GERİDE KALAN YILIN DEĞERLENDİRMELERİ VE YENİ YIL KUTLAMASI

by Gökhan Telatar
133 okuma

Geride bıraktığımız yıl ile beraber 2. Başkanımız Doğan İnce, Genel Kaptan Ali Osman Telatar, Teknik Direktörümüz Hasan Çelik ve alt yapı sportif direktörümüz Sadık Biber geride kalan yılın değerlendirmesini yaparken yeni yılı kutladılar.

 

 

dog

2. Başkan Genel Sekreter Doğan İnce,” ikinci ligde geçen yılki sıkıntılı geçen ilk yılımızın ardından bu yılın daha da zor olacağını biliyorduk. Bu yıl bulunduğumuz grup geçen yılkinden çok daha zorlu bir grup. Dolayısıyla maddi olarak ve sporcu kadrosu olarak sınırlarımızı zorlamak ve istediğimiz hedeflere bizi taşıyacak kadroyu, olanakları sağlamak zorundaydık. Yönetim olarak yaptığımız toplantılar ve girişimler neticesinde tüm imkanlarımızı zorlayarak takımlarımızı oluşturduk. Futbolda çoğu süper lig ve 1. Lig de mücadele etmiş takımlardan oluşan zorlu bir grupta mücadele ediyoruz, bayan hentbol takımımız, gelişim liglerinde mücadele eden beş tane alt yapı takımımız var. Her hafta en az üç takımımız bazen, beş takımımız deplasmana gidiyor. Bunlar Pazarspor için Pazar gibi az nüfuslu bir ilçede, sınırlı ekonomik girdilerle yapılması zor işler olsa da tüm mesaimizle çalışarak yapmaya çalışıyoruz. Hedefimiz Pazarsporun Pazar’ın adını her zaman yukarılara taşımakla beraber gençlerimizin gelişimlerine katkı sağlamak. Geçmişten günümüze kadar takımlarımıza katkı sağlayan sporcularımıza, teknik ekiplerimize, çalışanlarımıza ve bizlerden desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Bütün bunların sağlanmasında herkesin hem maddi, hem de manevi desteklerine ihtiyacımız var. Yeni yılda daha güçlü her branş ve kategoride adından söz ettiren bir Pazarspor görmemiz dileklerimle tüm camiamızın ve yöre insanımızın yeni yılını kutluyorum” dedi.

IMG_1918

Genel Kaptan Ali Osman Telatar,”geçen yılın ikinci yarısında genel kaptan olarak göreve gelmemizin ardından teknik direktörümüz Hasan Çelik ve ekibi ile beraber uyum ve verimlilik içersinde çalışıyoruz. Geçen yıl sıkıntılı günler yaşasak da takımımızı lig de tutmayı başardık. Bu yıl sezon başı itibarı ile takımı oluştururken oldukça dikkatli çalıştık. Hem bütçemize uygun hem de takıma katkısı azami seviyede olacak oyuncuları kadromuza dahil etmeye çalıştık. Sezonun ilk haftaları istediğimiz sonuçları alamasak da ilerleyen haftalarla beraber oynadığımız futbolun hakkını almaya başladık ve ilk yarıyı 25 puan ile iyi bir konumda bitirdik. İkinci yarı içinde yine çok iddialıyız. Antalya kampımız çok verimli geçiyor. Hem hocalarımız, hem de oyuncularımız çok iyi çalışıyorlar. Alt yapıdan takımıza dahil ettiğimiz oyuncularda kampta verimlerini daha da arttırdılar, inşallah ikinci yarıda olumlu katkıları olacak. İkinci yarı eksik olan birkaç mevkiimize yapacağımız nokta transferlerle daha iyi olacağız. İkinci yarıda nihayet sahamızda oynayabilecek olmamızın da avantajlarını en iyi şekilde kullanıp hedeflerimize ulaşmak istiyoruz. Yeni yılda Pazarsporumuzun çok daha büyük başarılara imza atması dileklerimle tüm camiamızın ve yöre halkımızın yeni yılını kutluyorum” dedi.

