HENTBOL FEDERASYONU MALİ KONGRESİ YAPILDI

by Gökhan Telatar
155 okuma

Hentbol Federasyonu mali kongresi bu gün Ankara’da yapıldı.

THF Eğitim ve Kamp Tesisleri’nde gerçekleştirilen genel kurulda 199 delegeden 117’si imza attı. Genel kurulda federasyonun 2017 ve 2018 dönemi yönetim, denetim ve faaliyet raporları ibra edildi. Ayrıca 2019 ve 2020 tahmini bütçeleri de genel kurulda kabul edildi. Federasyon Başkan’ı Bilal Eyuboğlu, bugün yapılan genel kurulun bir hesap işi olduğunu belirterek “Biz bir aileyiz. Sorunlarımız ve hatalarımız olabilir. Hentbol için mücadele edeceğiz. Benim hatamı, eksiğimi söyleyeceksiniz ders alacağız. Yeni dönemde hentbolu daha bir yere getirmeye çalışacağız.” dedi.

Mali Genel kurulda Başkanımız Hüseyin Yangında bir konuşma yaptı açıklamada,”öncelikle Hentbol takımımızın geçirdiği kaza sürecinde bizzat arayarak, mesaj göndererek, kulübümüzü ziyaret ederek, sosyal medya üzerinden mesaj yayınlayarak, yanımızda olan acımızı paylaşan,değerli kulüplere, yöneticilere federasyon Başkanına Spor bakanına gençlik spor genel müdürlüğüne kısaca her kese çok teşekkür ediyorum. Bu kaza da bize aynı zamanda büyük ders oldu. Daha amatör olarak bakıyorduk Hentbola ama bundan sonra daha profesyonel olarak bakacağız.

Hentbol branşının da gelişmesi için çok işler yapılması lazım öncelikle salonlara standart getirilmesi lazım, standartlara uymayan takımların liglere alınmaması lazım. Branşın gelişmesi için mutlaka sponsor desteği alınması lazım, bunun içinde bu işin uzmanı firmalar bulup onlarla anlaşmak lazım Voleybol, Basketbolda bunlar var Hentbol da bunu hak ediyor” dedi.

.

You may also like

Leave a Comment