BİZ SORDUK, BAŞKANIMIZ YANITLADI

by Gökhan Telatar
127 okuma

Yarın oynayacağımız HEASK maçı öncesi Başkanımız Hüseyin Yangın ile söyleşi yaptık. Pazarspor kulüp medya olarak biz sorduk Başkanımız anlattı.

 

HEP BERABER BAŞARISIZ OLDUK

*Başkanım,” sezona başlarken büyük umutlar ile, yeniden 2.lige dönme düşünceleri ve geniş kadrolu transferlerle sezona başladık, ancak geldiğimiz noktada sonuçlar pek istediğimiz gibi değil, durumumuzu değerlendirir misiniz.

Geçen yıl başarısız bir sezonun ardından alt lige düşen Pazarsporu ayağa kaldırmak adına iyi bir sezon geçirmek ümidi ile çalışmalarımızı başlatmıştık gerek teknik heyet, gerek geçen yıldan bizle devam etmesini istediğimiz sporcular ve heyetimizin talep ettiği sporcularında önemli bölümünü transfer ettik ve bu ligin ideal kadrolarından birini kurduğumuz düşüncesi ile sezona başladık. Yeniden ikinci lige çıkma istek arzumuz vardı ama, zirveye oynayan bir takım, sonuna kadar hedefin içinde olmak arzusu ile yapılan bir takım olma isteğindeydik. Maçların başlaması ve ilerleyen haftalar ile beraber maalesef arzu ettiğimiz sonuçları alamadık. 13 haftada iki galibiyet ve üç beraberliğimiz var ve son üç haftadır da puan alamıyoruz. Önceki periyot da puansız üç haftamız hiç olmamıştı. Haliyle son üç haftayı daha da başarısız buluyoruz. Dolayısıyla arzu ettiğimiz noktada değiliz ve bunun yansımaları da başladı.

Sezona başladığımız Hakan Tecimer ve ekibi bizden ayrılmak tasarrufunda bulundular bizde isteklerini Pazarsporun menfaatleri doğrultusunda kabul ettik. Bir haftalığına alt yapı hocalarımızdan Musa Devrim ile maça çıktık ve ardından da Sinan Bayraktar ve ekibi ile anlaştık. Her ne kadar başarısız olsak da bize farklı deneyimler ve tecrübeler tattırdıkları için Hakan Tecimer ve ekibine teşekkür ediyorum. Umarım onların kurduğu takım bundan sonraki dönemde iyi işler yapar, bizlerde kendilerine bir kez daha teşekkür etme fırsatını buluruz. Şimdi bizim için yeni bir sayfa açılıyor, yeni teknik ekiple beraber iki etaplı bir döneme giriyoruz. Kalan dört haftalık bir periyot, devre arası ve ikinci yarı. Burada hocaların ayrılması demek sadece hocaların başarısız olduğu gibi bir anlam sakın çıkmasın. Yönetimsel olarak başlayan, hocalarla devam eden en fazlada sahada mücadele eden sporcuların oluşturduğu ortak bir başarısızlık var. Burada birinci etapta payı Türkiye de teknik ekibin aldığı bir gerçek de var maalesef, o konuda istikrardan yana bir yöneticiyim geçmişte bunun örnekleri var. Bu yıl dada ısrarla devam etmek istememe rağmen saha neticeleri buna müsaade etmedi. Üzerine basa basa söylüyorum bunun tek sebebi teknik heyet değil.

 

GENÇLER KENDİNE BAKMALI, KENDİNE GELMELİLER

  • Başkanım camia içersin de kurulan kadronun biraz tecrübesiz, deneyimsiz çok genç kadro olarak kurulduğu ve başarısızlığa neden olduğu söylenmekte sizin düşünceleriniz nedir.

Öncelikle eleştirisel anlamda hakaret etmeden küçümseme den yapılan eleştirilere çok saygı duyuyorum. Pazarsporu gerçekten sevenlerin her türlü yapıcı eleştirilerine açığım. Yönetimimizin şahsiyetine kişiliğine yapılmadığı ve Pazarspora zarar verecek seviyede olmadığı sürede eleştiri sonsuza kadar bir haktır ve bundan da mutluluk duyarım. Başarılı dönemlerimde bile eleştiri almaz iken tuhaf karşılıyordum. Ama şimdi biz bir camia olduk. Farklı başarılar yakaladık ve her yönden de izlenen bir camia olduk. Pazarsporu sevdiğine inandığım her kesimde eleştirilerini kabul ediyorum.

