2.LİG PLATFORMUNDAN TFF YE ZİYARET

by Gökhan Telatar
130 okuma

11 Ağustos 2015 Salı ünü 2. 3.lig kulüpleri platformu TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve icra kurulu üyeleri ile kulüplerin sorunları ve çözümleri ile ilgili geniş kapsamlı bir toplantı yaptı. TFF Riva Hasan Doğan tesislerinde gerçekleşen toplantıya 15 bölgenin temsilci Başkanları katıldı. Platform temsilciliğini Karadeniz Bölgesini de temsil eden Başkanımız Hüseyin Yangın yaptı. Platformun sekreteryası ise Karagümrükspor a.ş. nin Başkanı Cengiz Karadeniz tarafından yapıldı.

  Toplantının başında 8 konu başlığında sorunlar, talepler ele alınarak masaya yatırıldı ve sonunda bazı konular hemen, bazıları da süreç içinde çözüleceği açıklandı. En önemli konu başlıkları, isim hakkı bedellerinin arttırılması ve liglerin isim sponsorluklarının daha iyi şartlarda belirlenmesi oldu ve bu konularda önemli kazanımlar elde edildi ve iler ki süreçte yeni enstrümanlarla destekleneceği sözü alındı.

 Bunların dışında büyük önem arz eden 2.lig teknik direktör yeterlilik belgesinin UEFA PRO şartının bu sezon için uygulanmayıp bir sonraki sezon için uygulanması görüşü detayları ile anlatıldı. Bu konuda Fatih Terim in görüşünün önemli olduğu belirtilerek toplantı güzel temennilerle tamamlandı.

İlk toplantının ardından Federasyon Başkanı Sayın Yıldırım Demirören’in ricası ile TFF Direktörü Sayın Fatih Terim ile bir araya gelindi. Yapılan görüşmenin gündemi ikinci ligde bu yıl uygulamaya konulacak PRO lisanslı Teknik Direktör uygulaması üzerine oldu. Türkiye Futbol Federasyonu daha önce UEFA-A lisanslı teknik direktörlerin görev yapabildiği ikinci ligde bu yıldan itibaren UEFA PRO lisanslı Antrenörlerin görev yapacağın kulüplere bildirmişti. Ancak bu yıl 2. Ligdeki 36 kulübün 17 tanesi UEFA PRO lisanslı teknik direktörler ile anlaşma sağlarken 19 tanesi UEFA-A lisanslı teknik adamlar ile anlaşma imzaladı.

Başkanımız Hüseyin Yangın’ın yaptığı görüşme neticesinde konu Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’e iletildi. Fatih Terimin olumlu yaklaşması durumunda Federasyon Yönetim Kurulunun erteleme yapması hususunda ricada bulunuldu. Konu ile ilgili olarak Terim,”konunun beş yıldır gündemde olduğunu, kulüplere ve Teknik Direktörlere bildirimlerin yapıldığını dolayısıyla da şu an için ertelemenin mümkün gözükmediğini belirterek UEFA-A lisanslı Teknik Direktör bulundurmaya devam edebileceklerini, UEFA PRO lisanslı Teknik adamlar ile anlaşma imzalamaları halinde kulüplerin sorun yaşamayacaklarını dile getirdi. Netice olarak ise nihaiyi kararı TFF Yönetim Kurulunun vereceği belirtildi.

Başkanımız Hüseyin Yangın,”konu toplantı netice itibarı ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in desteği alınmadan sona erdi. Sayın Fatih Terim söz arasında Kulüplerin UEFA PRO lisanslı Teknik Direktör bulmaları hususunda yardımcı olacağını, Pazarspor’un böyle bir sıkıntıya düşmesi halinde ise Bizzat kendi lisansını verebileceğini ve kendi lisansıyla maçlara çıkabileceğini dile getirdiğini belirtti.

KOHT6642

KOHT6629

KOHT6608

You may also like

Leave a Comment