HAFTANIN ARDINDAN

by Gökhan Telatar
115 okuma

Pazar günü sahamızda oynadığımız 1461 Trabzon maçını 1-0 kazanmanın estirdiği mutluluk rüzgar şehrin üstünde hissediliyor. Tebrikler…

Bu maça çıkmadan önce hafta içinde yazdıklarımı hatırlatmak adına bir kez daha paylaşmak istiyorum.

“Geçen hafta bitti, bu hafta yeni başlıyor!

Sahamızda oynayacağımız  1461 Trabzon  maçı bu hafta bizim için ayrı bir  önem arz etmektedir. Rakibimizin puan sıralamasındaki yeri bizi yanıltmayacaktır. İki Karadeniz takımı; havası bir, suyu bir,  deplasman sayılmayacak bir maça çıkacaklar. Ve rakibimiz yaralı geliyor sahasında aldığı mağlubiyetle. Dikkat!”

Diye yazmıştım.

 Bu hafta futbol oynama arzusu içinde sahaya çıkan iki takımın   mücadelesi ile  futbol dolu  90+4  dakika yaşadık Pazar’da. Olumsuz hava koşullarına rağmen korakor ve oyunu çirkinleştirmeden  verilen  mücadele  izleyenlere keyif verdi. 

Ve sporun gücüyle kazanan Pazarspor. Mutluyuz…

Beni mutlu eden asıl şey, oynadığımız futboldan çok Pazarspor’un kazanma isteği, mücadele gücü, futbol oynama iştahı, inancı ve hırsıydı.  Saha içinde futbolcuların mücadelesini,  maçı kulübede yaşayarak izleyen teknik ekip ve yedek oyuncuların verdiği pozitif desteği görmezden gelemeyiz.

Maç sonunda ise artık klasikleşmeye başlayan galibiyet kutlamasına (seramoni)  malzemeciden masöre, teknik ekipten seyirciye yöneticilerle birlikte verdikleri görüntü, Pazarspor’ un takım olma yolunda  hızla ilerlediğini ve bütünleştiğimizi gösteriyor.

Bu maçın çekişmeli geçeceğini tahmin ediyordum. Ancak, böyle üst düzey bir mücadele beklemiyordum açıkçası. Rakibimizin üst üste iki hafta  maç kaybetmiş olması bizimde dikkate aldığımız yönüydü.  Yağmura rağmen  iki takımın futbol oynama arzusu daha ilk dakikalarda belli olmuştu. Keyifli bir maç izledik. Futbolcuların centilmence davranışları, arzu ve istekleri, oynanan oyunda futbol kalitesinin yükselmesine ciddi anlamda katkı sağladığını söylemek isterim. Tebrikler…

 Kazanma arzusuyla dolu Pazarspor’ un defans şahinleri hava toplarında rakibe geçit vermedi.

Kazandık mutluyuz! Artık yeni bir hafta başlıyor. Kırıkhan deplasmanı için iş başı yaptık. Çalışmalarımız bu yönde ve iş disiplini içinde devam ediyor. Üzerimizde baskı hissetmeden puan cetvelindeki durumumuzla da çok ilgilenmeden her maça kendi içinde ayaklarımız yere basarak düşünerek hazırlanmalıyız. Yüksek moral ve daha az duygusal stres.

 Rakibimizin puan sıralamasında bulunduğu yer bizi ilgilendirmiyor, bize avantaj sağlayacak bir durum da değil. Profesyonelce düşünüp iyi bir iş çıkarmak durumundayız.

Her maç artık bizim için final havasında!

Yollardayız!  Diyorum bu hafta da.

“Gurbet ve yol” Karadeniz insanı için bir yaşam biçimidir. İçinde hasret var, sevinç var !

 Gurbet yolları sarptır, gurbet yolları hasret kolları gibidir. Uzadıkça uzar…

 Haydi hayırlısı.

 Saygılarımla…

                                                   Talat GÜNDAY

                                    Yönetim Kurulu Üyesi AS Başkan

                                  Kurumsal İletişim ve  İnteraktif Medya

                                                       

“Her Pazar Bize Her Yer Pazar” 

S e v d a m ı z  50  Y a ş ı n d a

 Neden olmasın!

 #Love Pazarspor  

You may also like

Leave a Comment