Genç kadroya gelince tecrübeli oyuncularımızda var elbette ama 30 yaşın üzerinde tek bir oyuncumuz var. Evet nispeten genç bir kadromuz var. Ama genç dediğimiz Mehmet Aytemiz üç yıl evvel Pazarsporun ligde kalmasında önemli katkı yapan bir oyuncu, Genç dediğimiz Maksut aynı şekilde ikinci ligde süre alan ve başarılı bir oyuncu, genç dediğimiz Hacı Şükrü 2. Lige çıkmamıza katkı yapmış. Genç dediğimiz kalecimiz Fenerbahçenin 4. Kalecisi olarak buraya gelmiş. Başka gençlerimizde var elbette de ama ben kendi gençlerimizden bahsettim. Diğerleri de kendi takımlarında ciddi süre almış oyuncular. Bireyse olarak bu eleştiriye fazla katılmamakla beraber biz bunları demek ki bir takım yapamadık. Ya da bu arkadaşlarımız nerde olduklarının belki de farkında değiller. Onlar belki kendilerini geliştiremediler, iyi antrene ettiremediler, iyi hazırlamadılar belki kendilerini. Sporcu gibi davrandılarmı, sporcu gibi beslendiler mi sadece antrenman yapmakla profesyonel hayatı sürdürmesiniz antrenman öncesi ve sonrası yaşantılarda çok önemli. Detaya girmek istemiyorum ama onlarda bir kendilerini geldiğimiz noktada sorgulayacaklar. Genç kadro eleştirisi alsak da ben bunu düşünmüyorum tek tek baktığımızda bu ligin üzerinde bir kadro olduğuna inanıyorum. Bunu da zaman gösterecek.

4 MAÇ KADERİMİZİ BELİRLEYECEK

  • Başkanım önümüze baktığımızda ilk yarının bitimine dört hafta var ve Maçların ikinci yarılarında zorlanan bir takımımız var nasıl bir rota çizeceğiz.

Maçların büyük bölümünü önde götüren, özellikle istatistik olarak baktığımızda kaybettiğimiz yedi maçın beşine önde başlamışız sonunu getirememişiz. Son oynadığımız Tire maçının ilk 45 dakikası ondan önce oynadığımız Erbaa maçının ilk 45 dakikasın da Pazarsporun mükemmel top oynadığını bizim dışımızdaki insanlar söylüyor. Ama Erbaa maçında golden sonraki mahkumiyet  Tire de 1-0 önde ilk yarıyı bitiren ve mükemmel top oynayan Pazarspor var. Bunları üst üste koyduğunuzda mutlaka teknik heyet değerlendirmesini yapacak ama bir fizik sorunu var olduğu belli. Doksan dakikayı aynı tempoda bitiremeyen bir Pazarspor, bununda sebeplerini teknik ekip araştırıp bulacak.

Bu dört maç çok önemli, bu maçlar hem kulübümüzün geleceği için önemli, hem sporcularımızın kendi geleceği için çok, çok daha önemli. Bu dört maçta alacağımız puan yada puanlar sporcularımızın ligdeki gidişatı konusunda bize bir fikir verecek . Hem de ikinci yarı Pazarsporun hedefleri doğrultusunda rota çizmemize neden olacak. Aynı zamanda yönetimsel olarak kendi geleceğimiz, kendi durumumuzu ele alma fırsatı verecek.

