50.Yıl Hediyesi

by Gökhan Telatar
117 okuma

50.Yıl hediyesi

10 Mart Cumartesi günü Pazar’ın düşman işgalinden kurtuluşu günü ile birlikte kutladığımız 50. Kuruluş yılımızı çeşitli etkinliklerle gerçekleştirdik.

Pazar günü saha ve seyircimizin önünde oynadığımız Kırıkhanspor maçı bu yönüyle çok önemliydi.

Mutlak 3 puan için çıktığımız müsabaka da kazandığımız için mutluyuz.
Maçın başında ofsayt gerekçesiyle sayılmayan Cihat’ın golü ile ilgili bir şey diyemiyorum hakemin taktiri.?
ikinci yarının başında Sinan UZUN ile bulduğumuz gol ile rahat bir nefes aldık, sevindik. Ancak ikinci sarı’dan gördüğü kırmızı kart ile haftaya deplasman da oynayacağımız Yeşil Bursa maçı öncesi cezalı duruma düşmesi “Olmadı be Sinan” dedirtti?
Profesyonellikte duygusallığa yer yoktur.
Hatasız oynamanın yanında tuzaklara da düşmeyeceğiz.
Futbol hatalar oyunudur az hata yapan kazanır ifadesi yalnızca teknik, taktik için geçerli değildir. Futbolcunun gördüğü her kart; nedeni ne olursa olsun yukarıda açıklamaya çalıştığım ifade içinde yer alır.
Profesyoneller böyle kart görmemeli.

Rakibin puan cetvelinde bulunduğu yer itibariyle zor bir karşılaşma olacağını tahmin ediyorduk. Öylede oldu. Birinci yarıda girmiş oldukları birkaç pozisyon dışında etkili değillerdi. Baskılı ve özellikle ikinci yarıda üstün oynadığımız oyunda 1-0 galibiyetle ayrılmak güzel.

Özel haftada alınan bu galibiyet tüm camiayı mutlu etti.

“İzleyenler maç için oyunda hakim tarafın Pazarspor olduğunu, kalite olarak önde olmamıza rağmen bu üstünlüğü daha farklı bir skora taşıyamadığımızı belirttiler.”

Bu hafta bunu beklediğimizi belirtmek istiyorum. Kadroda yer alan her sporcumuzun vereceği üst düzey mücadele ile oyun disiplini içinde en iyisini yapacaktır.
Hücum planları, taktik, oyun disiplini konusunda sıkıntımızın olmadığını biliyorum. Bu maç için bir maymuncuk anahtarına ihtiyaç var!
Koşan, mücadele eden, takım ruhunu ortaya koyan sporcu giydiği formayı, akıl teri ile ıslatmalıdır. Akıl teri artık sporda, alın terinin yerini aldı: Bilim ve teknikte olduğu gibi.
……………………………………………………………………………………
Grubumuzda alınan sonuçlar ile oluşan puan durumuna baktığımızda Play Of oynayacak takımlar içinde yer almamıza seviniyoruz haliyle, bozulan moraller yeniden düzeldi. Bu moral ve motivasyon ile Bursa deplasmanına en iyi şekilde hazırlanacağımızı düşünüyorum.

Küme düşmesi hemen hemen kesinleşmiş bir takımın Pazarspor’u yendiği taktir de kümede kalacağı garantisiyle mücadele etmesi birileri tarafından söz verilmiş olamaz? O zaman futbol adına sahada verilen bu mücadele alkışlanır.
Geçen yazımda belirttiğim gibi artık tünelin ucu göründü hata kabul etmeyen haftalar girdik. Yeşil Bursa maçı bunlardan biri.
Her haftayı kendi pratiğinde düşünerek hazırlanıp yolumuza devam edeceğiz.
50.Kuruluş yılı hediyesi olarak kabul ettiğim Kırıkhanspor galibiyeti için teşekkürler…
Bitmeyen bir yolculuk olan başarıda, çabalarınızın devamı diliyorum
“Biz inandığımız şeyiz!” Saygılarımla…

Talat GÜNDAY
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
AS BAŞKAN

 

You may also like

Leave a Comment