BAŞKANIMIZDAN İLK YARI DEĞERLENDİRMESİ VE YENİ YIL MESAJI

by Gökhan Telatar
114 okuma

Değerli Pazarspor Taraftarları, Sevgili Sporseverler;

     Öncelikle 2014 yılını geride bırakmakta olup 2015 yılına girmeye yaklaştığımız bu günlerde tüm taraftarlarımızın, camiamızın ve spor dünyasının yeni yılını en içten dileklerimizle kutlar özellikle sporculara sağlıklı, sakatlıksız mutlu yıllar dileriz.

     Bu vesile ile siz değerli camiamıza bu sezonki faaliyetlerimizi ve değerlendirmelerimizi paylaşmak isteriz.

     Profesyonel futbol takımımız bu sezon, geçen sezonki özellikle ilk yarıda yaşadıklarını yaşamamak ve ligin üst sıralarını hedefleyen bir kadro oluşturmak hedefiyle yola çıkmıştır. Kurulan kadro sezon başı istenen seviyeyi yakalayamamakla birlikte özellikle 7.haftada 4 puanla ligin son sıralarında bulunduğunda dahi hocamız Hasan Çelik ısrarla takımının bu ligin en iyi 6 takımından biri olduğunu vurgulamış ve en kısa sürede üst sıralara tırmanacağımızın mesajını vermişti. Bu durumdan maçlarımızı Rize ve Arhavi de oynamamızın da etkisi olduğu da düşünülebilir. Ancak özellikle Arhavi de kendi evimizde gibi maçlar oynadığımızı ve Arhavili sporseverlerin bize ciddi destek verdiğini de unutmamak lazım. Kendilerine buradan bir kez daha teşekkür ederiz. Nitekim 8.haftada Rize de oynadığımız Diyarbakır B.B. maçını kazanarak yakaladığımız çıkış dış sahada Düzyurt, Göztepe ve Gölbaşı galibiyetleri ile daha da anlam kazanmıştır. Rize den sonra Arhavi de oynadığımız maçlarda Ankaragücü ve K.Maraş galibiyetleri Kocaeli, Gümüşhane beraberlikleri ve talihsiz Nazilli yenilgisi ile ilk yarıyı 25 puanla bitirdik. Bu puan biz yönetim kurulunun hesabının 2 puan teknik heyetimizin 5 puan altında olmakla birlikte ligin ikinci yarısında koyabileceğimiz hedeflerinde başlangıç olarak uzağında değildir. İlk yarıda oynanan maçlarda gösterilen inişli çıkışlıda olsa sonunda alınan 25 puanda emeği ve katkısı olan başta sporcular ve teknik heyetimiz olmak üzere tüm taraftarlarımıza, Arhavisporlu taraftarlara ve Rize deki maçlarda bizleri destekleyen sporseverlere teşekkür ediyoruz.

     Ligin ikinci yarısı 18 Ocak Pazar günü Pazar Şehir Stadında oynayacağımız İnegölspor maçı ile başlayacak. Bu süreçte takımımız ikinci yarıya hazırlarken ilk yarıda yeterli verim alamadığımız bazı sporcularla yollar ayrılırken, ihtiyacımız olan mevkilere 2-3 sporcu takviyesi de yapacağız. Halen takımımız Antalya Kaya Belek  Otelde Devre arası kamp çalışmalarına devam etmekte olup 3 Ocak 2015 de çalışmalarını sonlandıracak ve 5 Ocaktan itibaren Pazarda çalışmalarına devam edecektir.

     Bizler 18 Ocakta Pazarda bu sezonun ilk maçını, yenilenen ve büyütülen Pazar Şehir Stadında İnegölsporla oynamak için sabırsızlanıyor ve heyecanlanıyoruz. Bizlerle aynı heyecanı paylaşacak ve ligin ikinci yarısına moralli başlamak isteyen takımızı desteklemek isteyen tüm sporseverleri, Pazarsporluları bu önemli maça ve sonrasındaki tüm maçlarımıza bekliyoruz. İnanıyoruz ki devre arası yapacağımız takviyelerle ligin ikinci yarısında ve Pazar da oynamanın da avantajı ile üst sıraları ve play off u yakalayan bir takım olacağız. Biz buna inanıyoruz, sizlerinde inanmasını ve desteğini bekliyoruz.

