İLK GALİBİYET BODRUMDAN

by Gökhan Telatar
159 okuma

İlk deplasman puanı Bodrum’dan!
2 gol 3 puan! Hayırlı olsun???
İlk haftalarda yaşadığımız olumsuzluklar giderildi.
Kısa sürede toparlandık, kazanmaya başladık.
Bu alışkanlığımız devam etmeli.
“Sürdürülebilir başarıyı elde etmenin ilk adımı aklımızla, ruhumuzla, gönlümüzle kısaca tüm varlığımızla “Başarıyı istemek”tir. Bu istek önce bizi ele geçirmelidir. Sonrasında en kısa yoldan bizi başarıya yönlendirir, ulaştırır. Hayatımızın önceliklerini, programını, akışını da buna göre düzenleriz. Bu aşamada da göreceksiniz ki disiplin, kararlılık, enerji, coşku ve cesaret ile bütünleşmek hiç de zor olmayacaktır. karşında kim olursa olsun küçümsemeyeceksin. “
Oyun disiplini, taktiksel şablon, ısrarcı tavır sahaya yansıttığın güç ve başarı!…

İzleyebildiğim dakikalarda:
Baskı yapan, sağlam duran kompakt bir görüntü verdik.
Tepkisel tavırımız hakemin bitiş işaretine kadar devam etti.

Rakip sahada önde basarak başladığımız oyun ilk dakikalarda olumlu sinyaller gelmeye başladı. 20. dakikada Onur Civelek’in pasında hareketlenen Savaş Çakır rakiplerini tek tek ekarte ederek ceza sahası içinde yaptığı düzgün vuruşla skoru 0-1 getiren golümüzü kaydetti.
Oyunda kurduğumuz denge sağladığımız üstünlükle istediğimiz gibi yönlendirmeye başladığımız maçın 40. dakikasında Onur Civelek’in attığı gol ofsayt gerekçesiyle geçersiz sayıldı.
İlk yarı 1-0 üstünlüğümüzle sona erdi.
İkinci yarı aynı tempo ile başladık. 52. dakikada Mete Karahan-Ömercan Öndaş 61. dakikada Hüseyin Eray Karataş-Eren Karadağ 63.dakikada Kadir Kaan Yurdakul-İbrahim Topaloğlu 79.dakikada İbrahim Topaloğlu-Can Vural değişikliğine gidildi. 75. dakikada Onur Civelek’in çaprazdan üst köşeye füze gibi gönderdiği şutla skoru 2-0 getirdi.
86. dakikada gelişen Bodrumspor atağında ceza sahamız içinde uzaklaştıramadığımız top gol olarak kalemizde skoru 2-1 getirdi.
Müsabakada başka gol olmayınca bu skorla maç sona erdi.
İyi bir iş çıkardığımız Bodrum deplasmanında;
Takım olarak iyi mücadele ettik.Kaleci Mustafa Güngör’ün gösterdiği performans, başarılı kurtarışlar, konuşmalarıyla oyunu sunduğu katkı dikkatleri çeken önemli bir husus.???
Girdiğimiz net pozisyonlar vardı değerlendiremedik.
Final paslarında daha beceri göstermemiz gerekiyor.
Orta sahada ayağa pas yapmamız oyunu kontrolümüz altında tutmamızı sağlayacaktır. Atak başlatmak için hazırlık pasları ile meşin yuvarlağa hükmetmemiz gerekiyor.
Bu oyun düzeni rakibin moralini bozar gardını düşürür.
Bugün önemli bir deplasmandan 3 puan ile dönüyoruz.
Başarılıyız kutluyorum.
Genç bir takımız, gücümüzü biliyoruz, eksiklerimizi gidermek için çalışıyoruz. Karşılığını alacağız. İnanıyorum.
Cafer Aydın hocamız kenar yönetimi ile oyuna sunduğu katkı ile başarılıydı.Tebrikler.

Grubumuzda bugün alınan sonuçlar bir kez daha gösterdi ki favori takım yok. Bu konuda daha önce yazılarımda düşüncelerimi paylaştım.
Çok kısa olarak: Her takım her takımı yener.

Pandemi önlemleri kapsamında seyircisiz oynanan maçlar deplasman baskısını ortadan kaldırmış durumda.
Bu süreci sahamızda iyi yönetmemiz gerekiyor.
Geçen hafta yazımda:
motivasyon ve konsantrasyonu yüksek, iyi ritim yakalayan, hata yapmayan, rakibi hataya zorlayan, fırsatları değerlendiren, senkronize olan takımlar istediğini elde eder, mutlu ayrılır diye belirttim.
‘Pazarspor iyi yolda’ başarıda emeği geçen futbolcu, teknik heyeti el veren katkı sunan kulüp çalışanları, futbol şube sorumlumuz Murat Karahan ve başta başkan Mustafa Taşkın olmak üzere tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ederim.
Birlikte başaracağız.
Küçük ilçenin kocaman yürekli takımı PAZARSPOR tebrikler…
Saygılarımla…

Talat Günday
Yönetim Kurulu Üyesi As Bşk. Kurumsal İletişim ve İnteraktif Medya

You may also like

Leave a Comment