A-2 FİKSTÜRÜ ÇEKİLDİ

by Gökhan Telatar
155 okuma

Pazarsporun da mücadele edeceği A-2 ligin de fikstür çekildi. Pazarspor 2. Başkanı ve Genel sekreter Doğan İnce,” bu yıl da Pazarspor olarak A-2 ligin dede mücadele edeceğiz. Bu takımlarımız ve oluşumu için çalışmalarımız başladı ve devam ediyor. A-2 de 97-92 doğumlu amatör oyuncular oynayabildiği gibi profesyonel futbolcular da yaş sınırı yok. Öte yandan akademi ligine katılım için de gerekli çalışmalarımız da sürmekte. A-2 liginde 8. Grup da yer alıyoruz ve ilk maçımız 16 Eylül de 1461 Trabzon ile oynayacağız. Bu kategoriler dede başarılı olabilmemiz için elimizden geleni yapacağız. Alt liglerimiz için yeni sezonumuz hayırlı olsun. Pazarspor olarak alt yapımıza her zaman önem verdik ve vermeye devam edeceğiz. Bunun meyvelerini de profesyonel takımımıza kattığımız oyuncu sayısıyla almaktayız” dedi.

.16 Eylül’de oynanacak 1. hafta karşılaşmaları ile başlayacak A2 Ligi’nde, kademe grubu maçları 23 Aralık 2013 Pazartesi günü oynanacak 14. hafta müsabakaları ile sona erecek.

3’ü 7 takım, 5’i 8 takımdan oluşan 8 grupta toplam 61 takım arasında çift devreli lig usulüne göre oynanacak kademe grubu müsabakaları sonucu 1. sırayı alan toplam 8 takım, Final Grubu’nu oluşturacak.

Tek grupta çift devreli lig usulüne göre oynanacak Final Grubu müsabakaları 20 Ocak 2014 Pazartesi günü başlayıp, 07 Nisan 2014 Pazartesi günü 14. hafta maçlarıyla tamamlanacak. Müsabakalara sıfır (0) puanla başlanacak olan  Final Grubu sonunda ilk dört sırayı alan takımlar Play-off müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.

Kademe müsabakaları sonunda 3 grupta 2-7 ve 5 grupta 2-8 sırayı alan toplam 53 takım arasında, 8 grupta çift devreli lig usulüne göre oynanacak A2 Ligi Klasman Grubu maçları ise 20 Ocak 2014 Pazartesi günü başlayıp, 07 Nisan 2014 Pazartesi günü oynanacak müsabakalar ile sona erecek.

Play-Off müsabakalarında klasman grubu müsabakaları sonunda gruplarında ilk sırayı alan 8 takım;

a) 1. Grubun birincisi ile 3. Grubun birincisi, ilk müsabaka 1. Grubun birincisinin sahasında
oynanacak şekilde,
b) 2. Grubun birincisi ile 4. Grubun birincisi, ilk müsabaka 2. Grubun birincisinin sahasında
oynanacak şekilde,c) 5. Grubun birincisi ile 7. Grubun birincisi, ilk müsabaka 5. Grubun birincisinin sahasında
oynanacak şekilde,
d) 6. Grubun birincisi ile 8. Grubun birincisi, ilk müsabaka 6. Grubun birincisinin sahasında
oynanacak şekilde, eşleşirler.

Bu elemeler sonucunda kalan 4 takım ile final grubunu ilk dört sırada bitiren 4 takım, TFF tarafından belirlenecek olan tarafsız sahalarda, tek maç eleme sistemine göre A2 Ligi Türkiye Şampiyonu’nu belirlemek için karşılaşacak.

1 1461 TRABZON PAZARSPOR
2 PAZARSPOR SAMSUNSPOR
3 TRABZONSPOR A.Ş. PAZARSPOR
4 PAZARSPOR ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.
6 ERZURUM B.B PAZARSPOR
7 PAZARSPOR ORDUSPOR
8 PAZARSPOR 1461 TRABZON
9 SAMSUNSPOR PAZARSPOR
10 PAZARSPOR TRABZONSPOR A.Ş.
11 ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. PAZARSPOR
13 PAZARSPOR ERZURUM B.B
14 ORDUSPOR PAZARSPOR

You may also like

Leave a Comment