CENGİZ VE İBRAHİM TABAK İLE PAZARSPOR

by Gökhan Telatar
507 okuma

50.yılı idrak ettiğimiz Pazarsporun özellikle Profesyonel döneminde Pazar dışında Kulübümüze uzun soluklu, sürekli destek veren dostlarımızı hatırlama ve kendilerine teşekkür etme bağlamında İstanbul Sarıyer de iş hayatlarını sürdüren İbrahim ve Cengiz Tabak kardeşlere forma takdimi yaptık.

Takımımızın yıllardır İstanbul’a geldiğinde tesislerinde ağırlayarak, Kulübümüzün İstanbul’daki etkinliklerinde Ayder Restoran ( şimdiki adi VİYA)’yı bizlere bedelsiz açarak destek vermeleri, Ulusal basında yer almamıza yardımcı olmaları gibi farklı konularda yanımızda olan İbrahim Tabak ve Cengiz Tabak kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.Desteklerinin devamını beklerken kedilerine 50.Yılımız anısına formalarımızı takdim ediyoruz.

Bu kapsamda Cengiz Tabak ile Pazarspor konulu küçük bir röportaj yaptık.

            . Tabak’a ilk sorumuz Pazarspor deyince aklınıza neler geliyor oldu.

Tabak; Pazarspor deyince tabii ki ilk olarak Pazar’ımız memleketimiz geliyor? Ömrümüz Pazar ile başladı Allah nasip ederse de Pazarla devam edip sona erecek.

            . Sporcu olsun, teknik ekip olsun, yönetici olsun Pazarspor deyince aklınıza kimler geliyor?

Futbolculardan teknik ekiplerden çok dostlarımız var, yöneticilerden, Başkanlardan da Pazarspor’a hizmet veren bir çok isim var. Ama yıllardır yaptıkları ile Pazarspor deyince benim aklıma ilk gelen isim Hüseyin YANGIN. Yangın’ın verdiği emekler çoktur hakikaten yeri doldurulamayacak bir başkanımız var. Menfaatine bakmayan sporu, sporcuyu seven bir adam dolayısıyla da Hüseyin Yangın’ın kıymetini bilmek lazım. Pazarspor iyi yolda inşallah daha iyide olacak. Biraz daha gelir kaynağı olması lazım ki Pazarspor ilerde daha büyük yarışların içersinde olsun. Bunun içinde Başkan’a tavsiyelerde bulunuyoruz, bazı konularda fikir alışverişi de yapıyoruz, tesisler ile yapılanma ile alakalı olarak. Hüseyin Başkan paylaşmayı seven adam bizde elimizden gelen yolları gösteriyoruz, yardımda bulunuyoruz.

            .Pazarspor’un daha başarılı olması için neler yapılabilir?

Pazar zaten spor’a meyilli bir ilçe, Pazar sporu seviyor Pazarspor da daha iyi yerleri hak ediyor. Şimdi burada ufak, ufak yuvarlanalım, daha güçlenelim, biraz daha imkanları genişletelim. Özelliklede hava alanı bittikten sonra daha da güzel olacak. Pazar da varımız yoğumuz Pazarspor başka bir şey yok. Pazarspor hiçbir zaman çıtasını bozmamış düzgün bir kulüptür. Nereye gidersek gidelim göğsümüzü gere, gere oturuyoruz. Her hangi bir yerde oturuyorsun hiç ummadığın bir adam geliyor morali de bozuk konuşup söyleşiyoruz, Pazarspor yenildi moralim bozuk diyor nerden nereye geliyoruz. Pazarspor hepimizin ortak paydası olmuş. Ben İstanbul da Sarıyerdeyim ama masamın başında Pazarspor’un bayrağı, Pazar yer almakta. Ben her gün Pazar’ı yaşıyorum burada. Pazarspor buraya maça gelince heyecanlanıyoruz, burada memleket havasını yaşıyoruz.

            . Camiaya, taraftarlara, Pazar’a bir mesajınız var mı?

Bu sene iyi olacak inşallah daha iyi gideceğiz. Ama şimdiden söyleyelim seneye daha da iyi olacağız. Burada İstanbul dan birkaç arkadaş daha monte olacağız. Başkan’a yardımcı olacağız onun yanında olmaya devam edeceğiz. Hüseyin Yangın’ı yalnız bırakmayacağız çünkü onun gibi bir adam bulamayız.  Tüm taraftara camiaya selamlarımız olsun hem Pazarspor’u hem Pazar’ı güzel günler bekliyor.

You may also like

Leave a Comment