ERZİNCAN MAÇININ ARDINDAN

by Gökhan Telatar
91 okuma

Pazarspor sevgimiz!

 Pazar günü sahamızda oynadığımız Anagold 24Erzincanspor karşılaşmasını kaybederek ( 0-1) sezonun ilk mağlubiyetini sahamızda ve seyircimizin önünde aldık, üzgünüm.  Böyle bir sonuç beklemiyordum açıkçası.(!)

Futbol  üç neticeli bir oyun, bu oyunda, bir futbol takımı her sonucu yaşar. Pazar günü bizim içinde böyle oldu.  

Saha ve seyircimizin önünde böyle bir sonuç her Pazarspor  taraftarı gibi beni de üzdü doğal olarak. Ellerimizi kafamızdan indirip ileriye bakma zamanı kaybedecek zamanımız yok. Bu duygusal  ifadeler ile başladığım yazıma aşağıda okuyacağınız açıklamalarımla devam etmek istiyorum.

 Pazarspor’u  maç  skoruna göre değerlendirmek tablonun bütününü gözden kaçırmak olur.  Mağlubiyet  ve  kaybedilen her puanlardan sonra  olumsuz yorumlarda olacak, eleştirilerde gelecektir. Bunlar olması gereken en doğal tepkilerdir.Biz işimize bakalım…

 Hakemin bitiş düdüğünden sonra  başlayan  ikinci müsabakaya da çok takılmamak gerekiyor.

“Yapıcı olmaya kalıcı değerler üretmeye devam edeceğiz “ Pazarspor yönetimi olarak…

Geçen hafta yazımda belirttiğim gibi  “Lig uzun soluklu bir maraton”  bu maratonda  her takım yenilebilir,  puan kaybedebilir.  Kazananlar, kaybedenler, form grafiği  değişiklikleri  lig’in normal seyri  içinde yaşanacaktır. Bu durumda da “En güçlü olanlar değil en hızlı adapte olanlar kazanır.”

Evet;  kötü bir iş çıkardık diyebiliriz, eksiklerimiz vardı diyebiliriz, şanssız günümüzdeydik diyebiliriz.  Unutulmasın ki,  puan sıralamasında bulunduğumuz yere bu takımla geldik.  Sadece bir maç kaybettik.  Hedefimizde bir sapma ve değişiklik asla olamaz.

 Pazarspor, Pazar şehrinin yükselen değeri ve önemli bir markasıdır. Markamıza sahip çıkalım ve değerini  koruyalım . “ Küreselleşme ve eğlence sanayinin zafer çağında, dünyanın  en küresel  işi futboldur.” Bunu görmeliyiz.

Ben bu takıma güveniyorum  ve inanıyorum.

Bizler; camia olarak bu sonucu iyi okuyup, varsa,  eksiklerimizi , iyileştirmeye açık yönlerimizi doğru teşhisle ortaya koyarak el birliği, güç birliği, davranış ve ses birliği içinde sinerji  yaratarak göreceğimizi  düşünüyorum. Bir başka ifadeyle ‘Resilenice’ kasımızı güçlendirmemiz yaşadıklarımızdan öğrenerek, rotamızda düzeltmeler yapmak…

Futbol sahasında skorun belirlediği değişiklikleri eylemlerinizle gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu olmayınca da olmuyor.

Ne demiş atalarımız “ Bir musibet bin nasihatten evladır.”

Puan durumuna baktığımız da  Pazarspor’ un  yarışmacı  takımların bulunduğu sıralamanın içinde 2. Sırada olduğunu görüyoruz. Lig sonuna kadar bu sıralama içinde olacağımıza camia olarak yürekten inanıyoruz.  

Geçtiğimiz hafta  vefat eden  Kulübümüzün  Eski Sporcusu Genel Kurul üyesi ve  iki dönem yönetim kurulu üyeliği yapan değerli  kardeşimiz Hızır YILDIZ’ ın anısına;  Ailesi davet edilerek  her zaman oturduğu koltuğu resim  çiçek ve formasıyla kaplayıp karşılaşma öncesi yapılan saygı duruşu  ile bir kez daha anıldı. Ruhu şad mekanı  cennet  olsun.

 Hafta  sonu  Yeni Orduspor  deplasmanına  gidecek  takımımızın  ve yanında olmalıyız diyorum. Tam destek sonuna kadar destek. Saygılarımla….12 Kasım 2017

                 PAZARSPOR SEVDANIN GÖKYÜZÜNE YAZILMIŞ HALİDİR…

 Talat GÜNDAY

 Yönetim Kurulu Üyesi As Başkan

 Kurumsal İletişim İnteraktif Medya

 

o zaman   H A Y D E   MAÇA  !                                                 

            

Her Pazar Bize Her Yer Pazar”                                    

 

Sevdamız  50  Yaşında

 Neden olmasın!

#LovePazarspor                                                                                

You may also like

Leave a Comment