    18 Ocak Pazar günü saat 13:00 da PAZAR ŞEHİR Stadında birlikte, beraber, birlik ve dirlik olalım.

 COCA COLA GELİŞİM LİGLERİ

     Bu sezon Coca Cola Akademi liglerine 5 takımla katılmaktayız.

     U 19 takımı 5 takımlı ligde 4 devreli maçlar oynamakta ve liderliği hedeflemektedir. Bu takımımızın teknik sorumluluğunu Adem Nebioğlu hocamız yürütmekte olup, hem takımı başarıya taşımakta hem de A takıma sporcu hazırlama konusunda yoğun çaba sarf etmektedir. Bu süreçte ilk yarının son haftalarında kaleci Reşat Şen, sporcular Maksut Birben, Mehmet Aytemiz ve Kadir Çelik profesyonel yapılmıştır. Bunlardan Mehmet Aytemiz ve Kadir Çelik son iki maçın, Maksut Birben de son maçın kadrosuna alınmış, Mehmet Aytemiz K. Maraşspor maçının son bölümünde ilk kez Pazarspor A takımının formasını terletmek şansını yakalamıştır. Bunun yanında ilk alt yapısı bizde olup sonrasında İstanbul da Kartalspor ve Beşiktaş takımlarında yetişen ve gelişen Cem Aktaş sezon başı amatör olarak transfer edilmiş ve U 19 takımında gösterdiği performans ile hocaların dikkatini çekmiştir. Cem Aktaş ta Antalya kampı dönüşü önceki kulüplerdeki sorunları çözüldükten sonra profesyonel kadroya dâhil edilecektir. Bu anlamda da daha önce profesyonel yapılan Mert ile birlikte toplam bu sezon 6 sporcuyu A takıma almış olacağız. 2.ligde mücadele eden bir takım için azımsanacak bir rakam değildir ve en önemlisi Hocalarımızın bu sporcularımızı 2.lig takımında oynatabilecekleri ve yeterli oldukları değerlendirmesidir. Umarın sporcular kendilerine olan hem teknik hem de yönetimsel güvenleri boşa çıkarmazlar. Kendilerine en önemli tavsiyemiz Hocalarının direktifleri ve tavsiyeleri doğrultusunda çalışmaları ve kendilerini geliştirmeleridir. O zaman görecekler ki her şey onlar için daha kolay ve kısa olacak. Zaman her şeyin çaresidir. Kendilerine bir kez daha başarılar diliyoruz.

      U 16-17 takımlarımız Eray Alptekin, U 14-15 takımlarımız İsmail Kutanis hocalarımızın denetim ve antrenesin de 9 takımlı ligde üç devreli deplasman maçları oynamakta ve sporcular akademik anlamda kendilerini geliştirmektedirler. U 14 takımımız diğerlerine göre daha başarılı olmakla birlikte, asıl olan bu liglerde temsil ve gelişim olduğundan skor kadar diğer unsurları da dikkate aldığımızda bu faaliyetimi zinde sporcularımız ve kulübümüz için faydalı bir çalışma olduğu kuşkusuzdur.

TÜRKİYE HENTBOL BAYANLAR 1. LİGİ

      Geçen yıl başarılı bir sezondan sonra dörtlü final oynayan ekibimiz, bazı sporcularla yollarını ayırırken yeni transferlerle devam ettiği bu sezonda oynadığı 11 maçın 3 ünde galibiyet, birinde beraberlik ve 7 sinde mağlup olarak 7 puanla ilk yarıyı bitirmiştir. Bu ligde olmak önemli bir bütçe ve mesai gerektirmekte ve çokta içinde olmadığımız için hatalarda yapabilmekteyiz. Ligin ikinci yarısında bu takımın sorumluğunu ve yönetimini hentbol sporunun içinde olan Kulüp Müdürümüz Ahmet Toplaoğlu nun sorumluluğuna verdik. Kendisi salon sporlarından sorumlu AS Başkanımız Zuhal Üst ün denetiminde busorumluluğu yürütecektir. Umarız ligin ikinci yarısı bu spor branşımız için daha Başarlı geçer. Bu vesile ile bu spor branşını bize kazandıran ve sevdiren iki buçuk yıldır bu branşın teknik sorumluluğunu taşıyan Fatma Badoğlu hocamıza sonsuz teşekkür ediyoruz.

