GÖLBAŞI MAÇININ ARDINDAN

by Gökhan Telatar
147 okuma

Pazarsporumuzun 3-1 galibiyeti ile sona eren ve Spor toto 2. Ligde kalmayı garantilediğimiz Gölbaşı maçının ardından yaşananlar ve yapılan açıklamalar şu şekilde.

İstanbul Millet vekili ve Ak Parti Rize Millet vekili adayı Sayın Osman Aşkın Bak,”Pazarspor bana göre liglerde sembol bir takım, maçta biraz sıkıntı yaşadık ama son dakikada gelen gol ile rahatladık. Pazarsporun önümüzdeki yıllarda daha güzel işler yapacağına inanıyorum. Daha güzel, daha iyi bir takımla daha iyi işler yapacak. Pazarsporun ilçe takımları arasında 2.ligde hakikaten çok güzel bir yeri var. Sistemi var, kendi alt yapısından yetiştirdiği oyuncuları ülke liglerine gönderiyor. Hayırlı olsun güzel bir netice Haftaya Kahraman Maraş’a rahat bir şekilde gideceğiz, tekrardan Pazar’ımıza Rizemize hayırlı olsun” dedi.

Kaymakamımız Selçuk Aslan,” ikinci ligde kalmamız bu gün ki skor ile garantilendi. Oldukça güzel bir skor ile 3-1 kazanarak maçı aldık. Ben Gölbaşı takımını da kutluyorum, zaman, zaman tansiyonlar yükselse de, zaman, zaman tenkit ettiğimiz kararlar çıksa da güzel bir maç oldu ve bizim lehimize oldu. Oyuncularımızı, teknik heyetimizi kutlamak istiyorum, gelecek yıl daha büyük ümitler ve hedefler ile yola devam diyorum.

Başkanımız Hüseyin Yangın,”sadece bu maçı değil genel bir değerlendirme yapmak için karşınıza geçtim. Elbet de maç önemliydi, sporcularımız hocalarımız emeklerinin karşılığını net bir galibiyet ile aldılar. Pazarsporun Spor-Toto 2. Ligde kalıcı olduğunu tespit ettiler. Bir sonraki maçta formalite maç olacak bizim için. Ama o maçı kazanırsak yanılmıyorsam ilk onda bitirme hedefimiz devam ediyor. İlk on da bitirmek ve geçen yıl aldığımız 42 puan hedefimiz halen devam ediyor. Bir sonraki sezon Ziraat Türkiye kupasına da bir tur önde başlama hakkına sahip olacağız. Bu açıdan stresli ve zor bir maçtı ama rakibi de iyi analiz ettiler arkadaşlarımız, sizlerinde gördüğü gibi net bir galibiyet aldık. Her ne kadar farklı değilse de son dakikalara kadar mücadele vererek maçı kazanmasını bilen bir takımdık. Başta sporcularımızı, hocalarımızı emeği geçen yöneticilerimizi tebrik ediyorum. Kendilerine teşekkür ediyorum bu süreçte bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz sıkıntılı bir dönem yaşadık bu süreçte beş hafta kala hoca değiştik. Değişiklikle beraber riskli bir bölgede takımın teknik sorumluluğunu üstlenen Oktay Çevik, Kenan Sivrikaya ve Adem Neboğlu kardeşlerime de teşekkür ediyorum. Kolay değil böyle riskli bir dönemde iddialı konuşup ligde kalıcı olduğunu tescil edip buralara gelmek. Bize de yardımcı oldular teşekkür ediyorum. Son maçlarda da ilgi gösteren taraftarlarımıza teşekkür ederken özelliklede ilk yarı maçlarımızı Rize de Arhavi de oynarken de gelerek, az sayıda da olsa destek olan vefakar taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Yine ilk yarıda 25 puanı aldığımız dönemde görevde olan Hasan Çelik ve ekibini de tebrik etmek lazım.

Ama 25 puan alan bir takım neden bu düşüşü yaşadı diye sorgulamak da herkesin hakkı. Bunu cevaplamak da bizim sorumluluğumuz. Bunlara da cevap vermek için karşınızdayım. Bildiğiniz gibi grubumuz belli olduğunda o günde söylemiştik çok önemli takımların olduğu Kırmızı gruba düştük. Bunu gören her takımda ciddi kadrolar yaptı, bizde elimizden geldiğince önemli bir takım kurmaya çalıştık imkanlarımızı zorlamaya çalıştık. Karşılığın dada sahamızda oynamamamıza rağmen 25 puan alabildik. Bu bizi biraz rehavete mi kaptırdı, yada çok mu özgüvenli yaptı onu bilemeyeceğim ama, günlerdir, haftalardır düşünüyorum ilk yarı 25 puan alan takım ikinci yarı neden alamadı. Bu gün galibiyete seviniyoruz ama ilk yarı 25 puan alan takım ikinci yarı neden Play-Off oynayamadı diye sevinçten ziyade o üzüntüyü yaşıyorum. O anlamda başarılı olduğumuz söylenemez.

