İLAÇ GİBİ.

by Gökhan Telatar
186 okuma

İlaç gibi!…
1-3

İşte bu güzel oldi!
Net bir skorla kazandığımız galibiyetiyle dönüyoruz Nazilli’den.

Bu sezon evimizde kaybettiklerimizi deplasmanda telefi ediyoruz!
Gelenek bugün de bozulmadı.
Alınan bu galibiyet, kazanmakta zorlandığımız sahamızda oynayacağımız diğer karşılaşmalar için iştahımızı kabartmasını dilerim.
Bu hafta sonu Altındağ ve Çarşamba günü oynayacağımız Yeşil Malatya (erteleme maçı) ile iç saha sendromu yaşamak istemiyoruz! Bu işin artık şaka kaldıracak tarafı kalmadı.
Ona göre…..!

Şevki Tonyalı hocamız ile çıktığımız ilk maçta 3 puanla başlamak güzel ve ayrı bir motivasyon. Tebrikler hocam, tebrikler çocuklar???

Kelkit maçında bozulan moraller de yerine geldi.
Biraz tedirgin bir ruh hailiyle geldiğim Nazili’den mutlu dönüyoruz!
Bahar mevsimi yaşadığımız güzel bir Pazar günü. Zemin güzel. Pazarspor sahada ısınıyor, takım olarak havamız oldukça iyi.
Şevki hoca durumdan memnun görünüyor. Geçen hafta yazımın başlığı olan’Duygusal Travma’yı’ atlattığımızı sahaya ısınmak için çıktığımızda takımın yansıttığı havada gördüm. Hocamız da bu şekilde olduğunu belirtti.?
Skora nasıl yansıyacak merak ediyorum!
Hakemin başlama işaretiyele Nazilli bizim yarım sahamızda oynamaya çalışarak, oyunu yığmaya çalıştı, çok da başarılı değiller.
Playoff mücadelesi veren iki rakip! Temkinli ve dikkatli !Pazarspor deplasmanda topladığı puanlarla buralara geldiğini bilerek oynuyorlar. Bunuda oynadıkları oyunda anlıyoruz.
İyi bir sonuçla döneceğiz hissi içindeyim.
Pazarspor alışık olduğumuz oyun karakterini yansıtıyor sahaya. Yürekli ve korkmadan oynuyoruz, baskı kabul etmiyoruz, hemen karşı tepki veriyoruz. Mahkum oynamıyoruz.
Maça ilgi az. Tribünlerde bunaltan bir baskı yok.

8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle ücretsiz izleyecekleri maça kadın taraftarın ilgisi az.

Bir mesaj yazmak istiyorum,

Ana, eş, aşk, evlat, dost…
Güçlü, sevecen, cefakar…
Yeri farklı, baş tacı!
Gücünü, inancını varlığından alanlara ithafen????

