Haftaya Bakış

by Gökhan Telatar
134 okuma

Haftaya Bakış,

Tünelin ucu göründü, sezonun kritik haftalarına girmiş bulunuyoruz.

Artık her maç bizim için final havasında! Ve mutlak 3 puanı almak için çıkacağız sahaya.
Her maçı kendi haftası içinde düşünüp, hazırlıklarımızı o şekilde yapacağız.

Şampiyon takımın futbolcuları gibi oynayıp başımız dik çıktığımız soyunma odamıza aynı şekilde döneceğiz.

Pazarspor her maçı kazanacak, her maçı çevirecek yürekli, cesaretli, kararlı, oyun disiplini olan bir takımdır.

Mücadele Gücümüz, kazanma arzumuz ve Oyun Disiplinine Bağlılığımız Bizi Başarıya Ulaştıracaktır.

Oynadığımız oyuna karakterimizi yansıttığımız her maç, puan sıralamasında logomuzun karşısına hedefe ulaşacağımız işaret olarak işlenecektir.

Yakaladığımız fit form durumunu bozmadan, rakip ayrımı yapmadan, aynı mantalite içinde yolumuza korkusuzca devam edeceğiz.

“Bizim dağımızda korku rüzgarı esmez.”

Bu saatten sonra, bizimle oynayacak rakipler düşünsün!!!

Geçen hafta Anadolu Bağcılar maçının önemine değinerek tünelin ucu göründü, mutlak 3 puan almamız gereken müsabaka diye yazmıştım.
Üstün oynadığımız oyunda, rakibe pozisyon vermediğimiz rahat bir maç İzlemiştik.
Şampiyonluk yolunda aldığımız bu galibiyet ile Play Off mücadelemiz de önemli bir rakibi net bir skorla mağlup etmenin ötesinde; oynadığımız futbol için de “Fabrika ayarlarına dönüş” sinyali işareti gibi geldi demiştim, Erzincan maçı öncesi.
Nitekim,  Angold 24Erzincanspor maçın da, takım halinde verilen mücadele ile ortaya konulan oyunda futbolcu kardeşlerim bunu gösterdi. Sevindirici bir durum  tabi ki. Teknik ekip, futbolcu kardeşlerim ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim.

Erzincan önemli bir deplasmandı bizim için. Rakibimizin saha avantajını en iyi şekilde kullanmak isteyeceğini biliyorduk. Seyirci desteğini de arkasına alarak, mutlak 3 puan almak için çıkacağını düşünerek dikkatli, kontrollü başladığımız müsabakanın 30.saniyesi içinde yakaladığımız maçın en önemli pozisyonda Oğuzhan BİRBEN’ in
ortasında arka direkte kafayı vuran Sinan UZUN’ un şutunu çizgi üzerinde çıkaran kalecileri mutlak bir golü önlemiş oldu.
Pas yaparak kontrolü elimizde tuttuğumuz ilk yarıda, oyuna hakim bir Pazarspor vardı sahada.
İkinci yarıya rakibin önde ve baskılı başladığı oyunda, takım olarak verdiğimiz kompakt mücadele ile, topun bizde kalmasını sağlayıp gol bulmaya çalıştık. Yüksek konsantre ve arzu ile oynadık, rakibe çok fazla pozisyon vermedik. Baskı yediğimiz dakikalarda iyi mücadele ettiğimiz bir karşılaşma oldu. Oyuncu değişikliklerin de giren oyuncuların katkı sunduklarını ayrıca belirtmek isterim. Fiziksel mücadelenin yanında zihinsel olarak oyunda olduğumuz bir karşılaşmaydı. Rakımdan etkilenmemek adına  Cuma gecesi Kara yoluyla geldiğimiz bu önemli deplasman da, oynadığımız futbol ile rakibimizden aldığımız 1 puan ve 0-0 beraberliğe sevinmediğimi belirtmeliyim.

1 puan alarak dönüyoruz (!) Üzgünüm 3 puan alamadık. Diyorum!

Bu hafta saha ve seyircimizin önünde oynayacağımız Yeni Orduspor maçı ile puan sıralamadaki yerimizi değiştirmek istiyoruz.
Play Of mücadelesinde rakibimiz olan Yeni Ordusporu saf dışı bırakmak ve yolumuza devam etmek için mutlak 3 puan almamız gereken bir karşılaşmaya çıkacağız. Bu yönüyle önem arz eden karşılaşmaya tüm Pazarspor taraftarlarını, Pazarlıları davet etmenin ötesinde tribünleri doldurmalarını bekliyoruz.
Bu özel bir haftada, en önemli itici gücümüz taraftarımız olacaktır.
Futbolu bir spor, oyun ve eğlence aracı olarak görürsek, onun güzelliklerini yaşayabiliriz. Bu nedenle, seyirciler olarak; oyuna nasıl ve nerede dahil olacağımızı bilerek, rakibimizi nasıl etkileyeceğimizi iyi hesap ederek, küfür etmeden şampiyonluğa inanmış takımın on ikinci adamı, itici gücü, taraftarı olarak: Pozitif enerjimizi sahaya yansıtırken, rakibe de deplasman yaşatan taraftar profilini sergilememiz gerekiyor.
Bu takım sizin, bu takım Pazar halkının! Şampiyonluk yolunda verilen mücadelede tribün desteğini yanımızda görmek istiyoruz.

O zaman, işte bu zaman “Hayde hep birlikte maça”!…

Burada futbola küçük bir ara vererek
süper lig yolunda önemli bir galibiyet alan kadın hentbol takımımıza başarılar dileyerek teşekkür etmek istiyorum.
Geçtiğimiz hafta saha ve seyircimizin önünde karşılaştığımız Kastamonu GSK karşısında alınan 25-19 skorla galip gelerek önemli bir galibiyete imza atmış olmaları tüm camiamızı mutlu etmiştir. Bu hafta dinlenecek olan Kadın Hentbol takımımıza kalan maçlarda çifte şampiyonluk yaşama dileklerimle başarılar diliyorum.
Saygılarımla…

Talat GÜNDAY
Yönetim Kurulu Üyesi AS Başkan

Kurumsal İletişim İnteraktif Medya

 

 

You may also like

Leave a Comment