İKİ MAÇ, İKİ PUAN

by Gökhan Telatar
174 okuma

3 puan hedefiyle çıktığımız grubun güçlü takımlarından Nevşehir Bld. İle 0-0 berabere kaldık.
Evimizde oynayacağımız sezonun ilk maçı, saha ve seyirci avantajımızı kullanmak, taraftarımıza galibiyet hediye etmek istiyorduk, olmadı. 500-600 taraftara önünde oynadığımız maça ilgi az. Neden(?)
Çekirdek çıtlayan klasik seyirci. Geldikleri için teşekkür ederim.
Geçen yıl yapımına başlanan tribün henüz bitmedi, 2-3 ay daha bitmez gibi görünüyor.

Maç öncesi esame listesine baktığımda geçtiğimiz sezon ikinci yarı teknik direktörlüğümüzü yapan Ergun Aytekin hocamız ve Pazarspor da forma giyen üç futbolcunun Nevşehir Belediyespor kadrosunda olduğunu gördük. Memnuniyet verici bir durum. Bu futbolculardan Muhammet Emin Balcılar ve Sinan Yazıcı Rizespor altyapısından yetişip “pilot takım” Pazarspor’a geçtiğimiz sezon kiralanmıştı. (?)
ve Pazarspor’un yüklendiği misyonu yerine getirdiğinin en güzel örneği.
Geçtiğimiz sezon bizde ikinci yarı kiralık oynayan (santrafor) Emre Gemici diğer iki futbolcumuzla birlikte kulübede (!)
………………………………………………………..
2018/2019 futbol sezonunda Pazarspor başkanı Hüseyin Yangın ve Rizespor başkanı Hasan Kemal Yardımcı arasında imzalanan “Pilot takım” protokolün bu yıl uygulanmadığını, askıya alındığını görüyorum.(?)
Bu konuda; bölge de spor , sosyal hayat, gelişim, değişim, işbirliği, vizyon projeler, pilot takım uygulamaları…
Çok önemli olduğuna inandığım bu konuyu görmezden gelinemeyeceğini belirtmek isterim, bir başka yazımda farklı bakış açısıyla dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım.

Pazarspor genç, dinamik, mücadeleci, mütevazı bir takım görüntüsü veriyor. Oynanan iki maçta eksiklerin görüldüğünü, neler yapılması gerektiği, nerelere dokunulacağı, iyileştirmelerin nerde olacağı yönünde analizleri teknik ekip yapacaktır.
buradan bişeyler yazmak işe karışmanın ötesinde kafa karıştırmak olur.
Futbol şube sorumlusu, teknik ekip ve futbolcularımıza inanıyorum güveniyorum,

Futbol müsabakalarında en keyifli an gollerin atıldığı dakikalarda yaşanır.
Oysa gol atamadığımız iki maçta ‘gol’ dışında heyecanla izlediğimiz, futbolun mücadeleci yönünü ortaya koyan disiplinli bir takım izledik. Pes etmeyen, kolay kolay diş geçirilemeyecek bir karakter oluşmuş takımda. Gücümüz kadar oynuyoruz ve rakibimize de gücümüzü kabul ettiriyoruz.
İstanbul’da kalabalık bir seyirci önünde bu hafta Pazarspor’u keyifle izleyeceğiz, heyecanla bekliyoruz.!!!

Cumartesi günü maçta son saniyeleri oynanırken girdiği ikili mücadelede düşerek köprücük kemiği kırılan kaptanımız Şahin Ali geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum.
Kaptanın yokluğunu aratmayacak önlemleri kadro derinliği içinde teknik ekibimiz çözecektir

Ziraat Türkiye kupası 1.Tur için Salı günü Kars36 takımı ile deplasmanda karşılaşacağız, turu atlayarak döneceğimize inanıyorum.
Forma şansı bulamayan futbolcularımız bu fırsatı çok iyi değerlendirmelerini bekliyoruz. Yuvaya dönen alt yapımızda yetişen evladımız Aykut Civelek’e hoş geldin diyorum ve önemli sorumluluklar beklediğini belirtmek istiyorum.

Pazar günü istanbul deplasmanına daha deneyimlenmiş olarak hazır gelecekle. Futbol sistemi de bunu gerektiriyor.
‘Profesyoneller işini yapar.’
Camia olarak güçlü bir kulübüz. Pazarspor bu gücünü korumayı da her zaman bilmiştir.
Yolumuz uzun, sevdamız yürekte ve derin,

Bişeyler yapmak dışında dogru işi yapmak önemli; bir yol var önümüzde gençlerimiz ve geleceğimiz için. Daha çok çalışmak ve
Vizyon projeler.

Saygılarımla.

Talat GÜNDAY
Yönetim Kurulu Üyesi
Kurumsal İletişim ve İnteraktif Medya

You may also like

Leave a Comment