Haftanın ardından…

by Gökhan Telatar
184 okuma

Devamını dileyerek!..
İkinci yarının altıncı karşılaşmasına çıktığımız evimizde 3 puan almak güzel, bir okadarda keyifli!…
Gurubumuzda bu hafta yapılan karşılaşmalar sonunda alınan sonuçlar ve oluşan puan durumuna baktığımda. Oynadığımız maçlarda kaybedilen puanlara baktığımda ahhh, ahhh deyip iç geçirmiyor da değilim hani.
Neyse!
Futbolda telafi edebileceğiniz bir durum fırsat olarak her zaman karşınıza çıkabilir! değerlendirmek önemli!

Pazarspor için çok önemli bir karşılaşmaydı yarışın içinde olmak adına bu maçı. aynı şeyleri, rakibimiz içinde söyleyebiliriz.

 Turgutluspor müsabaka öncesi lisan-ı hallerinde; Biz Pazar’a galibiyet için geldik der gibiydiler. Bunu kafilenin sayısal kalabalıklığından anlayabiliyorsunuz. 

Maçın Otuzuncu saniyesi içinde Sinan UZUN’un pasında Oğuzhan’ ın golü ile skor üstünlüğünü elde ederek maça 1-0 önde başlamış olduk, elde ettiğimiz bu skor ve moral üstünlüğü ile devam ederken; rakibin 10 kişi kalması, daha sonra 9 kişi ile maçı bitirmesi şanssızlıkları değildi?
farkında olmadan maç öncesi kendilerine uyguladıkları, baskı ve stres içinde çıktıkları müsabakada gördükleri sarı ve 2 kırmızı kartlardan anlıyoruz ki kaldırmadılar bu yükü.
Özlediğimiz bu galibiyet can suyu gibi geldi diyebilirim.

Mutluyuz!…

Bizim için yeni bir başlangıç mı ? yoksa kaldığımız yerden devam mı?
Ne diyelim!
Bence kaldığımız yerden devam. Maç, maç hafta, hafta her maçı kendi pratiğinde düşünerek yolumuza devam etmeliyiz.
Alınan bu galibiyet ile moraller yerine geldi, motivasyonumuz yükseldi.
İç saha avantajımızı iyi kullandığımız bir haftayı aldığımız galibiyet ile geride bıraktık. Bu galibiyet ile ayaklarımız yere daha iyi basmalı. Havaya sokmasın hemen bizi, yapacak çok işimiz var daha. Hep söylerim “Tablonun bütününü göz önünde tutalım” diye…
Bu hafta Cumartesi günü deplasmanda karşılaşacağımız Trabzon 1461 maçı ayrı bir önem arz ediyor. Her iki takımda moral ve motivasyon olarak iyi.  Deplasmanda aldığı galibiyeti ile evine dönen Trabzon 1461 grubumuzun önemli ve güçlü bir takımı. Önemsiyoruz, saygı duyuyoruz.
İki komşu şehrin takımı. iklim aynı,  hava aynı.
Bizim içinde deplasman sayılmayacak bir karşılaşmaya çıkacağız.
Artık her maç  final havasında bizim için !

Camia olarak inandığımız bu yolda, tüm maçlara artık ekstra bir motivasyonla hazırlanacağız. Takım olarak kompakt  hüvviyete bürünerek en iyi şekilde organize olacağız. Yapılan hatalarımızdan ders çıkaracağız.

Hücumsal anlamda ve gol yollarında pas trafiğini çok iyi organizasyonlar ile yapmamız gerekiyor. Futbolda gol atmadan maç kazanamazsınız. 3 puan attığınız gollerle yazılır hanenize. Futbolun kuralıdır.

 Bunu da güçlü bir orta saha enstürmanlarıyla başaracağız.
Artık hata kabul etmeyen bir sürece girmiş bulunmaktayız.
Her takımın, her takımı yenebildiği, favorisi olmayan bir gurupta yer alıyoruz. Bu nedenle hata kabul etmeyen bir süreçe girdiğimizin altını bir kez daha çizmek istiyorum.

Turgutlu şehri teknik direktörümüz Selahattin DİNÇEL ve kaptanımız Turgay AN’ın memleketleri.
Turgutluspor bu özelliği bakımından, karşılaşmada skoru 2-0 getiren golün sahibi kaptanımız ve teknik direktörümüz için ayrı bir anlam ifade ediyordu bu maç. Profesyonel bir duruş içinde yaşanan haklı bir galibiyet sevinici ! Kutluyorum.
Kolay maç yok. Her maç final havasında, oynayıp kazanacağız. Tekinin ekibimize, sporcularımıza, güveniyoruz, inanıyoruz.
İlk yarının Lideri Pazarspor “nerde kalmıştık” diyerek yoluna devam edecektir.
“Biz inanıyoruz sizlerde inanın”!… Saygılarımla

Talat Günday
Yönetim Kurulu Üyesi As Bşk
Kurumsal İletişim İnteraktif Medya

Sevdamız 50 Yaşında
Neden olmasın
#LovePazarspor

You may also like

Leave a Comment