HESAPTA BU YOKTU(!)

by Gökhan Telatar
129 okuma

Bugün PAZARSPOR özlemiyle Alibeyköy stadyumuna gelen seyircilerimize teşekkür ederek başlamak istiyorum.
İlgi ve sevginizle güç verdiniz!
Galibiyet hediye edemedik üzgünüz:(

Maçı bölüm, bölüm devre, devre yorumlayacak olursak.
İlk 45 dakikada iyi başlamadık. Hücumda rakip savunmanın derinliğinde kaybolduk. Orta alanda mücadele seviyemiz iyi değildi. Pas hataları yaptık. Gerekli direnci gösteremedik.
Kanat organizasyonlarında topu iyi taşıyamadık.Hatlar kopuk, etkili değildik.

Deplasmanlarda ‘Karşı atak’ modu oyun, en önemli kozlarından biridir. Bunu İkinci bölgeden hızla çıkarak rakip defans savunma pozisyonu almadan yakaladığında, pozisyon bulan sen olursun.
İlk tehlikeli atağımız 13. Dakikada Soner Ergençay en zor işi yaparak, altı pas içinde çok müsait pozisyonda yaptığı vuruş üstten auta çıktı. Saç baş yolduran çok önemli bir pozisyondu!
Yararlanamadık.

Rakibin ilk dakikalardaki saldırgan, ısıran mücadeleci oyun tarzı maçın başlama işaretiyle hemen kendini gösterdi.

22. dakikada kendi sol kanatlarından geliştirdikleri hücum organizasyonunda, köşe vuruşuna yakın yerden açılan ortaya altı pasın sağ köşesinde Safa Balat vurduğu kafa önce üst direk, sonra kalecimiz Ceyhun,a çarparak ağlarımızla gol olarak buluştu. 1-0

Orta sahada kontrol etmekte zorlandığımız oyun, tehlike işaretlerininin sinyallerini vermeye başlamıştı.
Üst üste buldukları pozisyonlarda defansımızın iyi kapanması, kalecimiz Ceyhun’un yerinde müdahaleleri ile rahat nefes aldık.

Oyunu başlatıp pas organizasyonu yapacak beceriyi gösteremeyince pozisyon üretmekte zorlanıyorduk. Önde basamıyorduk. Rakip defansın markajında ve hava toplamında etkisiz kalıyorduk.

Orta alanda teknik ve fizik kapasitesi yüksek, mücadeleci, inatçı, top çalan, rakibi oynatmayan, dirençli oyuncular takımın omurgasını oluşturur. (?)
Pas trafiğini yöneteceksin, gerektiğinde oyunu dinlenlendireceksin. Yönlendireceksin. Oyunda top sende kalacak, peşinden sürekli koşmayacaksın. Yorulursun!
Savunmadan aldığın topları yada pas atacağı adam bulamayınca orta sahayı pas geçmek zorunda kalmayacaksın.

34. dakikada orta sahada kaptırdığımız top ile defansın göbeğinden geçen rakip futbolcu Bünyamin’in yerden vurduğu sert şutu gol olarak kalemizde gördük. 2-0

45. dakika rakip kaleye pas yaparak geldiğimiz ilk kombine atağımızda, Oktay Gümüş ceza sahası dışında önünde bulduğu topa yaptığı düzgün vuruş, kalecinin göğsüne çarparak ağlarla buluştu. 2-1
Bulduğumuz golün morali ile soyunma odasına girdik.
Uzun bir sakatlık dönemi sonunda sahalara dönen Reha Kurt 56.dakikada Kadir Çelik değişikliği ile oyuna girdi. Güven veren duruşu, hava hakimiyeti ile oyun denge getireceği sinyalini veriyordu..
61. dakikada Kazım Kopuz – Mehmet Aytemiz değişikliği takıma gözle görülür bir hareket getirdi. Kanatlar daha iyi çalışmaya başladı.
Sol kanata geçen Ozan Karabacak 66. dakika içinde aldığı topla Ali̇beyköy cezası içine açtığı ortaya Kazım Kopuz zor pozisyonda kafa ile yaptığı güzel vuruş ile beraberlik golümüz attı 2-2
Skora gelen denge rakipte yarattığı panik ile orta sahaları 15-20 dakika oyundan düştü. Bu dakikalarda oyunu domine edemedik.
“Oyun motoru güncellemesini zamanında yapmak;”
Yapılan değişiklikler ile daha diri görünüm veriyorduk. Yerinde hemlelerle golü bulduk. Gol dışında pozisyonlarımızda vardı ancak, orta sahamız senkronize olamıyordu. 75. dakikada ceza sahası dışından çekilen şuta kalecimiz Ceyhun çok iyi uzanarak, mutlak bir pozisyonda gole izin vermedi. 83. dakikada ceza sahamızın sağ köşesinde yaptığımız faul ile kullandıkları atış, baraja çarparak kornere çıktı. Kullanılan köşe vuruşunda yere vurup seken topta Safa’nın vurduğu kafa ile 3 golü buldular.
“Oyun motoru güncellemesini zamanında yapmak.”
86. dakikada muhammet Emin Balcılar- Maksut Birben değişikliğine gidildi.?
90+3 Maksut Birben ceza sahası yayı önünde yaptığı sert vuruşu Alibeyköy kalecisi aynı güzellikte kurtararak beraberlik golümüze izin vermedi. Son dakikalarda tüm hatlarınızla yüklendiğimiz, doldur boşalta dönen oyun da maalesef 3-3 bulamadık?
Deplasmanda 2-0 mağlubiyetten 2-2 beraberliğe getirdiğin maçı kaybetmeyeceksin(?)
Bilgisayar oyun terimi “Ultimate Team, ile ifade etmeye çalışırsak aynı/benzer oyuncuları toplayarak “kimya” yaratmak, ve sonrasında bu oyuncular ile istediğiniz futbolu (oyunu) oynamak/oynatmak.”

Bu hafta İç saha maçımız için tek slogan 3 puan!
Başka şansımız var mı? Yooook.
Saygılarımla…

Talat GÜNDAY
YÖNETİM KURULU ÜYESİ AS BŞK.
Kurumsal İletilim ve İnteraktif Medya

You may also like

Leave a Comment