BİRLİĞİN İLK ZİYARETİ FEDERASYONA

by Gökhan Telatar
116 okuma

Spor Toto 2.ve 3. Ligleri kulüpler birliği ilk ziyaretini Türkiye Futbol Federasyonu ve Başkan Yıldırım Demirören’e gerçekleştirdi.

Önceki Hafta kurulan Spor Toto 2. ve 3. lig kulüpler birliği Başkanları ilk ziyaretlerini Türkiye Futbol Federasyonuna gerçekleştirdi. Önemli kazanımlar için sözler alınan toplantı Beykoz Riva’daki TFF merkezinde gerçekleşirken ziyarete, birliğin ve Pazarspor Başkanı Hüseyin Yangın, Fatih Karagümrük A.Ş. Başkanı Cengiz Günaydın,  Bursa Nilüferspor A.Ş Başkanı Ahmet Balaban ,Tuzlaspor Başkanı Ahmet Çabuk, İstanbulspor A.Ş. Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu , Altay Başkan Cihangir Marmara, Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş.Başkanı Temel Eyüboğlu, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyeleri Cengiz Zülfikaroğlu, Ali Düşmez ile TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş katıldı.

Toplantıda TFF Başkanı Yıldırım Demirören den Seyehat, Konaklama, isim hakkı ve Naklen yayın gelirlerinde artış sağlanması, yine alt yapılara ait Akademi liginde yol konaklama gelirlerinde artış sağlanması konuların da söz alındı. Uyuşmazlık çözüm kurulunda hakem ataya bilme hakkı bulunmayan 3.ve 2. lig kulüplerine de atama yapa bilme yetkisi verildi.

Yine 3. lig de bu yıl uygulamaya geçecek olan Pro lisanslı hocalarla çalışma mecburiyeti konusunda erteleme talebi kabul görmemesine rağmen, TFF Futbol direktörü Fatih Terim ile yapılacak görüşme neticesinde konu üzerinde ilerleme sağlanmaya çalışılacak.

İleriki dönemde kurulacak olan Süper lig A.Ş ile ilgili 2. ve 3. lig kulüplerinin zarar görmemesi için fikir alış verişinde bulunulurken, diğer konulara istinade görüş alış verişinde bulunulup, bu tip toplantıların sık, sık yapılması hususunda fikir birliğine varılmasının ardından toplantı sona erdi.

 

7de015f1436745b7a6b00d86d6e1eb17

You may also like

Leave a Comment