İNANANLAR KAZANIR

by Gökhan Telatar
123 okuma

Geride kalan hafta sonunda Pazar’ımızın, Pazarsporumuzun iki deplasmanın dan iki zafer kazanmak için, onlara inananlar ile düştük yollara. Bir önceki haftada mükemmel bir Altay zaferi ile bizi coşturan futbol takımımız Ankara da, üç maçının üçünü de kazanan Bayan hentbol takımımız Eskişehir de ter dökecekti.

İki takımımızdan en fazla inanan, en çok isteyen Bayan Hentbol takımımız tek kazanan taraf oldu. Dolayısıyla da gerçekten inananlar, en çok isteyenler  kazandı. İlk durağımız Ankara idi Futbolun yaşanmışlı çok olan statların dan 19 Mayıs dan içeri girdiğimiz de bin bir zorlukla çıktığımız ve artık bir daha kaybetmeyi asla göze alamayacağımız ikinci ligde deki Pazarsporun ne denli mesafeler katlettiğine bir kez daha gözlerimiz  tanıklık ettik. 20 bin nüfuslu bir ilçenin temsilcileri, 20 bin susmaz, yorulmaz taraftarın karşısındaydı. O stattaki 20 bin taraftar geçmişinde birçok farklı skorlara tanıklık etmiş olabilir ama biz böylesine kolay teslimiyetlere alışık değiliz ve kabullenemiyoruz.

Skor peşinde değiliz 5-6 bunlar futbolda hep var ama bizim takımımız bu kadar kolay teslim olamaz, Mücadeleyi bırakamaz ve bizim başımızı bu denli öne eğemez. Biz nice geri dönüşleri, nice olmaz denilenlenleri yapan bir takım sak bu bize yakışmadı. Yapılan hatalar, atılamayan goller, kaybedilen puanlar, teknikler, taktikler, o mu oynasa, bu mu oynasa sakatlar, sağlamlar değil derdimiz. Bu takımda 26 Futbolcu sahaya çıkan 11 tanede oyuncu varsa kim oynarsa oynasın, kim ne hata yaparsa yapsın fark etmez bir birine güvenen inanan insanlar mücadelelerini hakkıyla verirse her şeyi başarır her skoru geri çevir, zaten inanıyorsa hata da yapmaz geri çevirmek zorunda kalmaz. Geri çeviremese bile ezilmez. Sahaya çıkan herkes gücü, kuvveti yeteneği kadar mücadele etmek zorunda. Biz geçen yıl üst düzey bir takım ile buralara gelmedik. Önce kendine, bir birine sonrada başaracağına inanan insanlar ile başardık. Bu gün yaşadığınız tüm kayıplar inancınızın eksikliğinden. Size inanlar sizin peşinizden koşuyorsa sizin için olduğu kadarıyla tüm içtenlikleri ile, tüm imkanlarını seferber ediyorsa, size inanan bunca insanın başını öne eğmeye hakkınız yok, her şeyden önce kendiniz için, kendi başınızı öne eğmeye hakkınız yok.

Henüz yolun başındayken söylemek lazım bu gün buraya kolay gelmedik ve bir daha kaybetmeye kesinlikle tahammülümüz yok, sonra son pişmanlık fayda etmez. Siz bu inanç denen kuvvetin gücünü daha önceleri yaşadınız, önce inandınız sonra inandırdınız ve başardınız sadece gerçekten inananlar ve mücadele edenler başarır. Mücadeleyi bıraktığınız anda da hepimizin boynu bükülür.

İşte bakın inananlar, çok isteyenler ve mücadele edenlerden başarırın bir başka hikâyesi. Pazar’ın sultanları 4 de 4 yoluna devam ediyorlar çünkü inanmışlar. Ankara da boynumuz büküldük den sonra düştük Eskişehir yollarına. Bin bir zorlukla gittikleri Eskişehir de dinlenme fırsatı bulamayıp İdman yapmak yerine salonda soyunma odasının banklarında uyuyarak, dinlenerek başladılar yolculuklarına. Türkiye’nin en büyük Üniversitesinin, takımı ile Türkiye’nin 2. Büyük mükemmel spor salonuna çıktılar. Tahta zeminlerde oynarken, birçoğu ömründe binmediği uçağa binerken, rüyasında bile görmediği saha ve zemin koşulların da çıktılar oyuna. Üstelik 4-0 geriye düşüp 10 dakika tek bir sayı bile atamadıkları bir durumdan geri dönüşler ile 7 sayılık farklara kadar ulaştılar. Oyunun başında destek için gelen büyüklerinin motive etmek için konuşmalarında Ankara da boynumuz büküldü, siz yüzümüzü güldürün sözlerine hiçbir beklentileri olmadan hiçbir ekstraları,  olmadan biz önce kendimiz için bir birimiz için mücadele edeceğiz diyerek sahaya çıkacak kadar inanmış yürekleri ile başararak kendilerini gösterdiler. Üstelik de geride kalan haftada Rize’nin tek kazanan takımı oldular. İnananlar başarır size inananlar gibi sizde kendinize inanın ve hep beraber başarın. Bu camia sizlere inandığı için buradasınız, sizde kendinize inanın ki başınız, başımız dik olsun…

Yorum: Gökhan TELATAR

You may also like

Leave a Comment