GELİŞİM LİGİ BAŞLADI

by Gökhan Telatar
153 okuma

Pazarspor’umuzun alt yapı takımları bu yılda gelişim liginde mücadele veriyor. 2017-2018 için gelişim liglerinde transfer dönemi dün sona ereken bu gün oynanan ilk müsabakalar ile sezon başladı.

Takımımız Spor Toto Türkiye Futbol Federasyonu gelişim liginde bu sene Tokatspor, Anagold Erzincanspor, 1461 Trabzon, Çorum BLD spor, Ofspor A.Ş, ve Sivas BLD takımları ile karşılaşacak.

geride kalan yıllarda Gelişim ligi beş grup iken bu yıl dört gruba indirildi Bu kapsamda Pazarspor’umuzda U-19-17-16 ve 15 takımları ile katılmakta. U-14 13 ve 12 takımları ise Bölgesel liglerde oynayacak.

Bu hafta takımlarımız Sivas BLD spor takımları ile karşılaşıyor bu kapsamda iki takımımızı U-17 ve 19’u sabah Sivas’a yolladık. Bu ki takımımız maçlarını yarın oynayacak. Takımlarımız yola çıkmadan önce Başkanımız Hüseyin Yangın, Kurumsal İletişim As Başkanı Talat Günday, Mali İşler As Başkanı Nuretttin Altaylar, Profesyonel Takım sorumlu Yöneticimiz Hasan Balta ve eski yöneticilerimizden Mustafa Atar konuşma yaparak sezonun hayırlı olması dilekleri ile takımlarımızı yola koydular.

 Kurumsal İletişim As Başkanı Talat Günday konuşmasında,” önce iyi bir insan mutlu birey ” olmarının”yanında davranış, iş disiplini, öz güven ve saygılı olmaları gerektiğini belirterek. Aynı formayı giyerek değil birlikte terlediğinde takım olunacağını” belirtti. Talat.gunday: Pazarsporlu futbolcunun, kamp yapılan otellerde, soyunma odalarında, seyahatlerde takım disiplini içinde olmalarının çok önemli olduğunu, nezaket ve görgü kurallarına uymalarını. Kitap okumalarının çok önemli olduğunu dünya ile entegre entellektüel yönü güçlü sporcu olmalarını yönünde istek ve beklentilerinin yanında, hocalarına inanmalarını hak edenin formayı giyeceğini, rekabetin, iş birliği ve paylaşıma dayalı olarak tatlı bir yerış içinde olunması gerektiğini belirterek, kulübünün misyon – vizyon ve Pazarspor’ lu sporcunun olmazsa olmaz 21 ilkesini öğrenmelerini içselleştirmelerini istedi. Pazarspor kültürü ve gelenekleri olan bir kulüp olduğunu, bu kültürü yönetici, teknik yönetim, sporcu, çalışan ve tüm camianın birlikte yaşaması gerektiğini anlatarak, sporcuların bu kültüre kişilikleriyle katkı vermelerini istedi. Sözlerini yeni sezonda başarı dilekleriyle bitirdi.

Diğer iki takımımız ise maçlarını bu gün Sivas BLD spor ile Pazarda oynadılar. U-15 takımımız 2-0 yenilirken, U-16 takımımız da 3-1’lik galibiyet ile sahadan ayrıldı.

Bu gün deplasmana giden U-19 ve 17 takımlarımızın kaptanları Enes Kalender ve İbrahim Topaloğlu açıklamalarını aşağıdaki pencereden takip edebilirsiniz.

 

You may also like

Leave a Comment