Ben bardağın dolu tarafını da boş tarafını da söyleyen bir insanım. Biz bir hata yaptık, ama bu hatayı mesela diğer grupta Ofspor da yaptı, Gümüşhanespor da bu puanlardaydı, yine yıllar önce hatırlayın 26 puanlı Ünyespor küme düştü 12 puanlı takımlar derece yaptı. Takımların ilk yarı aldıkları puanlara fazla güvenmemeleri gerektiğini en iyi bilenlerden biriyim, bunu da tespit etmeme rağmen devre arası yaptığımız en büyük yanlış Hüseyin Yangın olarak benim görüşüm ilk yarı 25 puan alan takımın kimyasını bozmayacaktık. Yani O takımı bozmadan sporcu göndermesek, vede sporcu alsak biz bu gün Play-Off oynayacaktık. Bunun pişmanlığını yaşıyorum, bu işi iyi bilenlerden tecrübeli olanlardan biri de benim ama bilmek yetmiyor, yapmak önemli. Yapamadığın zaman Başarısızsın. Ben ve arkadaşlarım o gün hocamızın iyi niyetle daha güçlü, Play-off’un içinde olalım düşüncesi ile bazı sporcuları gönderip yeni sporcular talep etmesine biz o 25 puana aldanarak yok diyemedik, takımımıza güveniyoruz diyemedik. Biz bazı genç futbolcularımıza da kimine kiralık olarak, kimine takım bul diyerek yollarımızı ayırdık bu da bir hataydı. Neticede alt yapımızdan Pazar da evi olan insanlar onları da uzaklaştırarak vebal altında kaldık diyebilirim.

Bunlar tabi tecrübedir, bu sezon Pazarsporun 24. Senesi ve bu çok ciddi bir süredir. Neredeyse çeyrek asırdır profesyonel liglerde ve önümüzdeki sene 2. Ligde yedinci senesi. 12 yıldır başkanlık yapıyorum bunun 6 yılı ikinci ligde bunlar ciddi, şeyler. Burada yaşayan insanlar bunun kıymetini ya da ne anlama geldiğini bilemiyorlar ama futbol kamuoyu bunu çok iyi biliyor. Bundan sonraki süreçte de Pazarsporun hedefleri olacak ekonomik olarak sıkıntılar halen çekiyoruz, bu yıl özellikle gücümüzün üzerinde bir bütçe harcayarak ligde kalıcı olmaya çalıştık. Pazarspor sadece futbol takımı değil onun dışında da bir takım sorumlulukları var. Bu ligi ileriki yıllara taşıma adına yaptığımız hamleleri spor kamuoyunun bilmesi lazım.

Son açtığımız konaklama tesisinin de eksiklikleri bitiyor. 12-13 Mayısta Allah kısmet ederse Futbol Federasyonu Başkanının katılımı ile resmi olarak açılışını yapacağız. O gün inşallah, henüz tanıtımını yapmadığımız Pazarspora kalıcı eser olarak, anternman sahaları, alt yapı sahaları anlamında komple bir spor tesisi bildiğiniz gibi Hemşin yolu üzerinde Orman Genel Müdürlüğünden kiraladığımız arazinin üzerinde yapılacak onun açılışını yapacağız ve çalışmalarımızda o gün itibarı ile başlayacak. İçersinde Biri çim, biri sentetik saha olan alt ve üst yapının konaklama tesisi olan rekreasyon alanı mesire yerleri olan Pazar’a çok ciddi bir eser kazandıracağız. Onun tanıtımını da önümüzdeki günlerde yapacağız. Bu konuda da ilgi ve destek bekliyoruz. Geçtiğimiz günlerde bu konuda Ankara da ki iş adamlarından büyük bir destek aldık, bunu İstanbul ve Pazar dada yapacağız. Futbol Federasyonun destekleri Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanımızın da katkıları ile bu eserimizi de yapacağız. Bundan sonraki hedefimiz Pazarsporu bir Türkiye takımının da üzerinde belki bir Avrupa takımı yapmak hedeflerimiz arasında.

Bu günkü maça tekrar gelirsek, oyuncularımı ve Hocalarımıza, yine önceden bizle çalışan hocalarımıza da teşekkür ediyorum onlarında önemli katkıları var ama beş hafta evvel yaptığımız kan değişikliği var, genel bir anlamdır takımı bir silkelemek gerekiyor dört haftadır yenilmedik. İki beraberlik ikide galibiyetimiz var takım ciddi bir değişim yaşadı. Bun dada Oktay Çevik hocamızın pedagojik formasyonu olması, ki kendisi öğretmendir, insan eğitimini, psikolojisini çok iyi bilir. Pazarsporu iyi tedavi etti sizde görüyorsunuz neticelerde yansıdı bundan sonraki maçıda galibiyetle kapatarak en azından geçen yılki puanın tekrarını yapıp bu sezonu tamamlarız.

Ben bu noktada bize destek olan Belediye Başkanımıza siyasilerimize özellikle Kaymakamımız Selçuk Aslan’a bir parantez açmamız lazım. Kendisi Pazarsporun bir yöneticisi Başkanı özbe öz bir Pazarlı gibi her konuda büyük destek verdi maddi ve manevi olarak. Son hafta sosyal medyada yaptığı açıklamayı okuyunca kendisine fazladan bir teşekkür daha etmek gerekiyor. Ne mutlu ki böyle bir kaymakamımız var ona bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

You may also like

Leave a Comment