ANADOLU BAĞCILAR MAÇININ ARDINDAN

by Gökhan Telatar
127 okuma

“HER PAZAR BİZE HER YER PAZAR”

…diyen hemşehrilerimizin, İstanbul’ un değişik semtlerinden gelerek tribünde yerini almasıyla hasret kucaklaşmaları, uzun zamandır görüşemeyen arkadaşların hatır sormaları bir anda tribünde renkli görüntülere sahne oldu maç öncesi!

Futbolun seyir zevkinin yanında bir başka güzelliği de bu olsa gerek dedim içimden…

Lider geldik, lider döneceğiz! Diyorduk;

Öyle de oldu.

 Maç sabahı otelde yapılan kahvaltıda; teknik yönetimden futbolculara, masör ve malzemeciden çalışanlara kadar,  yaptıkları işin farkında olduklarını gözlemledim. İyi bir iş çıkartmak için, inanmışlıkları, öz güven yüksekliği, motivasyonları ve arkadaşlık ilişkilerindeki pozitif hava “biz bu maça hazırız”  fikrini veriyordu. Yanıltmadılar.

Kontrollü ve baskılı başladığımız maçın ilk dakikalarında Altan’ın attığı  golle 0-1 öne geçtik. Çok pozisyon bulduğumuz ve galibiyeti kaçırdığımız maçta Kırıkhan maçında, yediğimiz golün benzerini yedik, dikkat!

Bu maç için  (deplasman diye) aldığımız 1 puana sevinemiyorum, 2 puan daha almamıza engel oldular diyorum.(?)

Hakemler konusunda ön yargılı değilim, çok konuşmayı da doğru bulmuyorum. Ancak; hakem kırmızı (haksız) ve sarı kartlarını Pazarspor için kullandığı maçta, verilmeyen penaltılar ile kötü bir yönetim sergiledi

48. dakikada on kişi kaldıktan sonra Pazarsporlu hiçbir futbolcu sahada verdikleri üst düzey mücadeleile , kırmızı kartla oyun dışında kalan arkadaşlarının yokluğunu aratmadı. Liderlik mücadelesinde çok önemli bir takım duruşudur  bu  girdiğimiz gol pozisyonları, yapılan takım savunması, yardımlaşma ve en önemlisi inanarak verilen mücadele izleyenlere çok büyük keyif verdi..Teşekkürler, emeğinize, yüreğinize sağlık.

 Bugün oynanan oyunda çok net şunu diyebilirim ki, galibiyeti kaçıran ve galibiyeti hak eden takım Pazarspor’du.

90+6 dakikanın sonunda başımız dik ve  göğsümüzü kabartarak sahadan ayrılırken, lider ve namağlup geldiğimiz İstanbul’dan aynı şekilde lider ve namağlup dönüyoruz P A Z A R’ A.

 İstanbul gibi bir metropolde kilometrelerce yol kat edip maça gelen, futbolu bir spor, oyun ve eğlence aracı olarak gören, güzelliklerini eşi çocuğu ve dostlarıyla mavi-beyaz renkler altında yaşayan Pazarlı Pazarsporlu hemşerilerimiz dostlarımız, arkadaşlarımız ve gönüldaşlarımızla birlikte ses birliği içinde güzel bir Pazar günü geçirdik. Özlediğimiz bu tabloyu başkan Hüseyin YANGIN ve yönetim olarak   tribünde hep birlikte yaşadık.

 Bu maç için Pazar’dan gelen   arkadaşlarımızı da yazmadan geçemeyeceğim. Teşekkürler

Bir başka memnun edici husus ise seyirci sayımızdaki artıştı. Ve bu maçta bize ayrılan tribüne sığmadık.

Mahmutbey stadyumunun tarihinde ilk defa misafir takıma ayrılan biletlerin tamamının tükendiği yetkililer tarafından belirtildi.

Bu hafta Pazar’dayız, takım iyi yolda, yakaladığımız havayı muhafaza ederek seyirci desteğini en üst seviyede olmasını bekliyoruz. Tıpkı şampiyonluk yıllarımızda olduğu gibi!

O zaman ne diyorduk!

“Hayde Maça”

Sevinçleri, hüzünleri, heyecanları hayatın olağan akışı içinde birlikte yaşıyoruz. Pazarspor bu maça kolunda siyah bantla çıktı.

Hafta içinde vefat eden, hepimizi çok derinden üzen Pazarspor Kulübü Derneği Genel Kurul Üyesi eski sporcu ve Yönetim Kurulu Üyemiz ve birlikte iki dönem çalıştığım çok sevdiğim, saygı duyduğum Hızır YILDIZ kardeşime Allahtan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine sabır ve baş sağlığı diliyorum.

Pazarspor maçını izlemek için vakit ayırıp İstanbul’a gelen Kaymakamımız Sayın İsmail Şanlı beye manevi destekleri için çok teşekkür ediyorum. 06 kasım 2017

 

                 Talat GÜNDAY

    Yönetim Kurulu Üyesi As Başkan

    Kurumsal İletişim İnteraktif Medya

 

Sevdamız  50  Yaşında  1968-2018

 

#Love Pazarspor

 

You may also like

Leave a Comment