HAK ETMEDİĞİMİZ SONUÇ ?

by Gökhan Telatar
114 okuma

Hakemin yanlış kararları ile damgasını vurduğu maçta, çekinerek geldiği  Pazar deplasmanından 3 puanı alarak evine dönen Yeni Orduspor’un aldığı bu galibiyet bazı soru işaretlerini de beraberinde getirecektir.

Futbol farklı renklerde formalarını giyen, sahada 11’ er kişilik iki takım arasında oynanan bir oyun. Amacı topu rakip kaleye sokmaktır. Topu elle ve kolla oynamak kesinlikle yasaktır. Oyunu yönetecek hakemlerin de işi maçı yönetmektir. Bu nedenle de eğitim alırlar? İş bilirlilik,  kural bilgisi, liyakat, cesaret,  liderlik duruşu ve en önemlisi adil olması gerekir.

Bugün futbolun kurallarını yok hükmünde uygulayan bir hakem gördük ne yazık ki!…

Pazarspor ilk defa maç kaybetmiyor, ilk defa gol yemiyor. Kaybedersiniz-kazanırsınız futbolun içinde olağan durumdur bunlar. Ancak; yönetimsel hatalar zincir ile bunu yaşıyorsanız kabul edilemez bir durumdur bu? Rahatsızlık verir.

İyi başlamadığımız maçta 0-2 yenik duruma düşmemize rağmen mücadeleyi bırakmadık.

Mağlubiyeti kabul etmeyen karakterli oyunculardan kurulu bir takımımız var. Tebrikler çocuklar. Bulduğumuz pozisyonlar vardı gole çeviremedik, verilmeyen penaltımız vardı.? Uğur’un kafa vuruşunda 1-2 duruma getirdiği skor umutlarımızın yeşermeye başladığı dakikalardı. Yapılan değişiklikler ile katkı sunan oyuncularımız sahada üstlendikleri rollerini yerine getiriyorlardı. Oyunda ağırlığımızı hissettirmeye başladığımız dakikalarda  Oğuzhan-Kadir Çelik değişikliğinde skoru 2-2 beraberliği getiren golün sahibin Kadir Çelik’ti.

Beraberlik golünden sonra rakip sahaya yıktığımız oyunda galibiyet golü ardık, pozisyonlar bulduk bir türlü golü bulamadık. Futbol sürprizlere açık bir oyundur…

Bu hafta böyle bir maç kaybettik. Üzgünüz!  Pazarspor bu sonuçtan dersini alarak yoluna daha güçlü ve karalı adımlarla devam edecektir kimsenin şüphesi olmasın.

…………………………………………………………………………….

Futbolun içinde olmaması gereken olayların yaşandığı Hopa stadyumu,

Pazarspor’ un  ev sahibi konumun da oynadığı alanda inisiyatif  bizde olması gerekiyor.

Taraftar, istediği takımı tutma, destek verme hakkına sahiptir, kimsenin bu duruma söz söyleme hakkı yoktur.

Temsil ettikleri renklere, kulübe bağlı kimse olarak anlamlandırılan taraftar aynı, zamanda rakip takımı ve taraftarını düşman olarak görmeyen, kendine duyduğu saygıyı rakibine de gösteren kişidir.

Bir de “Taraf” olmak vardır.? Hopa şehir stadyumu  protokol tribününde oturan 2-2 beraberliği yakalayan Pazarspor taraftarına tepki veren bir gurup Hopalı taraflar gibi!

Olmadı ve yakışmadı…

TFF tarafından Pazarspor’a tahsis edilen stadyum maçın olduğu gün kulübümüze tahsisli olduğunun farkında olmadıklarını düşünüyorum.

Seyirci, kelime anlamı ile  izleme işini yapan, bir oyunu başkalarıyla birlikte seyreden kişidir.

Bir de seyirci kalmak var. İşte çözüm bekleyen mesele bu? SEYİRCİ KALMAMAK!…ki kalmayacağız.

Yazdıklarımın tümü Pazarspor’un ev sahipliğinde bizimde misafir olarak  maçlarımızı oynadığımız Hopa şehir stadyumunda karılaştığımız Yeni Orduspor  maçında yaşadıklarımız? Bu durum Pazarspor’a gönül verenleri üzmektedir ve komşuluk ilişkileri içinde çözüme kavuşması gerekmektedir.  Seyirci kalmamak adına dile getirmeye çalıştığım yaşananlar, komşu iki ilçenin Profesyonel liglerde var olma adına güç birliği içinde olmaları gerektiğine inanıyorum. Bunu güzel bir ata sözümüz anlatmaya çalışacak olursak: “Komşu komşunun külüne muhtaçtır.”

Pazarspor  olarak  sevgi, dostluk anlayışı içinde 28 yıldır profesyonel liglerde yolumuza devam ediyoruz. Bu bağlamda; bizim ilçe sınırlarımız yoktur, gönül sınırlarımız vardır.

 Futbolu bir spor, oyun ve eğlence aracı olarak görürsek onun güzelliklerini de gönüllerde yaşayabiliriz.

Saygılarımla….

                                                                                        Talat GÜNDAY

                                                                           Yönetim Kurulu Üyesi AS Başkan

                                                                            Kurumsal İletişim İnteraktif Medya

You may also like

Leave a Comment