HEASK BAŞKANINA CEZA

by Gökhan Telatar
202 okuma

Geride kalan haftada İstanbul deplasmanında oynadığımız Halide Edip Adıvar Spor maçında spor adamına yakışmayan davranışları ve hakaretleri nedeni ile HEASK Başkanı Sedat Cengiz disiplin kuruluna sevk edildi.

HEAS müsabakasının başında sporcularımıza ve teknik ekibimize, tamamen organize olduğu belli bir şekilde rakip takım sporcuları ve yönetimi tarafından saldırıda bulunulmuştu. Ardından müsabaka oynanırken kendini spor adamı sanan bu zat, taraftarların arasına gizlenerek maç boyunca Teknik direktörümüz Sinan Bayraktar’a sürekli bir şekilde ağza alınmayacak hakaretler ve küfürler etmiştir.

Yöneticilerimiz durumu müsabaka gözlemcisine bildirip tespit edilmesini sağlamıştır. Tutulan raporlar doğrultusunda TFF Hukuk Müşavirliği  tarafından adı geçen zat Futbol Disiplin Talimatının 41. maddesi uyarınca PFDK’ya sevk etmiştir. İlgili maddeden sevk edilenler 30 ile 60 gün hak mahrumiyeti ve 30.000 TL’ye kadar Para cezası ile cezalandırılabilmektedir. Spor camiası içersinde yaşanmaması gereken bu olaya istinaden HEASK başkanının en ağır şekilde cezalandırılması içinde kulup olarak takipde olacağız.

 

23- HALİDE EDİP ADIVARSPOR Kulübü Başkanı SEDAT CENGİZ’in 08.04.2017 tarihinde oynanan HALİDE EDİP ADIVARSPOR-PAZARSPOR Spor Toto 3. Lig 2. Grup müsabakasındaki “hakareti” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 41. maddesi uyarınca 11.04.2017 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

You may also like

Leave a Comment