has

Teknik Direktörümüz Hasan Çelik,”geçen yıl göreve gelmemizin ardından takımımızı ligde tutmayı başararak sezonu kapattık. Bu sezonun başında bizi hedeflerimize taşıya bilmesi için kadromuzu oluştururken daha dikkatli davrandık. Kendi hesaplarımda ilk yarıyı 30 puanda bitirmeyi planlamıştım. Konumumuz itibarı ile ilk yarıyı 25 puan ile tamamladık. Benim hesaplarımın 5 puan gerisinde kaldık. Hiçbir zaman bahane etmesem de İlk yarı boyunca tüm maçlarımızı deplasmanda gibi oynamak buna etki etmiştir. Tecrübeli ve genç oyunculardan harmanladığımız bir kadromuz var. Ligin 7. Haftasında belirttiğim gibi bu takım bu ligin en iyi beş takımından bir tanesi. Son dakikalarda ve Penaltı kaçırarak kaybettiğimiz maçlar olmasa bu gün konumumuz çok daha farklı olabilirdi. İkinci yarıda daha güçlü bir takım olmak için çalışıyoruz, bu anlamda takımızda yolları ayırdığımız oyuncular olacağı gibi kadromuzda eksik gördüğümüz mevkilere transfer edeceğimiz oyuncularda olacak. Pazarspor da faydalı olmayacağına inandığım hiç kimseyi oynatamam, ikinci yarıda daha çok çalışarak gizli hedeflerimize ulaşmak için yolumuza devam edeceğiz. Hedefimiz öncelikle takımı ligde tutmanın ardından üst sıraları zorlamaktır. İkinci yarı daha iyi olacaktır. Bu vesile ile tüm camiamızın ve halkımızın yeni yılını kutlarım” dedi.

 

sadık

alt yapı sportif direktörümüz

Sadık Biber,”Bu yıl alt yapımızdan daha fazla verim alabilmek ve oyuncularımızın gelişimlerini daha üst seviyelere çıkarabilmek, onların ufuklarını açmak amacıyla Coca-cola Akademi Gençlik Gelişim liglerine beş kategoride katıldık. Bu liglerde mücadelemizde geçen yılki hocalarımız İsmail Kutanis, Eski kaptanımız ve sporcumuz Erdinç Yangın ile beraber U-14 ve 15 takımlarını üstlendiler. Eray Alptekin hocamızda yine U-17 ve U16 takımımızın teknik direktörlüğünü yapmakta. U-19 takımımızın sorumluluğunu bu yıl Eski Kaptanımız, Sporcumuz, Menejerimiz Adem Nebioğluna teslim ettik. Bulunduğumuz ligin kalitesi itibarı ile de takımlarımız hocalarımız eşliğinde çalışmalarını sürdürmekte. Bu ligde mücadele ettiğimiz takımlar Türkiye liglerinin üst düzey takımlarının alt yapıları. Trabzonspor, Samsunspor, Rizespor gibi takımlarımızla mücadele etmek sporcularımızın da gelişimlerini en üst seviyede olumlu şekilde etkilemekte.

Bu sezon içersinde alt yapı takımlarımızdan Ali Şeremet ve Samet Ofluoğlu milli takıma seçilirken Utku Tanda Beşiktaş alt yapısına transfer olmuştur. Yine U-19 takımımızdan Reşat Şen, Maksut Birben, Kadir Yılmaz Çelik, Mehmet Aytemiz ve Cem Aktaş profesyonel yapılarak A takım kadrosuna alınırken 2. Lig müsabakalarında kadroya girmeye ve maçlarda süre almaya başlamışlardır. Alt yapı takımlarımızda hedefimiz yarışmacı takım olarak mücadele etmek değil, sporcu yetiştiren ve kazandıran takım olmak üzerinedir. Geçici başarılardan ziyade profesyonel takımımıza ve Türkiye liglerine, milli takımlarına kazandırdığımız oyuncular gerçek mutluluğumuzdur. Bu yönde devam eden çalışmalarımız neticesinde takımlarımız bulundukları liglerde en iyi şekilde mücadelelerini sürdürmektedir. Yeni yılda tüm camiamıza kazasız, sakatlıksız ve başarı dolu bir yıl dilerken, tüm yöre halkımızın da yeni yılını kutlarım.

You may also like

Leave a Comment