GÖLCÜK MAÇININ ARDINDAN

by Gökhan Telatar
159 okuma

Ne oldi boyle!

İyi giden bir işite, yaşanan olumsuzluklar karşısında kullandığımız yöresel bir ifademizdir. “Ne oldi boyle”

Gölcük stadyumu pazar günü enteresan bir karşılaşmaya ev sahipliği yaptı!

Lider başladığımız ikinci yarının dördüncü maçında mutlak 3 puan için çıktığımız Gölcük deplasmanında altı gol atarak şampiyonluk yolunda çok önemli bir puanı hanemize yazdık.(!) Öyle mi diyelim(?) Yoksa.
Pazarspor bu hafta Gölcük deplasmanında 2 puanı bırakarak dönüyor?

 Hangisi? Bence ikincisi.

Şaka bir yana; maç skorunun yanında,oynanan oyunda futbol sahalarında çok az görülebilecek enteresan bir gol izledik. 2-0 mağlup duruma düştüğümüz golün santrasını yapan futbolcumuz Kemal Akbaba rakip takım kalecisinin öne çıktığını görüp, santra yuvarlağının içinden direkt yaptığı vuruş, havada süzülerek futbolda doksan tabir edilen yerden doğrudan ağlarla buluştu. Santra noktasını gösteren hakeme, rakip takım futbolcularının itiraz etmeleriyle bir an yaşanan tereddüt sonrası, üst ağların kontrol edilmesiyle golümüz geçerli sayılarak skoru 2-1 taşıdık.
Gel gelelim bu skordan sonra yaşananlara:
Cezalı olması nedeniyle karşılaşmayı teknik direktörümüz Selahattin DİNÇEL ile birlikte taraftarlarımızın bulunduğu tribünde izledik. Hop oturup, hop kalktığımız bir oyun oynanıyordu sahada. Sezon başından bu yana oyun disiplini oturmuş en güvenli bölgemiz olan defansın göbeğinde oynayan futbolcularımızın yaptıkları bireysel hatalar, kalecimizin konsantrasyon eksikliği 6 gol yememize neden oldu? Kalemizde gördüğümüz ve hiçde alışık olmadığımız bu goller ile adeta şok olduk. Forvet ve orta sahada yapılan oyuncu değişiklikleri ile skora getirilen dengenin hemen arkasından defans blokunda bir değişikliğe gidilmemesi teknik olarak gözden kaçırdığımız bir hamle eksikliği olarak gördüğümü belirtmeliyim. Yediğimiz 3 golden sonra defansif bir tedbir alınmalıydı? Diyorum.
Gölcükspor’ un bu maçta
Pazarspor’a karşı galip gelerek sahadan ayrılması mümkün değildi. Forvet hattımız ve orta sahada yapılan değişikliklerle oyuna giren sporcularımızın katkıları, verdikleri üst düzey mücadeleyi zevkle izledik. Sinan yazıcının sakatlığı ayrı bir üzüntümüz oldu. Oyuna giren Mehmet Aytemiz’ in başarılı bir performans sergilemesi, Cihat attığı 2 gol, adeta can suyumuz oldu. Oynanan oyun verilen mücadele atılan 6 gol defansınız hariç üst düzey bir mücadele ile elde edildi.

“3.Lig’de haftanın en ilginç maçı Gölcük’ de oynandı. Zorlu maçta tam 12 gol atıldı ama kazanan olmadı 6-6’lık skorla Gölcükspor ve Pazarspor birer puan aldı” Spor basınında yer alan bu haberi okuyunca müsabakayı izleyen bir futbol sever olarak; Gol düellosunu kazanan ve 3 puanı alan taraf Pazarspor oldu yazılması elinizde olan bir şeydi. Neyse…

Pazarsporlu futbolcu kardeşlerime tavsiyelerim:
Kalitenizi kanıtlamış, ayrı, ayrı değerleri olan sporcularımızsınız. Sizleri önemsiyoruz.
Şampiyonluk hedefi olan bir takımın futbolcuları gibi düşünüp sahaya öyle çıkmalıyız. Profesyonellik önce yaptığımız İşimize saygı gerektirir. Problemlerimizi oynadığımız oyuna yansıtmamamız gerekir. Defansın bir an önce fabrika ayarlarına geri dönmesi gerekiyor. Çarşamba günü evimizde oynayacağımız Tire maçı bizim için ayrı bir önem arz ediyor. Bu nedenle yarışın içinde olmak matematiksel olarak alacağınız 3 puan ile değerlendirilecektir. Sizlere inanıyoruz, güveniyoruz.

Bir futbol sever gözüyle;
Orta sahada, oyunu başlatıp pas organizasyonu yapacak oyuncularımızın süre almaları gerekiyor.
Orta alanda dirençli olmak mücadele seviyesini yüksel tutmak. Savunmadan pas isteyerek oyunu başlatmak.
Önde basarak rakibi çıkartmamak, topun bizde kalacak şekilde oyunu yönlendirmek, pas yaparak topu koşturacak,rakibin topu gezdirmesine müsaade etmeyecek şekilde
Organize olmanız gerekiyor.
Unutmayın bu takım ilk yarının lideri ve bunu siz gerçekleştirdiniz. Lider takımın futbolcuları sahaya başı dik çıkar ve aynı şekilde başı dik olarak soyunma odasına geri döner. Sınırsız bir coşku duyduğunuz her şeyin üstesinden gelebilirsiniz. Sizlere inanıyor ve güveniyoruz !!!Saygılarımla…

Talat GÜNDAY Yönetim Kurulu Üyesi As Başkan

1968-2018 sevdamız 50 yaşında

“Neden olmasın!”

#LovePazarspor

You may also like

Leave a Comment