BAKAN’IMIZIN KATILIMI İLE ANKARA DA HEMŞERİLERİMİZ İLE BULUŞTUK

by Gökhan Telatar
547 okuma

Pazarspor’umuzun ellinci yıl kutlamaları programı kapsamında İstanbul’un ardından dün akşamda Ankara’daki hemşerilerimiz ile bir araya geldik.

Gençlik ve Spor Bakan’ımız Osman Aşkın Bak’ın da bizlerle birlikte olduğu gecede Pazar ve Rizeli hemşerilerimiz ile buluştuk.

Rizeli Hemşerimiz Hasan Kartal’ın Ankara Kartallar Holding de ev sahipliğini yaptığı buluşmaya, Ak Parti Pazar ilçe Başkanı Nurettin İnce, Danıştay Üyesi Hayrettin Kadıoğlu, Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, Ahmet Türkman, Gençlik Spor Bakanlığı Daire Başkan’ı Emre Kaçar, Rize Federasyonu Başkan Yardımcısı Rıfat Çelik, Teftiş Kurulu Müşaviri Erkan Hacıfazlıoğlu, Rize Dernekler Fed. Başkan Vekili Kasım Zorlu, Ankara da ki Pazarlı İş adamı Veysel Atacan, Pazar derneği Kurucularından Cevat Çiçek, Çankaya Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Süslü, Pazar Derneği Başkanı Selahattin Bal, Ayder Turizm sahibi Ahmet Haşimoğlu, Eski yöneticilerimizden Filika Pastaneleri sahibi Yusuf Parlak, Ali Parlak, Zeki Mafratoğlu, Rize ilçe dernek başkanları ve Rizeli, Pazarlı hemşerilerimiz katıldı.

Kulübümüzü temsilen Başkanımız Hüseyin Yangın Yönetim Kurulu üyelerimiz, Başkan Vekili Erdal Yaşar Hoşver, As Başkan Genel Sekreter Doğan İnce, Mali As Başkan Nurettin Altaylar,  Kaynak Yaratmadan sorumlu As Başkan Rasim Atabey, Basın Sözcüsü Rıfat Uluşahin, Yönetim Kurulu Üyemiz Avni Terzi, Eski Başkanlarımızdan Mustafa Taşkın, Eski Yöneticilerimizden Neşet Çakır katıldılar.

Başkanımız Hüseyin yangın davetlileri selamlamasının ardından 50. Yılda hem futbolda hem de Hentbolda şampiyonluklar yaşamak için mücadele veriyoruz. 50 yıldır bu liglerde bulunan bir takım olarak emeklerimizin karşılığını yaşadığımız başarılar ile verdiğimizi düşünüyorum. Eğer sezon beklediğimiz gibi gelişirse ligin son maçını da Ankara da şampiyonluk kutlayarak yaşamaktan mutluluk ve gurur duyarız. Buda bir taahüt değil temennimizdir. Takdir edersiniz ki Pazar’ın ekonomisi ile ayakta durmamız zor dışarıdan destek olmaz ise anca kendi yağımız ile kavruluruz. Bu açıdan Pazar dışındaki ekonomiye çok ihtiyacımız var. Başarının nasıl geleceği konusunda bilgimiz var, eğer bu yıl ekonomik sıkıntı yaşamaz isek başarılı olmamamız için hiçbir neden yok. Bizlere her zaman destek olan ve olmaya da devam edeceğine inandığımız Sayın Bakanımız Osman Aşkın Bak’a, tüm katılanlara ve özellikle bu mekanda bizleri ikinci kez ağılayan Kartallar Holding Hasan Kartal’a da bir kez daha çok teşekkür ediyorum,” dedi.

Sayın Bakanımız Osman Aşkın Bak,” Pazarspor ile tanışmamız, yıllar önce benimde yöneticisi olduğum takım ile Pazarspor’un yaptığı bir hazırlık maçı münasebeti ile olmuş ve bu günlere kadarda devam etmektedir. O zamanlarda İsanbul Büyük Şehir Belediye spor’a Pazarspor’un alt yapıdan yetiştirdiği oyuncuları transfer ediyorduk. Bunlardan biride bu gün aramızda bulunan Can Cumhur Bozacı hem bizde hem de liglerde başarılı olmuştur. Pazarspor’un benimde desteklediğim özelliği bu, alt yapısından yetiştirdiği oyuncular ile bu liglerde yer alıyor. Hüseyin beyde tabiri yerindeyse Ankara’nın İlhan Cavcavı vardı bizimde Rize’mizin de İlhan Cavcavı Hüseyin Yangın’dır. Ondaki heyecan arzu istek bizleri de teşvik ediyor. Pazarspor bütçesine göre gerekli önlemleri alarak şuanda iyi konumda. Onları yalnız bırakmamamız lazım iş adamlarımızın sivil toplum kuruluşlarının da Pazarspor’a destek olması lazım. Özelikle de gençleri kötü alışkanlıklardan uzak kalması için destek olmamız lazım.Pazarda salonumuzu yeniliyoruz. İlde ilçelerde yeni tesisler için projelerimiz var, çeşitli yatırımlarımız olacak onları da Rize’mize kazandıracağız,”dedi. Konuşmaların ardından sayın Bakanımız programı nedeni ile ayrılırken gecede tulum eşliğinde horon oynanıp sona erdi.

 

You may also like

Leave a Comment