BENİM HEDEFİM PLAY-OFF’U KOVALAMAK

Üç tane rota belirledik önce sporcularımız bu dört maçta alacakları maksimum puanları alacaklar ve bize hedef belirleyecekler. Ben halen söylüyorum bizim hedefimiz, şahsen benim hedefim bu ligde kümede kalmak değil, bunun mücadelesini veren bir Başkan olarak kalmak istemem bunun içinde ne yapıp edip ikinci yarı Play’off yani 5. Sırada ki takımı kovalayan bir ekip olmak zorundayız. Buda zor değil bu dört maçtan yedi veya sekiz puan almak ilk yarıyı 17-20 puan aralığında bitirmek. Bu konumda da aradaki mesafe 7-8 puan civarın da olur. İkinci yarıda da çoğu maçını içerde oynama avantajını değerlendiren bir Pazarspor Play-off kovalayabilir. Bunun içinde biz elimizden geleni yapacağız. Yapamadığımızda ise farklı düşünceler içersin de olabiliriz. Üzerine basa basa söylüyorum öncelikle sporcularımız bu dört maçta ellerinden gelinin fazlasını yapacaklar. Tabelayı lehimize çevirecekler. Yakın gelecekteki hedefimiz bu dört maçın neticesi bizi çok ama çok ilgilendiriyor. Biz dışarda sporcularımız sahada bu neticeleri almak için kenetlenmeliyiz.

Sinan Bayraktar hocamızda deneyimli böyle sıkıntılı takımlarda görev yapmış, bir çoğunda da başarılı olmuş ne şekilde ayağa kalkılabileceğini bilen deneyimli bir çalıştırıcı. Kısa mesafede takımı çok iyi tanıyamasa bile alabileceğimiz en iyi neticeleri alacağız.

“REAL MADRİD GELSE YENECEĞİZ”

Yarın oynayacağımız Halide Edip Adıvar takımı da iyi neticeler alan bir ekip, eski oyuncumuz Taner Yıldızda orada oynuyor ama bu mutlaka sahamızda kazanmamız gereken bir maç. Pazarsporu takip edenleri bilirler en zor zamalarda en zor rakipleri alt etmesini bilmişizdir. Yarınki maçımızın da böyle bir görüntü ile başlamasını arzu ediyorum. Daha zor zamanlarda bana yarınki maç nasıl olur diye sorarlardı. Dünyada günü en güçlü takımı hangisi ise farz edelim Real Madrid gelse yine kazanacağız derdim. Bu gün dünyanın en iyi takımı hangisi ise yarın o bile buraya gelse kazanmamız lazım ve kazanacağız. Umarım benim içimdeki bu arzu inanç sporcularımız dada olur. Olmaz ise zaten olmaz ama bu inanç varsa biz yarınki maçı kazanacağız.

DOSTLARIMIZI YARIN STADA BEKLİYORUZ

Bu doğrultuda da Pazarspor a küsen başarısızlığına şahit olmamak için maça gelmeyen, ki en fazla saygı duyduğum kesim onlardır, onları yarınki maça ve ondan sonraki maçlara mutlaka bekliyorum. Desteklemek için gelsinler çünkü bu destek ve ilgi ile bu takım ayağa kalkar. Bu destek çok önemli başarısızlığa şahit olmak istemeyip gelmeyenlere sesleniyorum, sevgisizlikten gelmeyenler zaten gelmiyorlar ona yapacağımız bir şey yok ama ben inanıyorum ki Pazarsporu sevenler nüfusumuzun yüzde doksan dokuzudur sevgi konusunda dolayısıyla bir sıkıntımız yok. İlgi konusunda sıkıntımız var onlarda bu ilgiyi bizden esirgemesinler. Yarın hava çok güzel, bu çağrıyı da üzerine vurgulayarak yapıyorum, DOST ZOR ZAMANDA LAZIM, YARINDA PAZARSPOR DOSTLARINA İHTİYACIMIZ VAR. Türlü eleştirilerin, yönetimsel eleştirilerin zamanı ve yeri elbette gelecek. O zamanda her türlü düşünceye eleştiriye açığız ama yeri ve zamanı geldiğinde.

PAZARSPORUN MENFAATLERİ HERŞEYİN ÖNÜNDEDİR.

