HER MAÇ BİZİM İÇİN FİNAL HAVASINDA

by Gökhan Telatar
119 okuma

“Rakibimizin puan sıralamasında bulunduğu yer bizi ilgilendirmiyor, bize avantaj sağlayacak bir durum da değil. Profesyonelce düşünüp iyi bir iş çıkarmak durumundayız.”

Demiştim,  Kırıkhanspor maçı öncesi. Ve öylede oldu. Sporun gücüyle güzel bir iş çıkararak 3 puan aldık.

Çok sıcak bir havada iyi de başlayamadığımız bir maçı son 24 dakikaya kadar  1-0  mağlup oynayıp  2-1  kazanarak  önemli bir deplasman galibiyeti aldığımızı belirtmek isterim. Bu galibiyetin önemi, iki takımın puan sıralamasında bulunduğu yerlere baktığımızda daha iyi anlayabiliriz.   Rakibin çok istekli, tempolu başladığı maça, tribünlerin mutlak galibiyet basıksı da bu anlamda etkili olduğunu belirtmek isterim.

Bu önemli deplasmandan lider, namağlup ve üç puan ile dönmek çok güzel

Maç sonrası  birlikte İstanbul’ a  döndüğüm takım kaptanı Fatih Şen ile yaptığımız  sohbetimizde; “Bugün oynadıkları futboldan  memnun olmadıkların, ancak;  deplasmanda 1-0 mağlubiyetten skoru  2-1 lehimize çevirebilmenin bir takım başarısı olduğunu” belirtti.

 Zor anlarda kazanmayı bilmek takım olmaktır. Diyorum bende. 

Kaptan Fatih Şen, Pazarspor olarak çok daha iyi yerlere geleceğimizi ve takım kaptanı olarak önce kendisinin  buna inandığını,  teknik kadro, sporcular, masör, malzemeci ve tüm çalışanların  uyum içinde olduklarını, işine yoğunlaşan çalışmayı seven her sporcuya ayrı ilgi gösteren  bir teknik kadro ile çalıştıklarını, en önemlisi Pazar şehrini sevdiklerini ve benimsediklerini, onikinci adam seyirci desteğini artarak devam etmesini beklediklerini belirtti.

Kırıkhan deplasmanında; yarışmacı bir takım hüviyeti taşıdığımızı, özgüveni yüksek, kendine güvenen, ne istediğini bilen, gücünün ve yeteneklerinin farkında olan, duygusal stresin minimum seviyede olduğunu gördüm.

Bu güzel sohbeti burada noktalayıp maça dönecek olursak.  İyi gitmeyen bir oyunda nasıl maç kazanılacağını gösterdiler bu maçta. Tebrikler.

Oynanan oyunda rakip takımın istekli ve hırslı olmasının yanında takım üstünlüğü olduğunu söylemek çok zor

Savunmamızın iyi kapanıp yerinde müdahaleleri, kalecimizin başarılı kurtarışları, orta saha ve forvetin takım disiplini ve yardımlaşma çabaları maç sonunda soyunma odasını sevinç yumağına çevirdi.

  1. Dakikada korner atışı sonrası kalemizde gördüğümüz gole 63.dakikada sakatlanıp çıkan Sinan’ın yerine oyuna giren Mehmet Aytemiz’ le 76. dakikada sol ayağıyla çok net ve güzel vuruşuyla cevap verdik. (1-1) Bu dakikadan itibaren oyuna ağırlığını koyan bir Pazarspor vardı. 85 dakikada Turgay An’ın ceza sahası dışında yaptığı güzel ve bireysel hareketlerle geçtiği rakiplerine rağmen sağ çaprazda pozisyonun içinde olan Maksut Birben’e aktardığı pasında Maksut’un net ve düzgün vuruşuyla galibiyet golümüz geldi. (1-2) Emeğinize teşekkürler, yüreğinize sağlık, ıslattığınız forma aşkıyla…

Protokol tribününde maç sonu ortak görüş:  “ Tecrübeyle bir maçın nasıl kazanıldığını  Pazarspor bugün gösterdi.” Tebrikler Pazarspor

Maç öncesinde en güzel sürpriz! görev yaptığı yıllar içerisinde yanımızda görmeye alıştığımız Şampiyon olduğumuz  yıl play-off   maçlarımızda hep yanımızda olan  değerli Kaymakamımız  Sayın Selçuk Aslan bey’in bizleri onurlandırmasıydı.

 Görev yaptığı Kilis’ten 140-150 km yol kat ederek bizleri yalnız bırakmayan yanımızda olan, Pazarspor sevdalısı gönlümüzde farklı yeri olan değerli önceki kaymakamımız  Sayın Selçuk Aslan bey’e teşekkür ve saygılarımızla…

 

Talat GÜNDAY

Yönetim Kurulu Üyesi AS Başkan

Kurumsal İletişim ve  İnteraktif Medya

                                                       

“Her Pazar Bize Her Yer Pazar” 

S e v d a m ı z  50  Y a ş ı n d a

 Neden olmasın!

 #LovePazarspor  

You may also like

Leave a Comment