BAŞKANIMIZDAN GENEL KURUL ÖNCESİ AÇIKLAMA

by Gökhan Telatar
132 okuma

Kulüp Başkanımız Hüseyin Yangın Pazar günü yapılacak olan genel kurulumuzun öncesinde açıklamada bulunurken şu cümlelere yer verdi.

Değerli Pazarspor Kulübü Genel Kurul Üyeleri, sevgili Pazarspor gönüldaşlari

Kulübümüzün 2 yıl için seçilen Başkan ve Yönetim Kurulumuzun görev süreleri 28 Haziran Pazar günü yapılacak Olağan Genel Kurulumuz ile sona erecektir. Aynı gün önümüzdeki 2 yıl için görev alacak Başkan ve Yönetim Kurulu siz değerli genel kurulumuz üyeleri tarafından belirlenecektir.

Öncelikle Ramazan ayını idrak ettiğimiz bu günlerde hepinize hayırlı Ramazan ayı dilerken geçen Cumartesi günü geçirdiği hazin bir denizde boğulma neticesi tedavi gördüğü hastanede hayata tutunamayan sevgili evladımız U-16 takımımızın da sporcusu olan  Hüseyin Hacıfazlıoğluna Allahtan Rahmet diliyor, Başta Ailesi, Yakınları, Arkadaşları, Sevenleri Ve Camiamıza baş sağlığı diliyorum. Bu ölüm maalesef bir ihmalin, önemsemezliğin ve denizlerimizden çocuklarımızın uzaklaştırıldığının sonucudur. İlk olmadığı gibi umarım son olur. Zira gerekli önlemler alınmazsa, denize girilecek azda olsa yerler belirlenmez, mevsim boyunca bu alanlarda cankurtaran hizmetleri verilmezse, bu alanlara emniyet mantar şeritleri çekilmezse, daha da önemlisi çocuklarımıza bilimsel yüzme eğitim ve alan olanakları oluşturulmaz ise maalesef sonda olmayabilir. Bu konuda ilgilileri ve yetkilileri gerekli önlemleri almaya davet ediyorum.

Biz kulüp olarak Hüseyin Kardeşimizin bu elim olayının unutulmaması ve adının kulübümüzde yaşatılması adına Hemşin Yolu üzerinde Orman Genel Müdürlüğünden kiraladığımız alanda yapmayı planladığımız altyapı sentetik sahasına onun adını vermeyi planlıyoruz. Umarım bahse konu tesis herkesin yardımı ve desteği ile bir an önce hayata geçer.

Genel kurulumuza gelince,348 kayıtlı üyemiz mevcut olup yaptığımız incelemeler, çağrılar neticesinde bu üyelerimizin yarıya yakınının üye olduktan bu yana hiçbir aidat ödemediklerini ve kulüple herhangi bir ilişkilerinin olmadığını tespit ettik. Yine ısrarlı çağrı, davet ve ilanlarımız sonrasında 1 Mayıs 2015 tarihi itibarı ile bu genel kurulumuzda 2015 yılı dahil tüm aidatlarını ödeyip oy kullanma hakkına sahip 105 üyemiz olduğunu gördük. Ancak bu 105 üyenin dışındaki tüm üyelerimizin genel Kurla katılma ve seçilme hakları vardır. Yalnızca oy kullanma hakları bulunmamaktadır. Dernekler yasasının ilgili hükümleri buna cevap vermemektedir. Umarım bundan sonraki dönemde Kulüple olan ilişkilerin, aidat ödeme alışkanlıklarının ve yeni üye taleplerinin daha fazla olur.

Genel kurulumuza sadece üyelerimizi değil, Pazarspor için söyleyecek sözü, önerisi, eleştirisi olan ilgili ve bilgili tüm paydaşlarımızı ve taraftarlarımızı bekliyoruz. Mutlaka gelsinler ve bizlere katkı yapsınlar. Bu çağrım özellikle sosyal medya üzerinden yorum yapanlaradır. Pazarspor kulübünün en üst organı Genel Kurul dur ve orada söylenecek her söz, eleştiri, öneri kabul görür ve gelecek olan yönetimlerce değerlendirilir. Bu konuda özellikle katılım bekliyoruz. Unutmayın Pazarspor hepimizin kulübü ve Pazarımızın en güzide markası. Hepimize düşen en önemli görev bu Markayı yaşatmak, yüceltmek ve ileriye taşımaktır.

 Bu genel kurulumuzda oluşacak yeni yönetimde yeni yüzler ve heyecanlar, imkanlar görmek en büyük beklentimiz. Bu konuda internet sitemizden aylardır yaptığımız çağrılarla kulübümüze yeni üye katılım davetleri yaptık ve bu çağrımız halen devam ediyor.  Bizlerin tanıyamadığı veya ulaşamadığı isimleri tanımak ve aramızda görmek isteriz. Pazarspor için elini taşın altına sokmak isteyen yeni heyecanlara bu Kulübün ihtiyacı var. Lütfen bu çerçevede kendini Pazarspor hizmetine vermek isteyen kardeşlerimiz veya bu kişileri önerebilecek arkadaşlarımız bizlerle temas kursunlar. Zira görev almak için üye değillerse genel kurulumuz öncesinde kendilerini üye yapabilir ve horona dahil edebiliriz. Bu çağrımın kabul ve katkı görmesini bekliyorum.

 Bir başka ve önemli bir konu; Pazarspor kulübümüzü Spor Toto 2.ligde ve Ülkemizin önemli kulüpleri ile yarışıyor. Ancak bu yarışta ve kulübü yaşatma anlamında Kulübümüzün gelirleri, Ben ve arkadaşlarımızın bunun üstüne yarattığımız imkanlar hep bir boy kısa kalmakta ve kayda değer borçlarla sezonlar tamamlanmakta, doğal olarak bu borçlarla devam eden yeni sezon her zaman zor başlamakta ve çalkantılı devam etmektedir. Önümüzdeki dönem bu anlamda bir restorasyon dönemi olmalı, geçmiş dönem borçları yapılandırıldığı gibi denk bütçe esası gözetilerek kulüp yönetilmelidir. Bu anlam dada özellikle Futbol takımımızın nüvesi daha fazla öz kaynak sporcusu ve bölge sporcusundan  oluşturulması planlanmaktadır. Bu konuda Çaykur Rizespordan gerçek bir İl dayanışması içerisinde önemli sayıda sporcu aramıza katmayı planlıyoruz. Umarım Çaykur Rizespor bu çağrımıza katkı sağlar. Yeni oluşacak yönetim kurulumuz mutlaka bu konuya öncelik verecektir.

 Genel kurulumuzda bu ve başka konularda önemli açıklamalarımız, önerilerimiz ve düşüncelerimiz olacak. Dileğimiz Genel Kurul Üyelerimizle birlikte üye olmasa bile söyleyecek sözü olanlarında bu genel kurul toplantımıza katılmaları.

 28 Haziran Pazar Günü saat 18:00 da yapılacak Genel Kurula ve ardından düzenleyeceğimiz iftar yemeğine katılımınızı beklerim.

 Sevgilerle kalın.

                          Hüseyin Yangın

                           Kulüp Başkanı

You may also like

Leave a Comment