İSTİKRAR YOK

by Gökhan Telatar
150 okuma

12 haftayı 4 galibiyet iki beraberlik 6 yenilgi ile geride bıraktık. Başlıkta da belirttiğim gibi geride kalan 12 haftada bir istikrar yakalayamadık. Ne aldığımız sonuçlarda ne sahaya çıkan kadrolarda attığımız yediğimiz gollerde, defansımız da orta sahamızda, forvetimizde, maç performansımız da istikrarımız yok. Tek tutar dalımız bozuk zeminimiz, bozuk hava koşullarımız ile sahamızda maç vermemekti Diyarbakır neredeyse bir defa geldi tek bir kenar topu ile onu da elimizden aldı.

Şimdi dışarıda Körfez içerde Nazilli maçları var. Dışarı da kazanamıyoruz, İçerde kazara Nazilliye de puan kaybedersek yandı gülüm keten helva. Üst düzey futbol bilgimiz olmasa da 25 yılın üzerinde ki tecrübemizle bir takımın belkemiği defansıdır ve burayla fazla oynanmaz. 12 haftada sol bek hariç defansın her bölgesine neredeyse her hafta farklı oyuncu çıkıyor. 12 maçta üç kalecimizde oynadı. Stoperlerin ası yedeği hepsi denendi. Sağ bek de neredeyse görmediğimiz kimse kalmayacak. Soldan, önden ortadan birçok devşirme denendi sağ beke ama tutmuyor. Eğer başka alternatifimiz yoksa taş yerinde ağırdır. Defansımız iyide olsa kötüde olsa en azından istikrar ile birbirlerini tanırsalar hatalarını kapatmayı öğrenebilirler. 19 haftada 25 gol yedik ve izlediğimiz kadarı ile çoğunluğu hava ve yan toplar. Bu haftayı saymazsak öyle veya böyle gol atıyoruz ki 19 tane atmışız bunun için acil istikrar şart diye düşünüyoruz.

ScreenShot

Başkaları ne der, ne düşünür artık pek umursamıyoruz Pazarspor bizim Pazar’ın her şeyi. Bunu daha önce defalarca yazdık Ekonomik, Sosyal, Politik, Turistik aklınıza ne geliyorsa her yönü ile şu an ve gelecekte de bizim Pazar’ın tek direği. Ve yeri ikinci ligden aşağısı kesinlikle olamaz, olmamalı. Bu takım için hizmet veren her kişi de bizim canımız, ciğerimiz eleştirilerimiz sadece geçmişte yaşadıklarımızın yansıması, korkusu. İşler biraz kötüye gitmeye başlayınca kimse, kimsenin gözünün yaşına, kara kaşına boyuna posuna bakmaz vuru tekmeyi. Son pişmanlığın fayda etmediğini kimsenin dost olmadığını bizim, bizden başka kimsemiz olmadığını bir gol ile küme düştüğümüz yıllarda yaşadık.

Buraya kolay gelmedik içerisinde olan her kes çekilenleri zaten biliyor, ama şimdi buradayız ve yerimiz en az burası, bakın her şey herkes sizin için çalışıyor ekonomik olarak rahata kavuşuluyor, tesisleşmeler her taraftan yapılıyor, alt yapılar yetişiyor. 75 milyon 627 bin 384 kişilik Türkiye de, 30 bin 473 Kişilik Pazar ve 783 bin 562 Km kare lik Türkiye de, 315 Km karelik Pazar amatörde oynayan onca iller varken ufacık ama yüreği büyük bir ilçe olarak ikinci ligdeyiz. Herkesinde bunun kıymetini bilmesi lazım. Bunun içinde herkes size gönül veren, emek veren, mesai veren, hizmet veren insanlar için üzerine düşenin fazlasını yapması lazım…  Şimdi geride 22 maç var diyecek birçoğunuz, ama ateş çemberine bir defa girdin mi ne el tutar ne ayak oynar nede boş çeneler susar onun için siz bizim canımız ciğerimizsiniz her şeyden önce kendiniz için hadi Pazar’ın Aslanları siz kükreseniz yeter…

BİRAZ DA İSTİKRAR.

İstikrarsızlıktan sonra gelelim istikrar abidelerine sizlerinde anladığı gibi Sultanlara. Şimdi yukarıda demiştik ya 75 milyon 627 bin 384 kişilik Türkiye de, 30 bin 473 Kişilik Pazar ve 783 bin 562 Km kare lik Türkiye de, 315 Km karelik Pazar, Pazarspor Bayan Hentbol takımı ile kuruluşunun ikinci yılında 7 maçta 7 galibiyet 14 puan ile birinci sırada.

puan hent

E buda tam bir istikrar abidesi değil de nedir. Üstelik birçok ve anlam veremediğimiz nedenlerden den dolayı en altından, en üstün deki takımına kadar, hakemine, gözlemcisine kadar hedef olmuş ve yolu kesilmeye çalışan bir takım olarak. Her kes üzerine oynarken sporcu diye sahaya çıkan ve yenilmeyi hazmedemeyince saldıracak kadar hırsa bürünmüş bırakın sporu, sporcuyu insanlıkla alakası olmayanlarla mücadele ederek liderliğe oturdular. Üstelik de Hentbol gibi adı duyulmayan popülaritesi olmayan bir spor branşını Pazar’a sevdirmeye başladılar. Benden söylemesi sokak da gezerken duyuyoruz, kulak misafiri oluyoruz “ geçen hentbol maçına gittim çok eğlenceli, çok zevkli heyecanlı, çok iyi oynuyorlar futboldan daha zevkli” gibi sözler.

Evet Sultanlarımız için de daha çok erken, daha çok maç var hemen havaya girmeyelim sonra hüsranı büyük olur. Üstelik önümüzde sıralama rakiplerimiz ile zorlu maçlarımız var. Ama bu gün lideriz ve tek başına liderlik koltuğunun tadını doyasıya çıkarın. Hepinizi bir kez daha tebrik ediyoruz bu özverili, gönülden, istikrarlı mücadeleniz için…

Yorum: Gökhan TELATAR

SÖLEN

You may also like

Leave a Comment