Rakibi sahamızda karşılayıp oyunu kontrolümüzde tutmaya çalışıyoruz. İlk yarı Nazilli Belediye daha iyi. Rakibi karşılayarak oyunda önce denge kurmaya çalıştık.
İyi başlamadık zaman, zaman pas hataları yaptık. Pozisyon verdik, pozisyon da bulduk. 21. Dakika da rakip futbolcu Mert Çağar orta sahadan aldığı topla ceza sahamıza girerek takım olarak seyrettiğimiz pozisyonda plase bir vuruşla toplu ağlarla buluşturdu 1-0 mağlup duruma düştük. Yediğimiz şok gol ile bir an neye uğradığımızı şaşırdık.!!! Ancak, bu gol gardımızı düşürmedi, aksine daha iyi olmamıza katkı sundu diyebilirim. Ve daha iyi onamaya başladık.
Yediğimiz gol öncesinde Mehmet Aytemiz’le bulduğumuz önemli bir pozisyonu değerlendiremedik. İlk yarı 1-0 mağlubiyetle soyunma odasına girdik. İkinci yarının hemen başında bulduğumuz bir pozisyonu değerlendiremedik.
55. Dakika da oyuna müdahale ile Şahin Ali Terzi’nin yerlne giren Oğuzhan Demir ile sol kanadı daha etkin kullanmaya başladık.
Mithat Pala serbest oynamaya başlayınca rakip kale önünde daha çok görünmeye ve daha etkili oynamaya başladı. Ve 62. dakika da Nazilli defansınından sıyrılarak yerden şık bir vuruşla skoru 1-1 getiren golü attı.
Rakipte panik hali başlayınca daha diri olan Pazarspor yüklenmeye, zorlamaya skoru lehine çevirmek için hamleler yapmaya başladı. 72.dakikada Mehmet Aytemiz’in yerine oyuna giren Kadir Kaan Yurdakul ısrarla takip ettiği bir pozisyonda köşe vuruşu kazandırdı. Kullandığımız atışta Şehmuz Aksu çok iyi yükselerek kafa ile topu ağlarla buluşturdu. dakika 76 ve skoru lehimize çevirdi 1-2.
Galibiyet golü ile moral bulan takımımız oyun kontrolünü de eline aldı. Çok net pozisyonlar bulmaya başladık.
Gol kaçırma rekoru kırdığımız bir maç izledim.
İyice dağılan Nazilli Belediye hata yapmaya başladı.
78. Dakika da sahneye Fatih Ergen çıktı, bol pozisyonlu bir maçta golünü atarak skoru ve maçın sonucunu belirledi. Kendisi sahada biz tribünde derin bir oh çekecek rahatladık 1-3
84. dakika da Muhammet Ali Aydın’ın yerine oyuna giren Can Vural’ın girdiği net pozisyonları gol ile sonuçlandıramadı.
90+4 Aykut Civelek, Oğuzhan Demir’in atağına yaptığı bindirmede artığı depar mücadele gücümüzü, oynama hırsını gösteren güzel bir örnekti. Yazmak istedim.
Çok iyi mücadele ettiğimiz maçta hak ederek galip geldik. Takım olarak çok iyi oynadık. Kompakt bir görüntü verdik.
Emeği geçenlere teşekkür ederim. Sonradan süre alan oyuncularımız galibiyete katkı sundular. Tebrik ederim. kulübede oturan futbolcularımız süre alacakmış gibi her an oynamaya hazır beklemliler, forma gitme şansı her an gelebilir.
Girdiğimiz süreç, geldiğimiz nokta bunu gösteriyor.

Nazilli basınında dikkatimi çeken bir yorumu paylaşmak istiyorum.
“ikinci yarı idari krizlerin gölgesinde istikrarsız bir grafik sergileyen Nazilli Belediyespor’u üst üste ikinci yenilgisini evinde Pazarspor’a 3-1’ lik skorla yenilerek aldığını ve aylar sonra Playoff hattından çıktı.” ???

Rakibin moral ve motivasyon olarak bozulması tribünlerden yükselen homurtular ve zaman zaman kavgaya dönüşen tartışmalar da etkili olmasının yanında: Pazarspor’un ikinci yarı ortaya koyduğu takım karakteri, agresif tavrı, oyun disiplini, mücadele gücü,inatçı ve ısrarlı tavrı skoru belirleyen en temel prensiplerdir.Tebrikler….??????

Önemli bir galibiyet aldık. -Evet.
Güçlü bir rakip yendik.
-Evet
Ancak; Bu skor bizi havalara sokmasın, şımartmasın. Yanıltmasın???
Sakın haaaa! …
Hep söylerim: “havaya girin havalara girmeyin.” Eksiklerimiz var, aksayan mevki ve yönlerimiz var bunları görmezden gelemeyiz, çalışacağız, düzelteceğiz.

Bildiğim ve emin olduğum bir şey var:
“Pazarspor futbol karakterli, genç bir kolej takımı.
Pozitif bir iklim var.
Başarıya odaklı futbolcuların oluşturduğu bir takım.”

Bugün çıktığın İlk maç; futbolcuların deplasmanda net bir galibiyet hediye ederek: “Hoş geldin Şevki hocam” dediler.!!!
Hoş geldin…
Başarılar dilerim… Saygılarımla.

Talat Günday
Yönetim Kurulu Üyesi As Bşk. Kurumsal İletişim ve İnteraktif Medya

You may also like

Leave a Comment