2. VE 3. LİG KULÜPLET BİRLİĞİ GENEL KURULU YAPILDI

by Gökhan Telatar
178 okuma

2. Ve 3. Lig Birliğinin Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşirken Başkanımız. Mustafa Taşkın Yönetim Kuruluna, onursal Başkanımız Hüseyin Yangın da Denetleme Kurulu Başkanlığına seçildi.

Kurucu Başkanlığını Pazarspor Kulübü Onursal Başkan Hüseyin Yangın ın yaptığı2. Ve 3. Lig Kulüpler Birliği Olağanüstü Genel KurulToplantısı 14 Kasım Da İstanbul Gönen Otelde
Kurucular Kurulu adına
Hüseyin Yangın ve İstanbulspor Başkanı Ecmel Sarıalioğlunun çağrı ve çabaları ile gerçekleştirilerek Yeni Yönetim ine kavuştu.
Bir süredir mevcut yönetimin Başkanının takımının Amatör Lige düşmesi ve Yönetimdeki Kulüp başkanlarının hemen tamamının Kulüplerindeki Başkanlık görevleri bitmesine karşın, bir nevi işgalci sıfatı ile Kongreye gidilmiyordu.
Liglerin tescili ile geçtiğimiz Haziran ayında yapılması gereken kongre Kurucuların ısrarlı çabaları ile gerçekleşti.
Kongrenin Haziran ayında yapılmaması Kulüplerin ciddi gelir kaybına yolaçtı.
Önceki yıllarda alınan Spor Toto forma reklamı alınamadı, TFF katkısı istenen seviyede olmadı.
Bir anlamda Birliğin. etkisizliği 2. Ve 3. Lig Kulüplerini yaklaşık 500.000,- er TL kaynaktan mahrum etti.
Bu ve buna benzer konuları vurgulayan bir Konuşma Yapan Hüseyin Yangın , Yeni Yönetimin bu kayıpları gidermek ve başka kaynak yaratma konusunda sorumluluğunun çok olduğunu belirterek yeni yönetime Başarılar diledi.
Kongrede Divan Başkanlığını Pazarspor Kulübü Onursal Başkanı Hüseyin Yangın Yaparken yardımcılığını İstanbulspor Başkanı Ecmel Sarıalioğlu yaptı.
Ecmel Sarıalioğlu da yaptığı konuşmada 1.Lig Kulübü olsakta her zaman geldiğimiz liglerin yanındayız derken, Birliğin 90 değil kendileri ile 91 Kulüp olduğunu dile getirerek desteğinin sonsuz olduğunuda vurguladı.

Yapılan tek listeli seçimde
Başkanlığa Kırklarelispor Başkanı Volkan Can seçilirken 11 Kişilik Yönetim Kurulunda Pazarspor Kulübü Başkanı Mustafa Taşkın da yer aldı.
Denetleme Kurulu Başkanlığını Hüseyin Yangın ın yapacağıyapacak.

You may also like

Leave a Comment