardımlaşma kulübü maçının 19. dakikasında oyuncumuz Tuğba Çiçek gelişen hızlı hucumumuzda atışımız gol olup kale ağlarından dışarı çıkmış, ancak hakemlerin ağlarda yırtık olmadığından yandan dışarı çıkmış gerekçesi ile golümüz verilmemiş ve 60 dakika sonunda da maç beraberlikle sona ermişti.

Görüntüler ile beraber yapmış olduğumuz itirazın Türkiye Hentbol Federasyonunda değerlendirilmesinde topun gol olmasının ardından yan ağlardan dışarı çıktığı tespit edilmiş ve golümüz verilmiştir. Verilen golün ardındanda beraberlikle biten müsabaka galibiyetimiz ile tesçil edilerek bir puanımız eklenmiştir.

Kulübümüzün Hukuki girişim başlattığını ve sürecin sonunda THF Kurullarının haklılığımızı kabul edip maçın sonucunu 28-27 lehimize sonuçlandığı tescil edilmiştir.
Böylelikle puanı 31 e yükselen takımımız Lig sıralamasındaki 2.lik konumunuda güçlendirmiştir.
3 Takımın yükseleceği Süper Ligde ilk üçün ardındaki takım ile puan farkımız dört olup, kalan 5 maçımızın kayıpsız geçilmesi ile Süper Lige Yükselecek Kadın Hentbol Takımımıza bu ilave puan çok önemli moral ve motivasyon kazandırmıştır.

Başkan Hüseyin Yangın THF Kararı sonrası yaptığı açıklamada;
Karar haklı ve ısrarlı mücadelemizi haklı çıkarmıştır.THF nin ilgili kurullarının bu adil ve haklının hakkının iadesi kararını tebrik ediyorum.
Puanımızın 31 e yükselmesi ile Süper Lige bir adım daha yaklaştık.
Kalan 5 maçı hatasız ve yüksek motivasyon ile hedefle geçmemiz için daha çok çalışmamız gerekiyor.Hocamız ve sporcularımız bu süreci en verimli şekilde yürüteceklerdir.
Umarım 1 Nisa’n Pazar günü Oynayacağımız Kastamonu GSK maçındaki M.Akif Pirim spor salonumuzun açılması ile Pazarlı seyircilerimizle buluşacağız. İnşallah bu tarihte bir aksama olmaz.Yetkililer ve ilgililer Bakanımızında talimatları ile yoğun bir şekilde bu tarih için çalışıyorlar.
Bu maçla birlikte 3 maçımızı Salonumuzda oynayacağız.Pazarlı Hentbol tutkunları ve Pazarspor taraftarlarını bu maçlarda yoğun bir şekilde yanımızda görmek ve 50.Yılımızı Hentbolda da Süper Lige çıkarak taçlandırmak istiyoruz.

Teknik Direktörümüz Fatma Badoğlu,”Haklı itirazımızın kabulu ve galibiyetimizin tesçili bizi son derece mutlu etti. Federasyonumuzu ve ilgili kurulu doğru kararlarından ötürü tebrik eder ve teşekür ederiz. Bu puan tabiki Süper lig şansımızı dahada güçlendirmekle bereber beni ve takımı mutlu etmiştir. Geriye beş maçımız kaldı bir hafta bay geçirecez ve altımızdaki rakipler ile aramızda dört puan fark var. Hedefimiz kalan tüm maçlarımızı kazanıp hesap kitap yapmadan 2. sıradan Süper lige çıkmak. Tüm takımımız buna canı gönülden inanıyor bu sevinci, mutluluğu ve gururu yaşamak ve yaşatmak için çok çalışıyor. İnşallah Pazar daki salonumuzunda tamamlanmasıyla son maçlarımızı kendi seyircimiz önünde oynayıp çoşkumuzu dahada arttırmak istiyoruz. İnşallah yolun sonu mutluluk olacaktır” dedi.

You may also like

Leave a Comment