Bir kez daha belirtiyorum ben sosyal medyayı çok takip etmiyorum, benim hiçbir sosyal medya hesabım yok. Tek takip ettiğim sosyal medya hesabı pazarspor.org.tr bunun dışında spor ile ilgili hiçbir siteyi ziyaret etmiyorum. Beni eleştirmek isteyenler oraya mesaj atsınlar ben oradan alırım. Onun dışındaki leri görmüyorum ama duyuyorum, duyumlar alıyorum. Yapılan eleştiriler beni üzmüyor ama yapanlar adına üzülüyorum, çünkü o iyi niyetli eleştirilerden gocunduğum yok bilhassa daha fazla yapsınlar. Ama geçmişte bir arada olduğumuz insanlar, Pazarsporun bir tarafında birlikte olduğumuz insanlar şimdi olmadığında farklı söylem ve eylemlerde olduğu zaman, insana sorarlar sen geçmişte bu işten menfaat mı elde ediyordun da şimdi olmadığın zaman sallıyorsun. Bunu çok açık ve net de zamanı gelince sorarım. Bunlara toptan cevabımı doğru mekan ve zamanda vereceğim. Pazarsporun genel kurulları var. Pazarsporun Divan kurulu toplantısı var. Pazarsporun mali genel kurulları vardır oralar dada bu mikrofonlar herkese açıktır. Eleştirileri orada bekliyorum. Biz genel kurullarda seçiliyoruz, halk oylaması ile seçilmiyoruz dolayısıyla da hesabı orada veririz icazeti de oradan alırız. Onun dışında ne kimseden ne icazet alırım, hesap elbette ki veririm ama zaman, mekan ve yerinde veririm. Pazarspor Türkiye’nin en fazla özgür ve bağımsız kulüplerinden biridir, aldığı desteklere teşekkür eder ama kimseye de diyet borcu yoktur. O bakımdan tercihler hedeflerimiz, hayallerimiz, her türlü B planın danda bağımsızdır. Bir başka hedef için bu başarıyı istemeyiz biz, başarı bizi elbette ki mutlu eder sevinirim, başarısızlıkta da üzülürüm.  Bir şeye rağmen başarı peşinde hiç koşmadım ben beni bilenler bilirler. Bu gün çok açık ve net söyleyeyim ben Başkanlığı bıraktığım dada en fazla mutlu olacak olan ailemdir. Çok büyük fedakârlıklar yapıyoruz, yapmak isteyenlerin önünü hiçbir zaman kesmedik. Zamanı geldiğinde bıraktığımız dada Pazarsporun sevdalıları bu işe devam edeceklerdir. Önemli olan Pazarsporun menfaati ve geleceğidir. Sürdürülebilir ve kalıcı bir kulüp yapısı oluşturmak adına bu güne kadar yaptıklarımız ortada ve halen daha da yapıyoruz. İki gün önce 2.3 lig kulüpler birliği toplantısı yapıldı Fatih Terim Başkanlığında bu kulüpler yeniden yapılandırılıyor. Bende 2.3. lig kulüpler birliği Başkanı olarak 91 kulübün Başkanıyım. 22 Aralıkta da genel kurulumuz var. Orada devamım konusunda çok ısrar ve talep var onu da o zaman değerlendireceğim. Belli kriterleri olmayan takımlar artık bu liglerde mücadele edemeyecekler. Mali kriterler elbet deki başlamıştır ama fiziki kriterleri konusu çok uzak değil. Kendisine ait binası ve antrenman tesisi olmayan kulüp gün gelecek liglere alınmayacak. İki gün önce yapılan toplantıdaki birinci mesaj bu, kendisine ait antrenman tesisi olmayan kulüp bu liglere alınmayacak.

HER ŞEY PAZARLI GENÇLERİN GELECEĞİ İÇİN

Bu açı dan da bizim yapmak istediğimiz antrenman tesisi çok, çok önemli, kısa sürede bir tane nizami çim sahanın bir an önce bitirilmesi gerekiyor. Konuda federasyondan mütevazi bir destek aldık kazmayı vurduğumuzda kasamızda olacak. 50, 60 bin civarında da dostlarımızdan sevenlerimizden tesis için kullanılmak kaydıyla destek aldık, bunun dışın dada desteklere ihtiyacımız var. Pazarlı gençlerin ve Kulübün yaşamsal geleceği için ve sporcular içinde en iyi, en çağdaş ortamlarda spor yapmaları sağlanmalı. Orada bir doğal, birde sentetik çim saha olacak. Tüm takımlarımızda daha çağdaş, daha modern ortamlarda eğitim görecekler bu da bizim hayalimiz. Hayalimize destek olun sloganı ile de devam ediyor, umarım bu çağrımıza az çok demeden insanlar destek olurlar.

