ACİL ŞİFALAR…

by Gökhan Telatar
143 okuma

Deplasmanda kazandığı Bodrum Yalıkavak maçından dönen Kadın Hentbol takım kafilemizi Trabzon havalimanından Pazara transferini yapan servis aracı İyidere tüneli çıkışında kaza yaptı. Aldığımız bilgilere göre, havanın yağışlı olması ile kayganlaşan yol ve tünel çıkışında biriken su aracın kontrolden çıkmasına neden oldu. 03.00 sularında meydana gelen kazada Çok şükür ölümcül bir olay yaşanmadı.
Karayolu ile Elazığ deplasmanına giden futbol takımımızın geri dönüş yolculuğunu takip ederken, Kadın hentbol takımızın kaza haberiyle adeta şok olduk! büyük üzüntü duyduk.
Taburcu olan sporcularımıza ve ailelerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını, sahalara dönmelerini temenni ediyorum. Hastanede yatan ve müşahade altında tutulan hocamız Fatma Badoğlu ve sporcularımıza acil şifalar diliyorum.
Pazarspor camiasına büyük geçmiş olsun, böyle bir kazayı can kayıbı yaşamadan atlattığımız için.
Kaza haberiyle olay yerine dahil olan yönetim kurulu üyelerimiz Erdal HOŞVER, Doğan İNCE kulüp müdürü Gökhan TELATAR’ın yakın ilgileri, daha sonra hastaneye ziyaret giden yönetim kurulu üyelerimiz de kafileye yardımcı oldular. Bugün Rize’ ye giden Başkan Hüseyin YANGIN hocamız ve sporcularımızı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti, sağlık durumların hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Bu üzücü olayın yanında, Bodrum deplasmanında Bayan Hentbol takımımıza karşılamadan, uğurlamaya, konaklamadan, ikrama kadar her türlü desteği veren Remzi ERGÜN kardeşimize ayrı bir paragraf açarak teşekkür etmek istiyorum.
………………………………………………………..

Elaziz Belediyespor deplasmanına kara yoluyla gelen takımıza aynı gün İstanbuldan katıldım.
Maçın oynanacağı Atatürk Stadyumu yıkılacağı için adeta kaderine terk edilmiş bakımsız bir durumda. Borcundan dolayı Stadyumda doğal gaz kesik. Sıcak su yok. (!) Maç sonunda duşu otelde almak zorunda kaldık.

Umutlu geldiğimiz bir deplasmandı Elazığ;
Saha çim ve futbol oynamaya müsait bir zemin.
Rakip takım baskısını hissedecek bir belirtinin olmadığı sessizlik içndeyiz.
Bu ortamı görünce, en az üç puan ile döneriz diye kafamdan geçirdim.
Maç sonunda; puanları düşünceye vermiyorlar, aksiyon gerekiyor dedim kendi kendime.
Elaziz Belediyespor şehirden kopuk bir takım.
Futbolcu ailelerinden oluşan bir seyirci gurubunun dışında tribünlerde kimsecikler yok.
Maça ile ilgili birşeyler yazmak istemesem de:
Futbolda net diye tabir edilen pozisyonlar vardır. Bu maçta İki tanesini değerlendiremedik?
Kontrollü, tempolu başladığımız maçın 4. dakikası içinde, rakip defansın hatalı geri pasını yakalayan Ozan Karabacak, altıpas içinde yaptığı vuruş kalecinin göğsüne çarparak önüne düştü; Bu sefer de zor olanı yaptı; kötü bir vuruşla topu yandan dışarıya attı:(
45. dakika da duran toptan zemin de kaygan olmasının etkisiyle kalemizde gördüğümüz gol ile soyunma odasına 1-0 mağlup girdik. İkinci yarıda gol atacağımızı ümit ediyordum.Olmadı?
İyi oynamadık, mücadelemizi sahaya yansıtmadık, rakip bizden iyi değildi biz kötü oynadık.
Açamadığınız gol yollarını elinizde ki enstrümanları kullanarak beceri oyununa çevireceksin. Beceremedik, oyunu açamadık sıkışıp kaldık.
Deplasmanda pozisyon bulduğunuzda gol atamadığınız zaman işi zora sokarsınız.
47.dakikada Ozan Karabacak rakip defanstan sıyrılarak ceza sahası önünde yerden yaptığı plase vuruş kalenin hemen yanından dışarı çıktı. takımımız adına şanssızlıktı. Bu pozisyon gol ile sonuçlansaydı eminim ki çok şey değişecekti.
Oynadığın oyunda gücünü kabul ettireceksin. Sürekli tehdit edeceksin. Rakibi cesaretlendirmeyeceksin.
Kaçan bu fırsatlardan sonra yukarıda ettiğim cümleden hareketle; rakip üzerimize gelmeye başladı. 67.dakikada sol kanattan yaptıkları atakta yerden yapılan ortayı kalecimiz elinden kaçırınca skoru 2-0 taşıdılar.
90+2 de Can’ın kafa şutu sağ alt direğe takılınca sahadan mağlup ayrıldık.
Beceremedik.
“Becerinin arandığı yerde, bazen kuvvetin işi yoktur.”
Geçmiş olsun dileklerimle,
Saygılar…

Talat Günday
Yönetim Kurulu Üyesi AS Başkan
Kurumsal İletişim ve İnteraktif Medya

You may also like

Leave a Comment