GÜZEL BİR HAFTA

by Gökhan Telatar
127 okuma

Pazarspor’umuzda galibiyetler ile dolu güzel bir haftayı geride bıraktık.

Pazarsporumuzda başarılı bir haftayı daha geride bırakırken yedi takımla liglerde mücadele verdik.

Pazarsporumuz haftayı liglerde oynadığı yedi müsabaka ile tamamladı. Bayan hentbol takımımız lider Bandırmaspor’u sahasında konuk etti, iyi mücadele eden sultanlarımız galip gelerek kalan beş maçında Süper lig hedefi için takibini sürdürdü. Futbol da Play-Off kovalayan Tirespor’u sahamızda 1-0 mağlup ettik. Hakemin kötü idaresi, verilmeyen penaltılarımız, maç boyunca tüm insiyatiflerini rakibe kullanması ve yedi dakika maçı uzatmasına rağmen kazanmayı bildik. Alınan bu galibiyet ile beraber takımımız son haftalar daha rahat konumda giriyor. Alt yapıda üç takımımız deplasmanda iki takımımızda sahasında oynadığı maçlarda Orduspor takımları karşısında iki galibiyet üç mağlubiyet aldılar.

Kulübümüz As Başkanı,”Cihan Ergenç,” Başkanımız ile beraber İstanbul dan takımımızın yanında olmak için Tire maçına geldik. Çok güzel ve mücadelesi yüksek bir maç oldu. Takımımız maçın başından sonuna kadar üst düzey performans sergilediler ve hak ettikleri bir galibiyet aldılar. Alınan bu galibiyetler ile son haftalarda sıkıntı yaşamadan yolumuza devam ediyoruz. Performanslarından dolayı tüm oyuncularımızı, teknik ekibimizi tebrik ederken takımını destekleyen taraftarlarımıza da çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hentbolda önemli bir galibiyet alan takımımızda teknik direktörümüz Fatma Badoğlu,”Bandırmaspor ile mutlaka kazanmamız gereken önemli bir maç oynadık, kaybetseydik şansımızı büyük oranda yitirecektik. Şimdi önümüzde bizim dört rakiplerimizin de üç maçları var biz kazanmaya devam ederken onlarında kaybedeceği puanlar inşallah bizi süper lige taşıyacak. Bandırma galibiyetinde üst düzey performans sergileyen tüm oyuncularımı canı gönülden kutlarken takıma büyük destek vererek galibiyet de pay sahibi olan taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Altyapı takımları menajer’i Sadık Biber,” Sezon başından itibaren Akademi liginde beş takım 14-19 yaş arası 200’e yakın sporcumuz ile, Çorum, Tokat, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzonspor, 1461 Trabzon, Rizespor, Erzincanspor, Erzurumspor takımları ile mücadele ediyor ve bu illerde Pazar’ımızı Rize’mizi ve Pazarspor’umuzu temsil ediyoruz. Tüm sporcularımızı bu illere götürüp, getiriyor, oteller de konaklatıyoruz. Bu faaliyetler bölgemiz gençlerinin eğitimine, kültürüne, sosyalleşmelerine katkı sağlarken, topluma faydalı bireyler olarak gelişmelerine de olanak sunuyor. Onları kahve köşelerinden, oyun salonlarından kötü ilişki ve ortamlardan da uzak tutuyoruz. Tüm bunları yaparken de asıl amaçlarımızdan biri olan Profesyonel futbol takımımıza her yıl oyuncular katarak başarılarımız taçlandırıyoruz” dedi.

GERİDE KALAN HAFTANIN SONUÇLARI:

Futbol da

PAZARSPOR 1-0 TİRE 1922

Hentbol’da

PAZARSPOR  22-21 BANDIRMASPOR

Akademi Liginde

U-19: PAZARSPOR 2-1 ORDUSPOR

U-17: PAZARSPOR 1-2 ORDUSPOR

U-16: PAZARSPOR 0-2 ORDUSPOR

U-15: PAZARSPOR 1-2 ORDUSPOR

U-14: PAZARSPOR 4-2 ORDUSPOR

You may also like

Leave a Comment