2.LİG HEYECANIMIZ BAŞLIYOR

by Gökhan Telatar
123 okuma

Çok değerli Pazarspor taraftarları, sevgili sporseverler,

Geçtiğimiz sezon büyük bir inançla ve inatla sürdürdüğümüz mücadelemizi play off şampiyonu olup, 2. lige çıkarak taçlandırdık.

Bu başarı da emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu büyük başarının coşkusunu yönetimimiz, teknik kadromuz, sporcularımız, çalışanlarımız, taraftarlarımız ve halkımızla birlikte yaşadık, yaşattık.

Ardından yenilenen yönetimimizle, yeniden kolları sıvayarak 2. ligde de nasıl başarılı ve kalıcı olabileceğimizin planlarını yapmaya başladık ve bu hafta sonu başlayacak spor toto 2. lig Kırmızı grupta mücadele edecek takımımızı oluşturduk. Bu süreçte hocalarımız Şevki TONYALI ve Selçuk YILDIRIMKAYA ile yeniden anlaştık. Zorunlu olarak ayrılan Kenan SİVRİKAYA’ nın yerine kaleci antrenörlüğüne eski sporcularımızdan Özgür ATALAY’ ı getirdik. Geçen yıl sportif direktörlüğümüzü yönetici sıfatı ile yapan Hasan BALTA’ yı profesyonel olarak bu göreve atadık.

Geçen sezon ki kadromuzdan kaleciler Fethi ve Ceyhun ile, sporcular Erdinç, Aykut, Devrimcan,Hakan, Ramazan, Evren, Feyyaz, Hacı Şükrü, Ali KÖSE, Emre TERZİ ile yeniden anlaştık.

DSC_0035

Dış transferde eski sporcularımızdan kaleci Selçuk, Yasin  ÇELİK ve Mikail ÜZÜMCÜ  ve Nezir ÖZERİ yeniden kadromuza kattık. Bunların dışında Beylerbeyinden sağbek Ulaş, Ali ÇELİK, Sandıklıspordan stoper İbrahim AYYILDIRIM, Ofspordan önlibero Adem ÇAK, Tekirovaspordan orta sağa İsmail ŞENER, Giresunspor da önceki sezon oynayan stoper Murat OCAK, Kahramanmmaraş Belediyespordan forvet Aydın İNANÇ, Siirtspordan sol kanat oyuncusu Muhammet Burak TAŞDEMİR, Anadolu Selçukluspordan kanat oyuncusu Semih TÜRE, Çorumspordan genç yetenek Samet BAYRAK, Tokatspordan forvet Ercan GÜNERİ gibi isimlerle kadromuzu güçlendirdik. Yapmış olduğumuz 3 etap kamp çalışmalarında 8 hazırlık maçı yaptık.965537_10151609853582071_1931421218_o

unlardan 1461 Trabzon 2-1, Yeni Diyarbakırspor’ a 2-1, Gümüşhanespor’ a 3-0 yenildik. Çaykur Rizesporla 1-1, Arşinsporla 2-2 berabere kaldık. Batman Petrolspor’ u ve Tokatspor’ u 2-1 ile geçerken Çaykur Rizespor A2 takımını 3-0 yendik. Hazırlık maçlarında inişli çıkışlı bir görüntü versek de bu gün itibari ile hocalarımızdan aldığımız bilgiler lige hazır olduğumuz yönündedir. Doğaldır ki 14 sporcunun katıldığı bir takımın tam olarak oturması ve istenen seviyeye gelmesi lig maçlarının belli bir süresini de alacaktır. Ancak inanıyoruz ki biz bu süreçte alabildiğimiz en fazla puanları alacağız. Yine ekibimize, takımımıza inanacağız, inanacağız, inanacağız ve yine inanacağız. Göreceksiniz sonunda hiçbiri bizi yanıltmayacak.

Ancak bu süreçte bize yani yönetime düşen çok büyük görev ve sorumluluklar olduğu gibi siz değerli sporseverlerin ve Pazarspor taraftarlarının da sorumluluğu bizim paralelimiz de olmalıdır. Bizler sporcularımızın sözleşme gereklerini zamanında yerine getirmeye ve onları mutlu etme gayreti ve çabası içersinde olurken, sizlerde her maçta tribünleri doldurarak ve coşku ile onları destekleyerek 12. adam sorumluluğunu ve görevini yerine getirme arzusu ve isteği içersinde olmalısınız. Bu unsurlar bir araya eksiksiz geldiğinde bu ligde de birlikte başarıyı yakalayacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

 

DSC_0015

Bunun yanında 2. ligde olmanın sorumluluğu ekonomik anlamda da güçlü olmaktan geçer. Bu bağlamda Pazar Belediyesinin desteklerini beklerken Pazarlı Çay üreticilerimizin destekleri  başarı da olmazsa olmazımızdır. Bu iki unsur yeterli destek verirse yukarıda belirttiğim başarı doğal olarak gerçekleşecek. Aksi durum yani yeterli destek gelmezse sıkıntılı günlerin bizi beklediğini göz ardı edemeyiz. Ancak her şartta Pazarspor’ u başarılı kılmak bizim görevimizdir ve bu bilinçle çalışacağız.

Bu yılda önemli sayıda bünyemizden yetişen sporcularla 2. lig mücadelesi vereceğiz ve bunun yanında bu özelliğimizi göz ardı etmeyen TFF fiziki şartlarımızın çok yeterli olmamasına karşın çoğu süper lig ve 1. lig takımlarının bulunduğu A2 Ligine bizi davet ederek bize ikinci bir sorumluluk yüklemiştir. Bunun gereğini de yerine getirerek bu lige de katılıyoruz. A takımda hazır olmayan sporcularımızın da hazırlanmasında katkı yapacak bu ligde alt yapımızdan yetişen gelecek vadeden sporcular kendilerini göstereceklerdir. Amacımız sonraki sezonlarda A2 takımının sporcularının tamamının üst kadroya yükselmesi. A2 Takımımızı bu amaçla eski hocamız Yüksel YELKENCİ’ ye emanet ettik ve alt yapı hocalarımız İsmail PAYAL ve İsmail KUTANİS ile birlikte ve A takım teknik direktörümüz Şevki TONYALI ile birlikte uyum içinde Pazarspor’ a yeni sporcular kazandıracağımıza inanıyor ve kendilerine de başarılar diliyoruz.

Tüm bu açıklamalarımızdan sonra bu hafta sonu Bandırmaspor ile deplasmanda 8 Eylül Pazar günü Saat: 16:00 da karşılaşarak sezona başladığımızı hatırken, tüm sporcularımıza, hocalarımıza ve çalışanlarımıza başarılı ve sağlıklı bir sezon geçirmelerini diliyoruz. Gerçek fair play ruhuna sahip MAVİLERİMİZİ gönülden destekleyeceğine inandığım taraftarlarımıza da sevgilerimizi sunuyoruz.

Hüseyin YANGIN

PAZARSPOR KULÜP BAŞKANI

You may also like

Leave a Comment