DEPLASMANDA İLK MAÇ BİR PUAN İYİDİR

by Gökhan Telatar
128 okuma

Deplasman, ilk maç, 1 puan iyidir.

İkinci yarı hazırlıklarına Belek – Antalya’da devam eden takımımız kampın bitiminde, ikinci yarının ilk maçı için gittiğimiz Osmaniye deplasmanından 0-0 beraberlikle dönüyoruz. ‘CUZEL’
İlk yarı karşılaşmamızda aynı skor 0-0 beraberlikle sonuçlanmıştı.
Takım kadrolarına baktığımda ilk yarıdaki kadromuzdan bizim üç Osmaniyespor FK beş değişik oyuncu ile sahada yer aldığını gördüm. Bir bilgi olarak paylaşmak istedim.
Çok fazla hazırlık maçı yapmadık, sıkı bir çalışma temposu içinde geçen kamp döneminde izleme fırsatı bulamadığım takımın bu maçtaki durumunu açıkçası bende merak ediyordum!

6 Ocak’ta yapılan Olağanüstü genel kuruldan sonra yönetim kuruluna seçilen arkadaşlarımızın da katıldığı ilk deplasman maçında Hüseyin Yangın ile birlikte Pazar’dan İstanbul’dan gelen arkadaşlarımızla iyi bir tablo sergilediğimizi de belirtmek isterim.
Sezon sonuna kadar da aynı görüntü içinde olacağımıza da inanıyorum.

Yazımın başlığı olan; ‘Deplasman, ilk maç 1 puan, İyidir.’ dedim ve gerçekten öyle benim için.
Moral ve motivasyon olarak, kamp dönemimizin olumlu geçtiği sinyallerini aldığım maçın takım üzerinde olumlu bir hava estirdiği muhakkak.

“Başlangıç ve son, birbirlerine ellerini uzatır.” İyi başlarsa iyi gider!…

Pazarspor olarak, teknik ekibimizle, aramıza yeni katılan sporcularımız, çalışanlarımız, taraftarımızla bir bütün olarak İç sahada oynayacağımız Ofspor ve Düzcespor maçları ve hatta Bergama deplasmanına kadar çok farklı bir havada hazırlanmalıyız.
Şehrimizin tüm dinamiklerini harekete geçirmeliyiz. Başarmak adına kenetlenmeliyiz
İnancımızın işlerimizi mümkün kılacağını düşünüyorum.
İlk yarıda takımdan ayrılan futbolcularımızın yerine, transfer edilen futbolcudan ilk 11’de yer alan Mehmet Ali Kıran ve Gökalp Seçal’a hayırlı olsun, aramıza katılan diğer sporcularımızada başarılar diliyorum.
Canlı yayında ilk yarısını izlediğim maçta; rakibe pozisyon vermedik,iyi alan savunması yaptık, orta sahada çok iyi mücadele ettik, dirençli oyunla rakibe fırsat vermedik, iyi kapandık, net pozisyonları biz bulduk. İkinci yarıda bulduğumuz pozisyonları değerlendirebilseydik sahadan farkılı bir skorla ayrılabilirdik.

Bu maç ile eksiklerimizi görerek; teknik, taktik ve kafa olarak Ofspor maçına dönmeliyiz. Hafta hafta, maç maç, hesap ve plan yapmak gerekiyor artık.
Kolay maç yok!
Deplasmana giderek destek olan, maç sonrası kafilemize yemek veren ve aynı zamanda Osmaniye damadı Adnan Hoşver kardeşimize teşekkür ederim.

Pazarspor Pazar halkının ortak değeridir. Bu değere sahip çıkmak da her Pazarlı’nın görevidir.
Biz yönetim olarak cesaretimizle peşinden gitmeye deva edeceğiz, hayallerimiz var!..

“Başarı hazırlık ve fırsatın buluştuğu yerdir” Biz hazırız.
İkinci yarı için hep birlikte el ele…
Saygılarımla.

Talat GÜNDAY
Yönetim Kurulu üyesi
Kurumsal İletişim ve İnteraktif Medya AS BAŞKAN

You may also like

Leave a Comment