Hasbel kader müstahsillerimizden talep ettiğimiz 10-20 lirayı geri almak için gayret gösterenlere bir mesajda bu olsun. Buralarda Pazar’ın gençlerinin geleceği inşa edilecek. Yoksa Pazarspor 10-20 liralarla bu güne kadar yaşamadı bundan sonrada yaşamaz. Sadece alt yapı sporcularımız biliyorsunuz beş tane akademi ligi takımımız var, sadece bu takımlarımızın yıllık  gideri 400 bin liraya yakın. Bu rakam sadece bu ilçenin çocuklarına sağlanan maddi destek. Ama çay cüzdanlarından almak istediğimiz rakamları topladığımızda ise 80-90 bin lira civarında bile yapmıyor. Yani şimdi kendi çocuğuna, kendi akrabasının, komşusunun çocuğuna, köylüsüne torununa hizmet eden böyle bir kurumun hasbel kader 10-20 lira yı sabah namazı gelip geri almak veya, geri almaya teşvik eden, dürten insanlara da teessüf  ediyorum ve onlar adına üzülüyorum. Bunların cevabını da yeri zamanı geldi mi hepsini vereceğim, isim, isim açıklayacağım.  Bu gün Pazarspor dan menfaati olup nemalanan insanlar da bu işin içinde var. Onlarda cevaplarını günü gelince isim, isim alacaklardır. Bu düşmanlığı yapanların neden yaptıklarını da kim olduklarını günü gelince benim azımdan duyacaksınız. Ama bizim işimiz şu anda bu değil bizim işimiz şu anda 3. Ligde mücadele veren Pazarsporun profesyonel takımını ayağa kaldırmak. Ayağa kaldırdıktan sonrada gerekli açıklamalar gerekli mecralarda yapılacaktır.

 

Dün hentbol takımı ile ilgili açıklamalar yapmıştım onu da kimse göz ardı etmesin, bu yıl çok farklı bir tablo ile birlikte belki bir süper lig hedefimiz olduğunu paylaştım inşallah o da gerçekleşir.  Futbol takımımızla 3. Ligi dede başarılı bir şekilde bitiririz.

ŞİMDİ DESTEK ZAMANI, ŞİMDİ TAM KOŞULSUZ DESTEK ZAMANI

  • Geçen yıl yine benzer sıkıntılar ile üzücü bir sezon yaşamıştık dolaysıyla camianın endişesi var bu yılda aynı sıkıntıları yaşar mıyız.

Bu yıl geçen yıldan farklı Geçen yıl ekonomik olarak bir tablomuz vardı destek olmadan olmaz demiştik ama bu yıl o destekler olmadan da bu işi yapabileceğimizi söyledik. Ekonomik olarak çok önemli sıkıntılarımız yok. İkinci yarıda Pazarsporu sırtına alıp taşıya bilecek oyuncular alma kabiliyetimiz ve gücümüz var. O açıdan bırakın sıkıntı yaşamayı bu dört maçta alacağımız puanlar ile kendimize ikinci yarıda bir play-off hedefi koyabilmek hedefimiz. Bu dört maçın durumu kamuoyunun endişesinin olup olmayacağını gösterecek, o açıdan özellikle sporcularımıza mesaj vermek istiyorum. Bu dört maçla yatıp kalkacaklar kendilerine çok iyi bakacaklar ve hem kendi geleceklerini hem de Pazarsporun, bizlerin geleceğini şekillendirecekler. Bu açıdan bu endişeyi şuan için duymak yersiz dört maçtan sonra hala bu noktada isek elbette ki o zamanda gerekenler yapılır” dedi.         

 

  1. YILDIR KESİNTİSİZ PROFESYONEL LİGLERDE MÜCADELE EDEN TAKIMIMIZIN GELECEĞİ, GENÇLERİMİZİN, PAZARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN YARIN SAAT 13. 00’DA SAHAMIZDA OYNAYACAĞIMIZ HEASK MAÇINDA VE İLK YARININ KALAN TÜM MAÇLARINDA TÜM CAMİAMIZI, TÜM SPOR SEVERLERİ KOŞULSUZ, ŞARTSIZ PAZARSPOR İÇİN TÜRBİNLERDE VE KAÇKARIN ŞAHİNLERİNİN ARKASINDAKİ 12. ADAM OLARAK GÖRMEK İSTİYORUZ.

UNUTMAYALIM BAŞKA BİR PAZARSPOR YOK VE OLMAYACAK…..

You may also like

Leave a Comment