EROKSPOR MAÇININ ARDINDAN

by Gökhan Telatar
124 okuma

Üzüldük :(((

Şampiyonluk yolunda iki Puan kaybetmenin yanında liderlik koltuğunu da kaybettik. Gurubumuzda bugün alınan sonuçlardan sonra kaybedilen iki puanın ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

Bu sonuç benim gibi tüm Pazarspor taraftarlarını da fazlasıyla üzdü.

Sahamızda ve seyircimizin önünde olması çok daha moral bozucu bir durum tabiî ki.  Sıkıntılı bir maç olacağını tahmin ediyordum, böyle bir sonuç beklemiyordum. Neden böyle oldu? Bilemiyorum. Bir iş kazası da diyemiyorum?

 Oluşan olumsuz havanın bir an önce dağılması gerekiyor. İyi başlayan ve öyle sürüp giden bir işi, en iyi bir şekilde sonuçlandırmak bizim elimizde. 

Camia olarak  değerlendirmemizi yapmak durumundayız. Varsa yapılan hatalardan öğrenme süreçlerine geçebilmeliyiz. Futbolun mantığında; Kazanmayı rakibinizden çok istemek,  oyunu rakibinizden iyi oynamanız ve oynadığınız oyunu rakibe kabul ettirmeniz gerekiyor. Bu nedenle, karakter saha yansımalı diyorum!

Günlük yaşantımızda yaptığınız her İşte olduğu gibi, sporda da önce hedef belirlemeniz gerekir. Pazarspor olarak bizim hedefimiz belli! Belirlediğiniz hedefe ulaşmak,  verdiğiniz mücadele ile elde edilir. Bunu da özelliklerinizi ortaya koyarak elde edersiniz. Takım olarak birlikte düşünerek yol almalıyız. Sporcu performansı, fiziksel, psikolojik beceriler, planlama, motivasyon; çalışmaların kalite ve verimliliği açısından saha içinde ve saha dışında tamamlayıcı ögelerdir. Ortaya koyduğunuz takım duruşu ve karakterinizi, kazanma hırsı mücadele gücünüzle sahaya yansıttığınızda Psikolojik olarak üstünlüğünü elde dersiniz. İşte bu kaliteli oyun skora yansır. Pazarspor olarak; ligde bulunduğumuz yer bizlerden beklenenlerin neler olduğunu açık ve anlaşılır biçimde ortaya koymaktadır. Bu nedenle: yarışmacı takım kimliğimizi kaybetmeden motivasyonu artırarak,  aynı çalışma temposu içinde yolumuza soluksuz devam etmeliyiz. Üç neticeli bir oyun olan futbolda:  “Galibiyet Duygusu Ne Güzel Şeydir, Beni Heyecanlandıran Ve Devam Etmemi Sağlayan İşte Bu Duygudur.”……………………………………………………………………………………………………………………….

 Bu nedenle:Futbolda evinizde kaybettiğiniz puanları deplasmanda Kazdığınız maçlarla telafi edebilirsiniz.  Şampiyon olmanın yolu kazanmaktan geçer. Şampiyon olmak istiyorsak önümüzde engel olmadığını düşünmeliyiz, takılmadan sırasıyla çıkmamız gereken basamaklar var diyebilmeliyiz.

Basamaklar da üzerine basılarak çıkılır. İnanıyorsak başarırız!

Topu taşımazsan, takıma liderlik yapamazsın.Lider sonucun sorumluluğunun tek sahibidir. Unutmayalım, her birey önce kendinin lideridir. Kazandığımız başarılarla mutluyuz  aynı şekilde hatalarda Israr etmeden, takılıp kalmamak ve  oyunu iyi okumak gerekiyor.

Hafta Yeniden Başladı!

Gölcük deplasmanından çok güzel bir sonuçla döneceğimize inandığımı belirtmek istiyorum. Saygılarımla…


Talat GÜNDAY

Yönetim Kurulu Üyesi

AS başkan

1968- 2018 sevdamız 50 yaşında
“Neden olmasın!”

# LovePazarspor

You may also like

Leave a Comment