 TESİSLER

     Stadyumda zemin yenileme çalışması tamamlanmış olup çevre düzenlemesi ile birlikte ikinci yarı maçlarımızın oynanacağı şekilde hazırlanmaktadır. Maraton tribünü betonarme bölümü saha boyu kadar büyütülmüş ve tamamının üstü çelik çatı ile kapatılmıştır. Böylece Pazar Şehir Stadı tamamı kapalı 3250 oturma kapasiteli butik bir stat haline gelmiştir. Emeği geçenlere, katkı yapanlara Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip ERDOĞAN olmak üzere, Rize Milletvekili Sayın Hayati Yazıcı ya, İstanbul milletvekili Sayın Osman Aşkın BAK a,

     Spor bakanları Suat KILIÇ ve A.Çağatay KILIÇ a, Siyasi partilerimizin il ve ilçe yöneticilerine teşekkür ederken bu yatırımı yapan, bizzat takip eden Pazar Köylere Hizmet Götürme birliğine ve özellikle Sayın Kaymakamımız Selçuk ASLAN ve Köydes müdürü Sayın Ömer Hocaoğlu’na ayrıca teşekkür ederiz.

 KONAKLAMA TESİSİMİZ

     Yapımı yaklaşık 5 yıldır devam eden ve imece usulü ile başta TFF olmak üzere kurum ve kişilerin bağışları ile yapılan ‘’Kaptan Hüseyin YANGIN ‘’ Konaklama ve eğitim merkezimiz “DENZ KONAK” adı ile konaklama hizmeti vermeye başlamış olup, yöremize gelenlere hizmet verirken takımlarımızın kamp ve konaklama ihtiyacını da karşılamaktadır. Halen Asansör, Jeneratör, Pergole, Teras ve çevre düzenlemesi için kaynak arayışları ve çalışmaları devam etmekte olup en kısa sürede bu eksikliklerde giderilecektir.

RÜYAMIZ; ANTREMAN VE KAMP TESİSLERİ

      “RÜYAMIZA DESTEK OLUN”  sloganı ile başlattığımız antrenman  ve kamp tesisleri çalışmamız yoğun şekilde devam etmekte olup, halen Orman Genel Müdürlüğünün mülkiyetinde olup çöp döküm sahası olarak kullanılan Hemşin deresi kenarındaki alan kulübümüze kiralanmak yolu ile verilecektir. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın desteği ve ilgisi ile Milletvekilimiz Osman Aşkın BAK, Orman Bakanı Veysel Eroğlu ve yetkililerle bürokratik işlemleri yürütmekte olup kısa bir süre içinde kiralama işlemi tamamlanacaktır. TFF nin destekleri ile anılan yerde bir doğal, bir sentetik ve birde yarım sentetik saha ve kamp tesisleri yapılacaktır. Bu tesis bittiğinde hem A takım hem de  alt yapı takımlarımız çağın gereklerine uygun tesislere kavuşmuş olacak ve özellikle A takımımız profesyonel ligde olmanın koşulu olacak olan bu tesise sahip olup UEFA ve TFF kulüp lisans sistemine uyumlu hale gelecek ve liglerden atılma riskini yaşamayacaktır. Ayrıca çöp dökülen saha çağdaş, yeşil ve tabiata uyumlu hale gelecek, çevre, dere ve deniz kirliliğine de sebep verilmeyecektir. Bu konuda başta Pazar belediyesi olmak üzere tüm kurum, kuruluş ve bireylerin desteğini bekliyoruz.

      Kısaca yaptıklarımızı, yapacaklarımızı anlatmaya çalıştığımız bu yazımızın ve temennilerimizin, projelerimizin, rüyamızın 2015 yılında gerçekleşmesini dilerken tekrar tüm camiamızın yeni yılını kutlarız.

                                              Hüseyin YANGIN

                                PAZARSPOR KULÜBÜ BAŞKANI

You may also like

Leave a Comment